Ponad 35 mln złotych kredytu na budowę mieszkań przy Grabiszyńskiejźródło: mat. inwestora/Vantage Development

Ponad 35 mln złotych kredytu na budowę mieszkań przy Grabiszyńskiej

Wrocław
REKLAMA
Vantage Development podpisał w drugiej połowie lutego umowę kredytową z Bankiem Ochrony Środowiska na realizację inwestycji Login City przy ulicy Grabiszyńskiej.

Celem kredytu jest finansowanie i refinansowanie do 60% kosztów netto inwestycji oraz zapłata i refinansowanie podatku VAT związanego z kosztami inwestycji – tłumaczy deweloper.

Łączna kwota udzielonego kredytu to 35,1 mln zł, z czego 33,1 mln zł przypada na nieodnawialny kredyt deweloperski. Kredyt musi zostać spłacony do 31 sierpnia 2018 roku.

Przypomnijmy, Login City to inwestycja tuż przy Centrum Historii Zajezdnia, której realizacja ruszyła na początku bieżącego roku
mat. inwestora/Vantage Development
REKLAMA
W jej ramach powstanie 138 mieszkań o łącznej powierzchni 8 tys. metrów kwadratowych, 5 lokali usługowych o łącznej powierzchni 559 mkw. oraz powierzchnia biurową o łącznej powierzchni 1,5 tys. mkw.

– Wszystkie mieszkania wyposażone będą w balkony, tarasy lub ogródki, natomiast na ostatniej kondygnacji lokale posiadać będą także antresole. Na poziomie -1 powstanie garaż dla mieszkańców. Inwestycja wyposażona zostanie również w komórki lokatorskie, plac zabaw oraz rowerownię. Uzupełnieniem oferty mieszkaniowej inwestycji będą lokale usługowe na parterze oraz powierzchnie biurowe mieszące się na I i II piętrze – wyjaśnia Henryk Wojciechowski, dyrektor działu rozwoju i komercjalizacji Vantage Development.
Tuż obok będzie Kwadrat

Po sąsiedzku stanie z kolei Kwadrat, czyli nowa, dwuetapowa inwestycja mieszkaniowa firmy Profit Development. Łącznie w ramach osiedla powstanie około 300 mieszkań.

– W pierwszym etapie, do 31 grudnia 2018 roku, wybudowany zostanie siedmiokondygnacyjny budynek na planie litery L, z dłuższym bokiem równolegle biegnącym do ul. Grabiszyńskiej. II etap inwestycji, od strony ul. Inżynierskiej, zaplanowany została na lata 2018-2019 – zapowiada inwestor.W budynku z pierwszego etapu powstaną 82 mieszkania, 66 apartamentów hotelowych przeznaczonych do wynajmu długoterminowego i 8 lokali użytkowych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA