Harden Construction realizuje inwestycję magazynową w woj. śląskimMateriały prasowe

Harden Construction realizuje inwestycję magazynową w woj. śląskim

REKLAMA

HARDEN CONSTRUCTION realizuje inwestycję magazynową na Śląsku. Tym razem jeden z najszybciej rozwijających się generalnych wykonawców w Polsce buduje w Rudzie Śląskiej halę magazynowo-usługową o powierzchni ponad 31 tys. mkw. Inwestycja jest szczególnie wymagająca ze względu na trudne warunki geotechniczne.

Inwestycja, o której mowa to Panattoni Park Ruda Śląska IV zlokalizowana w samym centrum Konurbacji Górnośląskiej. Inwestycja znajduje się przy trasie N-S, zaledwie 4 kilometry od autostrady A4 będącej najważniejszą magistralą drogową południowej Polski.

Panattoni Park Ruda Śląska IV to obiekt magazynowo-usługowy o powierzchni ponad 31 tys. mkw. W skład inwestycji wchodzi hala magazynowa oraz biuro o powierzchni ponad 1200 mkw. z aluminiowo-szklaną fasadą. HARDEN CONSTRUCTION ruszył z budową pod koniec lutego bieżącego roku. Planowany termin ukończenia prac to koniec września 2024 r.

Najemcą budynku jest firma Mid Ocean Logistics Poland Sp. z o.o., która w procesie konsultacji zaznaczyła, że zależy jej na połączeniu powstającej hali z istniejącą już halą magazynową za pomocą łącznika. W obiekcie zostanie zainstalowany również system BMS (Building Management System), który pozwoli na sprawniejsze zarządzanie budynkiem dzięki rozbudowanej automatyce.

Panattoni

Wymagające warunki glebowe

Realizacja inwestycji nie należy do najłatwiejszych ze względu na napotkane warunki geotechniczne. Plac budowy zlokalizowany jest na nieczynnej pokopalnianej hałdzie, którą tworzą odpady w formie łupka. To z kolei sprawia, że grunt jest niestabilny i konieczne jest jego wzmocnienie przed rozpoczęciem robót fundamentowych.

REKLAMA

– Trudne warunki geologiczne, które napotkaliśmy na terenie inwestycji wymogły na nas dodatkowe działania, które mają na celu wzmocnienie gruntu. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na konsolidację gruntu w postaci wykonania kolumn żwirowych KSS pod każdą stopą fundamentową oraz na powierzchni całej hali, a także obiektów towarzyszących. Dzięki temu budynek będzie stabilny i bezpieczny dla użytkowników – mówi Paweł Fiuczek, Dyrektor Zarządzający w HARDEN CONSTRUCTION.

– W ramach budowy obiektu zostanie stworzone ponad 15 tys. mkw. terenów zielonych. Sam budynek natomiast będzie wyposażony w instalację fotowoltaiczną, a także uzyska certyfikat BREEAM na poziomie Excellent – mówi Łukasz Kozerski, Dyrektor Operacyjny Harden Construction.

Obecnie (maj 2024) zaawansowanie prac projektowych wynosi ok. 60%, a budowalnych ok. 20%. HARDEN CONSTRUCTION przewiduje, że w szczytowym momencie na placu budowy może pracować nawet 200 osób jednocześnie, których zadaniem będzie dostarczenie wysokiej jakości powierzchni magazynowej.

Materiały prasowe

O firmie HARDEN CONSTRUCTION:

HARDEN CONSTRUCTION to jeden z najszybciej rozwijających się generalnych wykonawców obiektów produkcyjnych, magazynowych oraz na potrzeby logistyki i e-commerce w Polsce. Uzyskał pozwolenie na użytkowanie ponad 700 000 mkw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej od 2021 r. dla m.in. Media Expert, Carrefour Polska, InPost, Panattoni, Poczty Polskiej, ZING i DTW Logistics. Wszystkie realizacje HARDEN CONSTRUCTION spełniają wymagania certyfikacji BREEAM, w tym na najwyższym poziomie Outstanding. Działając zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, firma otrzymała certyfikat EcoVadis Platinium.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA