[Będzin] Przebudowa Dworca PKP

[Będzin] Przebudowa Dworca PKP

REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje [Będzin] Przebudowa Dworca PKP

O inwestycji [Będzin] Przebudowa Dworca PKP

Inwestycja obejmuję gruntowną modernizację i przebudowę Dworca PKP w centrum Będzina. Inwestycję podzielono na III etapy. I etap zrealizowany w latach 2007 – 2008 obejmował remont kapitalny dachu z obróbkami blacharskimi, wymianę stolarki okiennej oraz oczyszczeniem i renowację elewacji. Wartość robót wyniosła ponad 1mln 125 tys. 986 zł. II etap zrealizowany w latach 2008-2009 objął prace związane z przystosowaniem pomieszczeń wewnętrznych budynku dworca dla potrzeb Straży Miejskiej, kas biletowych oraz ogólnodostępnych sanitariatów. Wymieniono również część instalacji. Dworzec zyskał także nową iluminację, renowacji poddano również zegar na wieży dworca. Wartość tej części robót wyniosła około 1 mln 869 tys. zł. W prowadzonej obecnie, ostatniej części robót, zaplanowano przebudowę i remont głównych ciągów komunikacyjnych wraz z dostosowaniem dworca do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym wykonanie 2 wind oraz adaptację budynku PKP dla potrzeb handlowo-usługowych.

Opinie o [Będzin] Przebudowa Dworca PKP

Napisz komentarz
Krypton
Wyremontowany w zeszłym roku kosztem ponad 3 mln zł dworzec kolejowy w Będzinie, stoi pusty. Do dwóch ogłoszonych przez miasto przetargów nie zgłosił się nikt zainteresowany prowadzeniem tu działalności handlowej.

pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Krypton
Zakończył się remont wnętrz dworca PKP w Będzinie. Budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (winda na peron), a dzięki licznym przeszkleniom na dworcu powstały powierzchnie, które zostaną przeznaczone na handel i usługi, będzie też poczekalnia dla pasażerów.

pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Lukander
Trzy fotki przebudowy z dnia wczorajszego:

34275_1000x.jpg34276_1000x.jpg34277_1000x.jpg
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA