DODAJ

Przebudowa ulicy Ks. Piotra Skargi

[Katowice] Przebudowa ulicy Ks. Piotra Skargi 49957

Zakres modernizacji będzie obejmował nową konstrukcję nawierzchni jezdni i chodników oraz zatok postojowych, oraz rozwiązania wysokościowe i odwodnienie.

 

Szczegóły - [Katowice] Przebudowa ulicy Ks. Piotra Skargi
inwestorMiasto Katowice
realizacja inwestycjiII kw. 2013
Krypton 14.08.2013, godz. 22:02
Ulica Piotra Skargi w Katowicach od kilku miesięcy była w remoncie. Teraz, kiedy prace się zakończyły, droga jest nie do poznania - gładka i z wysepkami dla autobusów.

Więcej: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... #LokKatTxt
odpowiedz
likkyli 07.05.2013, godz. 15:36
nie no ja tam nie mam pretensji i jestem zadowolona, ze wreszcie coś się w tym mieście zmieni i może zacznie ono być powodem do dumy, a nie do wstydu, ale faktycznie urzędnicy zawalili tym, ze przez tyle czasu nic nie robiono, a teraz wszystko na raz jak domino
odpowiedz
Krypton 07.05.2013, godz. 13:50
likkyli a teraz zadaj sobie pytanie czy lepiej chwilę pocierpieć i mieć później spokój oraz estetyczną przestrzeń czy lepiej niech wszystko będzie jak było i dalej niech wszyscy narzekają na stan ulic i ich wygląd. Takie pytanie powinno się zadawać wszystkim którzy narzekają na remonty prowadzone obecnie a wcześniej na ich brak. Oczywiście są one uciążliwe ale nie demonizujmy ich.

Jeśli ktoś jednak ktoś ma o remonty pretensje to jedyną winną temu instytucją jest urząd miasta który obudził się kilka lat po czasie na remonty ulic i skwerów dlatego wszystko nagle robią.
odpowiedz
likkyli 07.05.2013, godz. 13:27
dobrze, że nie muszę tamtędy na co dzień przechodzi, bo chyba poirytowałabym się tymi remontami strasznie
odpowiedz
Krypton 16.04.2013, godz. 15:41
W najbliższy wtorek rozpocznie się remont ul. Piotra Skargi. Prace potrwają dwa miesiące. Przystanki autobusowe zostaną przeniesione na ul. Mickiewicza.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
Krypton 12.04.2013, godz. 17:21
2,5 mln zł będą kosztowały prace na ul. Piotra Skargi. - Remont ulicy potrwa dwa miesiące - mówi Jakub Jarząbek, rzecznik urzędu miasta.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Krypton 11.10.2012, godz. 22:13
"Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach uprzejmie informuje, że w 2013 roku w okresie wakacyjnym przystąpi do przebudowy ulicy Ks. Piotra Skargi w Katowicach."

Źródło to samo :) .
odpowiedz
norbanglia 11.10.2012, godz. 21:19
a masz może info kiedy?
odpowiedz
Krypton 10.10.2012, godz. 18:15
Celem inwestycji jest przebudowa ul. Ks. Piotra Skargi i ul. Juliusza Słowackiego oraz połączenie przebudowanych ulic do nowego układu drogowego placów publicznych, torowiska tramwajowego oraz infrastruktury technicznej w strefie Rondo – Rynek dla przedsięwzięcia „Przebudowa strefy Śródmiejskiej miasta Katowice”.W ramach planowanych prac układ drogowy ul. Piotra Skargi pozostaje bez zmian, a jedynie wymianie podlegać będą nawierzchnia jezdni, chodników i parkingów.

Konstrukcja nawierzchni jezdni, zatok postojowych i chodników.
Przyjęto standardy nawierzchni jezdni, zatok postojowych oraz krawężników, wpustów ściekowych i odwodnień liniowych zbliżone lub podobne do materiałów zastosowanych dla przebudowy układu drogowego placów publicznych w strefie Rondo-Rynek dla strefy śródmiejskiej miasta Katowice.
Ponadto po wizjach lokalnych stwierdzono, że nawierzchnia istniejąca ul. Ks. Piotra Skargi ma warstwę ścieralną z kamiennej kostki bazaltowej o wymiarach 11x17x12cm i jest w bardzo dobrym stanie w widocznych fragmentach jezdni, a przypuszczalnie również pod przykryciem dywanikiem bitumicznym.
Proponuje się wykorzystanie tej kostki na warstwę ścieralną w zatokach postojowych zarówno autobusowych jak i dla samochodów osobowych lub Taxi.

Dla przyjętych i określonych warunków ruchu i podłoża zaprojektowano następującą nawierzchnię jezdni:
dla ul. Ks. Piotra Skargi - asfaltobetonowa
dla ul. Juliusza Słowackiego - asfaltobetonowa.

Projektowana konstrukcja nawierzchni wydzielonej dla autobusów - kostka bazaltowa 11x17cm
Projektowana konstrukcja nawierzchni zatok postojowych – kostka bazaltowa 11x17x12cm
Projektowana konstrukcja chodników – płyty granitowe 50x50x10cm
Projektowana konstrukcja zjazdów – kostka granitowa rzędowa 10x10x10cm

Mapka:

49957_1000x.jpg


Źródło: https://www.katowice.eu/forum_spoleczne ... tra-skargi
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję