Dworzec kolejowy w Kątach Wrocławskich

Dworzec kolejowy w Kątach Wrocławskich

REKLAMA

O inwestycji Dworzec kolejowy w Kątach Wrocławskich

Główne priorytety przebudowy dworca w Kątach Wrocławskich to przede wszystkim poprawa estetyki budynku, bezpieczeństwa i komfortu podróżnych oraz zmiana zagospodarowania przestrzeni dworca. Przebudowa jest kompleksowym przedsięwzięciem łączącym w sobie renowację elementów historycznych z przystosowaniem obiektu do współczesnych wymogów i przepisów budowlanych oraz przeciwpożarowych.

Przebudowa zakłada przystosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez budowę podjazdów oraz linii prowadzących z polami uwagi, a także likwidację barier architektonicznych.

Elewacja budynku przechodzi renowację, a istniejąca, mocno wyeksploatowana stolarka drzwiowa i okienna zostanie wymieniona. Wewnątrz budynku całkowicie nową jakość zyskuje przestrzeń obsługi podróżnych. Umieszczono ją na parterze, gdzie znajdą się poczekalnia wraz z miejscem przeznaczonym dla rodziców z dzieckiem. Będzie ona wyposażona w nowe siedziska oraz system dynamicznej informacji podróżnych.

Znaczną część budynku zagospodaruje gmina Kąty Wrocławskie, która planuje ulokować w budynku Zakład Gospodarowania Mieszkaniami i Gminny Dom Kultury.

Wartość inwestycji to 14,5 mln zł netto, a jej zakończenie zaplanowano na wiosnę 2021 roku.
Napisz komentarz
Paweł Harom
8.01.2021
+2
Paweł Harom
+4
REKLAMA