Hillwood Polska podpisał umowę kredytową z Bankiem Pekao na realizację nowej, wielkiej inwestycji w ŁodziHillwood Polska

Hillwood Polska podpisał umowę kredytową z Bankiem Pekao na realizację nowej, wielkiej inwestycji w Łodzi

Orzech
Orzech
REKLAMA

Hillwood Polska podpisał z Bankiem Pekao umowę kredytową na kwotę ponad 54,4 mln euro, na realizację nowej, wielkiej inwestycji w Łodzi. Ta amerykańska firma wybuduje park logistyczny Hillwood Łódź II przy ul. Chocianowickiej.

Park Hillwood Łódź II zostanie oddany do użytku w III kwartale 2023 roku i dostarczy na łódzki rynek ponad 97 tys. mkw. powierzchni produkcyjno-magazynowej. Projekt będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

– Inwestycje prowadzone przez nas w Polsce Centralnej cieszą się dużym zainteresowaniem wśród najemców. Łódź jest doskonałym punktem przeładunkowym, gdzie powstają sortownie największych firm kurierskich oraz magazyny dla sektora e-commerce. Popyt na magazyny w regionie nie słabnie, a poziom pustostanów za I półrocze kształtował się na niskim poziomie, niewiele ponad 4 proc. – podkreśla Hubert Michalak, prezes zarządu Hillwood Polska.

Hillwood Polska

Centrum logistyczne zlokalizowane w południowej części miasta, bezpośrednio przy drodze krajowej nr 14, w pobliżu Centrum Handlowego Port Łódź. Taka lokalizacja zapewni najemcom magazynu sprawny dojazd zarówno do drogi ekspresowej S14, czyli tzw. zachodniej obwodnicy Łodzi i Pabianic, jak również do autostrad A1 i A2. W nowej hali powstanie w sumie ponad 97 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

– Łódź, dzięki położeniu w samym sercu kraju, na krzyżowaniu autostrad A1 i A2, stała się jednym z najważniejszych miejsc na logistycznej mapie kraju. To idealny punkt przeładunkowy, gdzie powstają sortownie największych firm kurierskich czy magazyny dla sektora e-commerce. Inwestycje prowadzone przez nas w tym regionie cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony najemców, co między innymi wpłynęło na podjęcie decyzji o rozpoczęciu budowy nowego projektu w Łodzi – mówi Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska.

Nowa inwestycja powstaje zaledwie 8 km od centrum miasta, a zlokalizowane w pobliżu przystanki komunikacji w tym zajezdnia tramwajowa Chocianowice, umożliwią pracownikom centrum logistycznego dogodny dojazd transportem publicznym.

REKLAMA

W ramach projektu Hillwood wybuduje również drogę z rondem, które połączą bezpośrednio drogę krajową nr 14 z Rondem Pietrzaka. Nowa droga będzie wyposażona w pobocza, chodniki oraz oświetlenie. Koszt tej inwestycji, która zostanie przekazana na cele gminne szacowany jest na ok. 7 mln złotych.

Hillwood Polska

Projekt w Łodzi to 17. inwestycja Hillwood Polska sfinansowana przez Bank Pekao.

– Tak jak w przypadku innych centrów logistycznych Hillwood, projekt ten łączy w sobie znakomitą lokalizację oraz najwyższe standardy ESG potwierdzone certyfikatem BREEAM, a tym samym wpisuje się doskonale w strategię Banku Pekao – wyjaśnia Łukasz Białecki, dyrektor Biura Finansowania Nieruchomości Komercyjnych w Banku Pekao.

W procesie finansowania nowego projektu Bank Pekao korzystał ze wsparcia zespołu warszawskiego biura kancelarii CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang. Inwestorowi, firmie Hillwood Polska doradzała kancelaria Clifford Chance.

W 2022 roku Hillwood Polska podpisał już z Bankiem Pekao umowy na finansowanie sześciu inwestycji o łącznej wartości około 155 mln euro.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA