DODAJ

Hala produkcyjno-magazynowa HL Display AB

SEGRO Poland realizuje budowę nowoczesnego obiektu typu BTS (build-to-suit) dla szwedzkiej firmy HL Display AB. Deweloper zbuduje 8 000 m2 nowoczesnej powierzchni produkcyjnej i magazynowej w pełni dostosowanej do indywidualnych potrzeb klienta. Firma HL Display uruchomi w obiekcie swój pierwszy w Polsce zakład produkcyjny.
Szczegóły - [Gliwice] Hala produkcyjno-magazynowa HL Display AB
inwestorSEGRO POLAND Sp. z o.o.
realizacja inwestycjiI kw. 2011
Kajtman 14.10.2010, godz. 11:41
SEGRO Poland realizuje budowę nowoczesnego obiektu typu BTS (build-to-suit) dla szwedzkiej firmy HL Display AB. Deweloper zbuduje 8 000 m2 nowoczesnej powierzchni produkcyjnej i magazynowej w pełni dostosowanej do indywidualnych potrzeb klienta. Firma HL Display uruchomi w obiekcie swój pierwszy w Polsce zakład produkcyjny. W transakcji pośredniczyła agencja nieruchomości Colliers International.

HL Display AB jest wiodącym międzynarodowym dostawcą szerokiej gamy materiałów promocyjnych i rozwiązań służących do komunikacji wewnątrzsklepowej. Szwedzkie przedsiębiorstwo działa w 32 krajach na całym świecie i jest notowane na Sztokholmskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (OMX Nordic Exchange). W Polsce firma rozpoczęła swoją działalność w 1994 roku. Oferuje różnorodne systemy wspomagające rozwój procesu Category Management oraz prac merchandisingowych na półkach sklepowych, a także szeroki asortyment artykułów ułatwiających komunikację wewnątrz i na zewnątrz sklepów.

Paweł Sapek, Dyrektor Regionu SEGRO Poland komentuje transakcję: Cieszymy się, że możemy powitać HL Display jako głównego najemcę naszej nowej inwestycji w Gliwicach. Wierzymy, że obiekt dostosowany do wymagań klienta oraz korzyści związane z lokalizacją obiektu na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, będą w pełni spełniały obecne i przyszłe oczekiwania firmy HL Display.

Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy pracować z takimi liderami jak HL Display i SEGRO, i doceniamy zaufanie, którym obdarzyły nas obie firmy – powiedział Tomasz Kasperowicz, Dyrektor Działu Powierzchni Magazynowych w Colliers International, który razem z Pawłem Nosalem, Specjalistą z tego samego działu, odpowiadał za transakcję. Paweł Nosal dodał: Na szczególną uwagę zasługuje bardzo ścisła i sprawna współpraca wszystkich trzech firm, dzięki której udało się z sukcesem zamknąć projekt. Nasze doświadczenie oraz pozycja lidera na rynku nieruchomości w Polsce i na świecie sprawiają, że usługi, które świadczymy są na najwyższym możliwym poziomie.

Zgodnie z planem inwestycja zostanie ukończona w marcu 2011 roku. Obiekt dla firmy HL Display to już kolejny projekt o charakterze build-to-suit realizowany przez SEGRO na Śląsku. Deweloper zbudował już na tym terenie „szyte na miarę” budynki dla takich firm jak: Pregis i Plastic Omnium.


W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:
SEGRO +48 22 338 66 19 Danuta Dzierżak, danuta.dzierzak@SEGRO.com
Partner of Promotion +48 22 858 74 58 Magdalena Sobota, m.sobota@partnersi.com.pl
Colliers International +48 22 333 91 00 Tatiana Kałużniacka, tatiana.kaluzniacka@colliers.com


O SEGRO:
SEGRO jest wiodącym deweloperem nowoczesnej powierzchni biznesowej w Europie. Spółka prowadząca swoją działalność poprzez sieć biur w 10 krajach posiada status firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”) i jest notowana na giełdzie w Londynie. SEGRO dysponuje portfelem o wartości blisko 5,3 mld funtów, w skład którego wchodzi nowoczesna powierzchnia magazynowa i produkcyjna zlokalizowana w pobliżu głównych centrów biznesowych i ośrodków komunikacyjnych takich jak porty, lotniska czy węzły autostradowe. Grupa SEGRO świadczy swoje usługi 1 900 klientom z różnych sektorów przemysłu działającym na całym świecie. Zgodnie ze stanem na 31 grudnia 2009 roku firma posiada 5,9 mln m2 powierzchni biznesowej i roczny przychód z czynszu o wartości 345 mln funtów.
Firma SEGRO rozpoczęła swoja działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Ostrawa, Poznań, Praga, Stryków i Warszawa.


O Colliers International:
Colliers International jest globalnym liderem na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma posiada 480 biur w 61 krajach na całym świecie, gdzie pracuje ponad 15 000 specjalistów. Jako podmiot zależny od spółki giełdowej FirstService Corporation (notowanej na NASDAQ: FSRV; TSX: FSV oraz FSV.PR.U), Colliers International oferuje stabilność silnego partnera finansowego, zapewniając swoim klientom odpowiedzialne i przedsiębiorcze rozwiązania dla rynku nieruchomości. Colliers International świadczy kompleksowe usługi dla najemców komercyjnych, właścicieli oraz inwestorów na całym świecie. Firma zajmuje się m.in. pośrednictwem w wynajmie, sprzedażą i zarządzaniem nieruchomościami, a także doradztwem, reprezentacją najemców, wycenami, bankowością hipoteczną oraz badaniami rynku. Spółka Colliers International zajęła drugie miejsce w międzynarodowym rankingu firm z branży nieruchomości LIPSEY Company oraz magazynu National Real Estate Investor.
odpowiedz
Kajtman 14.10.2010, godz. 11:14
SEGRO Poland realizuje budowę nowoczesnego obiektu typu BTS (build-to-suit) dla szwedzkiej firmy HL Display AB. Deweloper zbuduje 8 000 m2 nowoczesnej powierzchni produkcyjnej i magazynowej w pełni dostosowanej do indywidualnych potrzeb klienta. Firma HL Display uruchomi w obiekcie swój pierwszy w Polsce zakład produkcyjny.
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję