[Dzierżoniów] ORION Sp.z o.o.

REKLAMA

O inwestycji [Dzierżoniów] ORION Sp.z o.o.
Orion Spółka z o.o. jest pierwszym w Polsce wybudowanym całkowicie od podstaw zakładem produkującym pianę poliuretanową montażowo-uszczelniającą dla potrzeb budownictwa.


Rozpoczęliśmy produkcję w 1999 roku jako jedna z najnowocześniejszych tego typu firm w Europie.


  Unikalne receptury chemiczne oraz technologię produkcji pian poliuretanowych opracowaliśmy sami. Przez kilka lat pracowały nad tym specjalnie powołane zespoły badawcze, skupiające najwybitniejszych specjalistów.
Napisz komentarz
Orzech
Będzie więcej piany

Data: 2008-11-03
Autor: Ryszard Mulek

- W przyszłości w nowej hali będzie możliwość zainstalowania kolejnych dwóch linii. Ich uruchomienie uzależniono jednak od tego, jak będzie się kształtować dynamika sprzedaży pian i klejów poliuretanowych - twierdzi Leszek Kruszewski, dyrektor do spraw produkcji Oriona.
Dziś powierzchnia noworudzkiego zakładu ma łącznie 12,8 tysiąca metrów kwadratowych. W zakładzie pracują cztery linie do produkcji pian i klejów poliuretanowych. Kolejne trzy linie są w dzierżoniowskim zakładzie. Dzięki tej inwestycji dzierżoniowska spółka, której prezesuje Andrzej Złotocki, rocznie produkuje ponad 30 milionów sztuk pojemników piany poliuretanowej, która ma szerokie zastosowanie w budownictwie przy pracach uszczelniająco-montażowych. Piany są także wykorzystywane przy wygłuszaniu i uszczelnianiu kabin samochodowych i łodzi. Zakłady w Dzierżoniowie i Nowej Rudzie produkują również kleje przemysłowe.

Ponad 66,5 procent produktów wytwarzanych przez spółki Grupy Selena, w tym przez zakłady Oriona, trafia na eksport do ponad 50 krajów na całym świecie. Piany opracowane według receptur dzierżoniowskiej firmy wytwarzają także spółki Grupy Selena w Brazylii, Turcji i Korei Południowej. W planach jest także uruchomienie zakładu w Chinach.
Grupa Selena jest pod względem wielkości czwartym na świecie producentem piany poliuretanowej do montażu okien i drzwi. Jej najnowszym produktem są piany klasy Tytan O2, które są bezpieczniejsze dla zdrowia użytkowników. Ich wielką zaletą jest między innymi szybki proces schnięcia produktu, pozwalający na obróbkę piany już po 25 minutach.
W tym roku Selena rozpoczęła również produkcję nowych klejów poliuretanowych Tytan EOS, które mają zastosowanie przy montażu systemów ociepleń ze styropianu. Na produkty te jest coraz większe zapotrzebowanie. Dzięki temu także przychody całej Grupy Selena są większe. W pierwszym półroczu bieżącego roku grupa uzyskała skonsolidowane przychody w wysokości 228,4 miliona złotych, a to oznacza wzrost o 4,8 procent w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Natomiast zysk netto wyniósł 3,3 miliona złotych.
- Wysoka jakość naszych produktów to w znacznej mierze zasługa działu badań i rozwoju, który zatrudnia najwybitniejszych specjalistów i zajmuje się wprowadzaniem nowych receptur produkcji pian poliuretanowych - dodaje dyrektor Kruszewski. - Dwanaście lat temu, gdy firma zaczynała swoją działalność w Świdnicy, nawet nie mogliśmy marzyć, że kiedyś znajdziemy się w gronie liderów produkcji pian. Siedzibą firmy był wówczas niewielki garaż, w którym Zbigniew Resler, obecnie wiceprezes spółki Orion, zajmował się opracowaniem pierwszych receptur chemicznych i technologii produkcji.
Trzy lata później spółka przenosi się do Dzierżoniowa do nowo wybudowanego zakładu, o powierzchni pięciu tysięcy metrów kwadratowych, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park, w którym uruchamia pierwszą linię technologiczną, a po roku kolejną. Jest to pierwszy tego typu zakład wybudowany od podstaw w Polsce i jeden z najnowocześniejszych w Europie. Dziś dzierżoniowski zakład ma trzy linie produkcyjne i zatrudnia ponad 100 osób.
W 2004 roku dzierżoniowski Orion kończy kolejną inwestycję. Jest nią nowoczesna Fabryka Pian Poliuretanowych w Nowej Rudzie, która podobnie jak dzierżoniowski zakład funkcjonuje na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i obecnie po rozbudowie zakładu zatrudnia 129 osób. W okresie wzmożonej produkcji w noworudzkiej fabryce zatrudniani są także pracownicy w ramach pracy czasowej.

http://wroclaw.biznespolska.pl/gazeta/a ... tid=174861
Jan Augustynowski
Autokomentarz ;)
Anonymous
cała prawda o robolach z produkcji tej firmy: wiekszosc pracuje od kwietnia do pazdziernika, w zimie malo roboty wiec zwalniaja, malo kto jest na stale, robilam tam zwolnili mnie. ciezkie warunki pracy, odradzam tot yle.
Anonymous
lipa jak ch..j za taką stawke nie ebde tam robil
wyzysk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anonymous
siema, no coz firma jak kazda na strefie, male zarobki 3 zmiany, ogólnie śmierdzi przekretem. syf!!!!!!!!!!!
Anonymous
witam pracowalam tam pewien okres czasu nie bylam zadowolona,tania sila robocza za marny hajs. wiecej tam nie wroce
odradzam
REKLAMA