Halę widowiskowo-sportową sfinansuje bank

Halę widowiskowo-sportową sfinansuje bank

Toruń
MatKoz
MatKoz
REKLAMA

Budowę powstającej w Toruniu hali widowiskowo-sportowej częściowo sfinansuje bank. Pekao SA przygotowało program emisji obligacji, dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na częściowe pokrycie kosztów inwestycji. Program opiewa na kwotę 93 mln złotych.

 

Budowa hali rozpoczęła się w 2011 roku, obiekt pochłonie około 114 mln złotych. W budynku będzie się znajdowała arena lekkoatletyczna z dwustumetrową bieżnią, stanowisko do skoku w dal, skoku wzwyż, trójskoku, plac do pchnięcia kulą, a także krótka bieżnia treningowa. To jednak nie wszystko, ponieważ w hali będzie można zamontować pełnowymiarowe lodowisko i korty tenisowe. Wydarzenia sportowe będzie mogło oglądać jednocześnie ponad 6 tysięcy kibiców.

 

Termin wykupu obligacji upłynie w 2026 roku. Nie tylko bank współfinansuje budowę hali, część środków pochodzi z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki (16,2 mln) i budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego (6,8 mln). - Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z miastem i wypracowanej koncepcji finansowania hali. Jest to bardzo wymagający projekt pod względem jego konstrukcji finansowej. Udało nam się jednak oprzeć ryzyko spółki na jej właścicielu i dzięki temu nie obawiamy się finansowania inwestycji. Nie zamykamy się w dotychczasowych projektach, ciągle sięgamy po nowe dziedziny działalności komunalnej - mówi Agnieszka Pietkun, dyrektor ds. sprzedaży w Departamencie Instytucji Finansowych i Sektora Publicznego w Banku Pekao SA.

REKLAMA

 

Ze współpracy z bankiem zadowolone są władze miasta. Już na początku przyszłego roku Toruń wzbogaci się o obiekt sportowy światowej klasy, w którym będzie można organizować imprezy międzynarodowe. - Dzięki emisji obligacji miasto Toruń wzbogaci się o kolejny wysokiej klasy obiekt sportowy, na którym będą mogły być organizowane zawody lekkoatletyczne o randze krajowej i międzynarodowej. Inwestycja będzie spełnieniem długoletnich oczekiwań mieszkańców na wielofunkcyjny obiekt, w którym będą mogli czynnie uprawiać sport i uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. Cieszymy się że Bank Pekao jest naszym partnerem w tym projekcie - mówi skarbnik Torunia Magdalena Flisykowska.

 

 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA