DODAJ

Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy

MAPAWarszawa
Bracka 25
Dom handlowy przy Brackiej 25 został wybudowany i uruchomiony przez firmę DTBJ w 1914. Przez dziesięciolecia pozostawał największym tego typu obiektem w kraju.
Sześciopiętrowy gmach zaprojektowany przez wybitnych architektów Karola Jankowskiego i Franciszka Lilpopa powstał przy zastosowaniu nowatorskich technik budowlanych i uznawany jest za jedną z najwybitniejszych budowli wczesnomodernistycznych w Polsce.
Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy był ceniony przez klientów z powodu dobrej jakości towarów, wyróżniał się wysokim poziomem obsługi, rzetelnością kupiecką w kontaktach z partnerami, a także wielką dbałością o własny personel. Słynął m.in. z pokazów mody, wysyłkowych katalogów handlowych i innych nowatorskich form marketingowych.
W maju 1950 roku budynek został bezprawnie przejęty, majątek ruchomy zagrabiony, władze firmy osadzone na Rakowieckiej i przymuszone do ogłoszenia upadłości.
Wieloletnie prawne zabiegi firmy o odzyskanie pełni praw do zarządzania nieruchomością znalazły swój ostateczny finał 25 sierpnia 2010 roku, kiedy to pomiędzy Miastem Stołecznym Warszawa a DTBJ została zawarta umowa notarialna o oddanie w użytkowanie wieczyste gruntu przy ulicy Brackiej 25, co w sposób ostateczny i prawomocny przywróciło DTBJ stan posiadania praw sprzed 1950 roku.
Dziś Spółka prowadzi remont zabytkowego budynku, by niebawem znów otworzyć tu Dom Towarowy.
Źródło: dtbj.pl
Szczegóły
inwestorDom Towarowy Bracia Jabłkowscy S. A.
wykonawcaMonolit Konserwacja Zabytków
projektantMonolit Konserwacja Zabytków
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję