Jaworzyna Śląska: Powstała nowa hala widowiskowo-sportowo-edukacyjna za ponad 11 milionów złotych

Jaworzyna Śląska: Powstała nowa hala widowiskowo-sportowo-edukacyjna za ponad 11 milionów złotych

Orzech
Orzech
REKLAMA
Przy szkole podstawowej i gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej przy przy ul. Jana Pawła II otwarto kilka dni temu nowoczesną halę widowiskowo-sportowo-rekreacyjną. Pierwsze prace wykonano już prawie dekadę temu, jednak zostały wstrzymane na etapie fundamentów przez brak finansowania. Ostatecznie inwestycja ruszyła w lutym 2017 roku i dopiero teraz doczekała się zakończenia i uroczystego otwarcia.

W ramach przedsięwzięcia, które kosztowało 11 mln 26 tys. złotych, powstały pełnowymiarowe boiska do siatkówki i koszykówki. W rogu hali postawiono specjalną ścianę wspinaczkową. Dzięki zamontowaniu specjalnych kurtyn, można równocześnie prowadzić 3 lekcje WF-u. Na parterze hali znajdują się trybuny na 230 miejsc siedzących. Jest też balkon, na którym może się pomieścić na miejscach stojących kolejnych kilkadziesiąt osób.

Hala w Jaworzynie Śląskiej to obiekt dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony, gdzie na parterze zaprojektowano m.in. zaplecze szatniowo-sanitarne, toalety, salę do ćwiczeń korekcyjnych, siłownię, salę do squasha, magazyny oraz pomieszczenie techniczne. Powierzchnia zabudowy to 2528,6 mkw., a powierzchnia użytkowa to 3019,1 mkw.
REKLAMA
Obiekt posiada siłownię, salę korekcyjną i do squasha. W przybudówce znajdują się w pełni wyposażone sale edukacyjne m.in. z multimedialnym gabinetem przyrodniczym, a także pomieszczenia dla nauczycieli, biblioteka z czytelnią, gabinet rehabilitacji oraz nad salą sportową galerię.
Z oddanej do użytku infrastruktury sali sportowej i edukacyjnej będzie mogło korzystać docelowo 218 uczniów.

Koszt całej inwestycji, która została zrealizowana przez gminę Jaworzyna Śląska, wyniósł 11 mln 26 tys. złotych. Na ten cel jaworzyńskim samorządowcom udało się pozyskać aż 9 mln zł ze źródeł zewnętrznych: 3,2 mln zł z Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 5 mln 457 tys. zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA