DODAJ

Osiedle domów jednorodzinnych "Srebrne Stawy"

[Bytom] Osiedle domów jednorodzinnych "Srebrne Stawy" 39215
Teren inwestycji obejmuje obszar 80 ha, na którym powstaje pełnowymiarowe, 18 dołkowe pole golfowe na którym zlokalizowane będzie osiedle 80 domów jednorodzinnych. Projekt zakłada budowę dwóch typów domów wolnostojących o powierzchni 118m2 oraz 144m2, wraz z garażem dwustanowiskowym o powierzchni 36m2.
Szczegóły - [Bytom] Osiedle domów jednorodzinnych "Srebrne Stawy"
inwestorArmada Development
realizacja inwestycjiIV kw. 2013
Lukander 07.05.2012, godz. 13:04
Plan osiedla:

39215_1000x.jpg
odpowiedz
Kajtman 01.06.2011, godz. 12:58
Producent ceramiki budowlanej Röben podpisał umowę z Armada Development na wspólną budowę osiedla Srebrne Stawy w Bytomiu. Firma dostarczy potrzebne do wzniesienia budynków materiały.

Armada buduje w bytomskiej dzielnicy Szombierki nowe osiedle domów jednorodzinnych. Inwestycja obejmuje niemal 100 ha terenów po kopalni KWK Szombierki w Bytomiu i zakłada powstanie m.in. zabudowy mieszkaniowej, adaptację zabytkowej wieży Szybu „Krystyna” oraz budowę pola golfowego. Jest to jeden z zaledwie kilku tego typu projektów w Polsce, a przy tym największa inwestycja deweloperska na Śląsku, jeśli chodzi o budownictwo jednorodzinne.

Na początek domy pokazowe
Obecnie trwa budowa dwóch domów pokazowych (dom typu A o powierzchni użytkowej 118 m² oraz dom B o powierzchni użytkowej 144 m²), rozpoczęta jesienią 2010 roku. W jednym z budynków będzie się znajdowało Biuro Sprzedaży. Oba zostaną wyposażone wewnątrz, dzięki czemu każdy zainteresowany kupnem domu będzie mógł na własne oczy przekonać się, jak wygląda gotowy obiekt. Zakończenie budowy domów modelowych planowane jest na czerwiec br. W wykonaniu ambitnego planu pomogą materiały budowlane dostarczone przez firmę Röben – pustaki z ceramiki poryzowanej do wzniesienia ścian konstrukcyjnych, a także płytki klinkierowe do wykończenia elewacji. - Na ceramiczne materiały budowlane marki Röben zdecydowaliśmy się m.in. dlatego, że mają doskonałe parametry izolacyjności cieplnej i akustycznej oraz zapewniają zdrowy mikroklimat we wnętrzu – mówi Dominika Breza, Dyrektor ds. Marketingu z Armada Development.

Piękna przyroda blisko centrum
Osiedle zlokalizowane jest bardzo malowniczo, w cichej, spokojnej i zielonej okolicy. Jednym z największych atutów tego miejsca jest urokliwy staw, który nadaje miejscu charakter, o jaki niełatwo na Śląsku. Jednocześnie osiedle położone jest zaledwie kilka minut jazdy samochodem od centrum Bytomia. To wyjątkowe miejsce zainspirowało architektów z biura projektowego JK Architekci do stworzenia budynków o ciekawej architekturze. Domy nawiązują do dwóch stylów charakterystycznych dla śląskiej architektury: tradycji osiedli robotniczych i modernizmu okresu międzywojennego.

Plany rozbudowy osiedla
W pierwszym etapie budowy osiedla Srebrne Stawy, oprócz dwóch domów pokazowych, powstanie 11 budynków jednorodzinnych. Do końca 2014 r. Armada planuje zbudować 80 obiektów. Na terenie byłej kopalni KWK Szombierki pojawią się nie tylko domy mieszkalne, ale także pole golfowe – pierwsze dołki są już ukształtowane, gotowy jest również driving range, który będzie do dyspozycji golfistów już w czerwcu 2011 r. Pierwsze dołki zostaną oddane do użytku we wrześniu br. Röben zaangażował się już w podobną inwestycję we Wrocławiu, dostarczając materiałów dla osiedla Toya, przy którym znajduje się jeden z najlepszych w Polsce ośrodków golfowych.
odpowiedz
Kajtman 01.06.2011, godz. 12:49
Teren inwestycji obejmuje obszar 80 ha, na którym powstaje pełnowymiarowe, 18 dołkowe pole golfowe na którym zlokalizowane będzie osiedle 80 domów jednorodzinnych. Projekt zakłada budowę dwóch typów domów wolnostojących o powierzchni 118m2 oraz 144m2, wraz z garażem dwustanowiskowym o powierzchni 36m2.
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję