[Dzierżoniów] PENTAIR POLAND Sp. z o.o.

REKLAMA

O inwestycji [Dzierżoniów] PENTAIR POLAND Sp. z o.o.

Podstrefa Dzierżoniów zlokalizowana jest w zachodniej części miasta i zajmuje powierzchnię 80,48 ha. Teren podstrefy jest w części terenem niezabudowanym, co stwarza dogodne warunki do kształtowania zabudowy.
Przedmiot działalności: produkcja, montaż i dystrybucja m.in. pomp, filtrów, kaset, naczyń, zaworów oraz innych urządzeń do uzdatniania, oczyszczania i filtrowania wody jak również wszelkich metalowych i plastikowych osłon i komponentów do elektronicznych, elektrycznych, telekomunikacyjnych, informatycznych i innych technologicznie zaawansowanych produktów.

Opinie o [Dzierżoniów] PENTAIR POLAND Sp. z o.o.

Napisz komentarz
Gregs
Pentair Poland Sp. z o.o.
ul. Strefowa 10
58-200 Dzierżoniów
+48 (0) 74 6463-900
Fax:+48 (0) 74 6463-499
http://www.schroff.pl/internet/html_pl/index.html

pentair%20strona.jpg

http://www.invest-park.com.pl/index.php ... 3&news=129

Zakład produkcyjny w Dzierżoniowie
Dzierżoniów
Wraz z początkiem 2007 rozpoczęliśmy produkcję szaf w nowo wybudowanej fabryce, mieszczącej się w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Invest-Park" w podstrefie Dzierżoniów.
Pentair Technical Products Inc. - amerykański koncern, zainwestował w Polsce ok. 50 mln zł.
Na działce ok. 9 ha powstała już pierwsza część zakładu o powierzchni ponad 8000m2.

Fabryka posiada budowę modułową pozwalającą na szybką rozbudowę.
Aktualnie zatrudnionych jest ok. 40 pracowników, do końca 2007 planowane jest zwiększenie zatrudnienia do ok. 110 osób.
W pierwszym etapie rozpoczęliśmy produkcję szaf zewnętrznych (outdoor cabinets). W III kwartale firma planuje wystartować z produkcją 19" szaf do aplikacji wewnętrznych.

Fabryka w Dzierżoniowie produkuje szafy zarówno w wersji standardowej jak i wg indywidualnych projektów, łącznie z integracją rozwiązań.
Pentair już otwarty

11 maja odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia firmy Pentair Poland.
Amerykańska spółka na 9 ha będzie produkować w Dzierżoniowie osłony dla przemysłu telekomunikacyjnego. Negocjacje z firmą sfinalizowane podpisaniem aktu notarialnego zakończyły się 8 marca 2006 r. W podpisaniu aktu notarialnego uczestniczyli przedstawiciele Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Mirosław Greber – prezes zarządu, Jarosław Witkowski – wiceprezes WSSE ds. finansowych oraz Daniel Grodziński – pełnomocnik firmy Pentair i Wolfgang Walderich – dyrektor powstającej w Dzierżoniowie firmy. Niespełna dwa miesiące później rozpoczęła się budowa nowego zakładu. Pentair zainwestował w Dzierżoniowie 50 mln zł.

Poznańska firma HOCHTIEF wybudowała halę o powierzchni

8.125 m2. Docelowo będzie w niej pracować około 300 osób. Dziś zatrudnienie wynosi 39, a do końca roku osiągnie 100 pracowników.
Produkowane w Dzierżoniowie wyroby będą sygnowane marką Schroff. Firma Schroff wchodzi w skład grupy Pentair Technical Products, uznawana jest za wiodącą markę na międzynarodowym rynku obudów telekomunikacyjnych.

http://www.dzierzoniow.pl/editor-mode/p ... 7/pentair/
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA