Długołęka: Nowa droga rowerowa i chodnik w Borowej dopiero w przyszłym roku? Wpłynęła ofertaźródło: pixabay.com

Długołęka: Nowa droga rowerowa i chodnik w Borowej dopiero w przyszłym roku? Wpłynęła oferta

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Przebudowa ulicy Lipowej ma kosztowej prawie milion złotych. Jedyny zainteresowany oczekuje ponad 300 tys. zł więcej. Gmina chciała rozstrzygnąć przetarg już w maju. Przez wydłużanie terminu składania ofert zmienił się także czas realizacji inwestycji – z tego na przyszły rok.
Urzędnicy opublikowali 28 września listę ofert na budowę ciągu pieszo-rowerowego w ul. Lipowej na odcinku od ul. Wrocławskiej do przejazdu kolejowego. Jako jedyna zgłosiła się firma An-Greg Grzegorz Stiller z Jelcza-Laskowic. Oczekuje 1 mln 353 tys. zł przy pięcioletniej gwarancji. Gmina zamierza przeznaczyć na ten cel 992 tys. zł. Na razie analizuje ofertę.
Potencjalnych wykonawców mieliśmy poznać już 7 maja. Urzędnicy jednak dziewięć razy wydłużali termin składania ofert. W związku z tym zmienił się również czas realizacji robót. Początkowo miały się zakończyć 15 listopada, a teraz – 30 czerwca przyszłego roku. Inwestor ma zabezpieczone w tegorocznym budżecie 220 tys. zł.
REKLAMA
Obecnie szerokość jezdni wynosi 5 m. Wzdłuż drogi nie ma chodników – znajdują się ziemne pobocza o zmiennej szerokości, a momentami rowy. Inwestycja zakłada budowę ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 2,5 m z jednokierunkowym ruchem rowerowym. Nawierzchnia powstanie z betonu asfaltowego. Ponadto wykonawca przebuduje zjazdy i dojścia do posesji.
W Borowej też nowe przedszkole
Mieszkańcy Borowej i okolic doczekają się także budowy przedszkola dla ponad 300 dzieci. Prace miały już dobiegać końca, ale gminie dopiero niedawno udało się wybrać wykonawcę. O szczegółach pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.
Zdjęcie główne: pixabay.com

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA