Intensywne prace na placu budowy MDK Witosa UM Katowice

Intensywne prace na placu budowy MDK Witosa

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech

Aula do organizacji koncertów i spektakli, sale warsztatowe, system do realizacji wystaw – to wszystko znajdzie się w budowanym na os. Witosa Miejskim Domu Kultury w Katowicach. Obecnie wykonawca zbliża się do zamknięcia bryły obiektu, który zostanie ukończony w czerwcu 2024 r., i odebrany do końca września 2024 r. Jednocześnie trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na II etap, czyli stworzenie wokół nowego MDK-u przestrzeni parkowej.

– Budowa Miejskiego Domu Kultury na os. Witosa przede wszystkim zwiększy ofertę kulturalną i rekreacyjną w tej części Katowic. To odpowiedź na potrzeby mieszkańców osiedla, którzy aktywnie uczestniczyli w konsultacjach zorganizowanych w trakcie przygotowania inwestycji – przypomina Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Dzisiaj intensywnie prowadzimy prace budowlane. Bryła obiektu jest już prawie gotowa. Przed nami kolejny etap inwestycji, czyli realizacja na osiedlu nowego parku miejskiego, którego częścią będzie powstający dom kultury. Dla tego zakresu inwestycji trwają przygotowania do uruchomienia procedury przetargowej. Zależy nam by całość była gotowa jesienią przyszłego roku – dodaje prezydent. Budowa MDK na os. Witosa to jeden z zapisów „Umowy z mieszkańcami" prezydenta Katowic, Marcina Krupy.

UM Katowice
UM Katowice
REKLAMA