[śląskie] Prezydent Czestochowy zaprasza inwestorów do składania ofert

[śląskie] Prezydent Czestochowy zaprasza inwestorów do składania ofert

graviteo
REKLAMA

Prezydent zaprasza inwestorów do negocjacji w sprawie realizacji dwóch priorytetowych projektów inwestycyjnych miasta: zagospodarowania Parku Lisiniec i otoczenia stadionu Arena. Czeka również na chętnych do zabudowania 700-metrowej działki w Parku im. St. Staszica, położonej między Obserwatorium Astronomicznym, placem zabaw i fontanną.

We wszystkich przypadkach chodzi o zaprojektowanie, realizację i późniejszą eksploatację zbudowanych obiektów. Jaki będzie kształt i skala poszczególnych inwestycji - zależeć będzie od pomysłowości i... analiz ekonomicznych dokonanych przez inwestorów, od których oczekiwane jest przedstawienie wstępnych koncepcji zabudowy i eksploatacji proponowanych terenów.


Ramy dla inwencji twórczej inwestorów są dość szerokie, ale nie nieskończone. Intencją Miasta jest stworzenie na Lisińcu nowoczesnego kompleksu rekreacyjnego - chętnie z aquaparkiem, a w otoczeniu stadionu Arena - infrastruktury usługowo-handlowej obsługującej zarówno stadion, jak i pobliską Halę Widowiskowo-Sportową.


W parku im. Staszica oczekiwany jest obiekt gastronomiczny architektonicznie nawiązujący do zabudowy z czasów Wystawy Przemysłu i Rolnictwa z 1909 roku, pełniący jednocześnie funkcję kulturalną.


Zainteresowani ww. inwestycjami proszeni są o złożenie wnioskudo Kancelarii Urzędu Miasta Częstochowy, ul. Śląska 11/13, 42-217 Częstochowa, pokój nr 3, w terminach:

 

do 30 września 2012 roku projekty dotyczące:

I. Zaprojektowania, realizacji i późniejszej eksploatacji kompleksu rekreacyjno - sportowego pn. ,,Kąpielisko - Lisiniec"

II. Komercyjnego zagospodarowania przestrzeni publicznej, położonej w otoczeniu stadionu miejskiego i Hali Widowiskowo - Sportowej.

 

do 30 sierpnia 2012 roku projekt dotyczący:

III. Zaprojektowania, realizacji i późniejszej eksploatacji obiektu gastronomiczno - usługowego na terenie Parku im. S.Staszica.

 

źródło: UM Częstochowa

 

 

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA