[Katowice] Silesia Towers

[Katowice] Silesia Towers

REKLAMA

O inwestycji [Katowice] Silesia Towers

Silesia Towers  jest to projekt kompleksu dwóch wież przy ulicy Chorzowskiej, których budowa miała się rozpocząć w 2009 roku. Planowano zakończenie budowy niższego budynku − koniec 2010 roku, a wyższego koniec 2011 roku. Niestety ze względu na sytuację rynkową developer zdecydował się zawiesić tę inwestycję co oczywiście nie oznacz, że się z niej całkowicie wycofuje. Jeżeli tylko polepszy się koniunktura, a co za tym idzie zwiększy się zapotrzebowanie na tego typu powierzchnie biurowe w Katowicach istnieje spora szansa na doprowadzenie projektu do wykonania w niezmienionym kształcie. Według projektu wieżowce mają powstać w sąsiedztwie centrum handlowego Silesia City Center oraz osiedla Dębowe Tarasy, naprzeciwko Silesia Business Center. Budynki mają być nowoczesnymi biurowcami klasy A połączonymi naziemnym tunelem z Centrum Handlowym Silesia City Center. Autorem projektu jest najsłynniejszy polski architekt Stefan Kuryłowicz (jego realizacje to między innymi biurowiec PLL LOT oraz wieżowiec Prosta Tower w Warszawie). Wieżowce mają być wyposażone w nowoczesny system monitoringu i wind, a jeżeli realizacja doszła by do skutku, wyższa wieża uzyska status najwyższego budynku Katowic wyprzedzając dotychczasowego rekordzistę Altusa.
Napisz komentarz
Damian Daraż
Lukander
Wizualizacje:

31784_1000x.jpg31785_1000x.jpg31786_1000x.jpg31787_1000x.jpg
Lukander
Silesia Towers  jest to projekt kompleksu dwóch wież przy ulicy Chorzowskiej, których budowa miała się rozpocząć w 2009 roku. Planowano zakończenie budowy niższego budynku − koniec 2010 roku, a wyższego koniec 2011 roku. Niestety ze względu na sytuację rynkową developer zdecydował się zawiesić tę inwestycję co oczywiście nie oznacz, że się z niej całkowicie wycofuje. Jeżeli tylko polepszy się koniunktura, a co za tym idzie zwiększy się zapotrzebowanie na tego typu powierzchnie biurowe w Katowicach istnieje spora szansa na doprowadzenie projektu do wykonania w niezmienionym kształcie.
Według projektu wieżowce mają powstać w sąsiedztwie centrum handlowego Silesia City Center oraz osiedla Dębowe Tarasy, naprzeciwko Silesia Business Center.
Budynki mają być nowoczesnymi biurowcami klasy A połączonymi naziemnym tunelem z Centrum Handlowym Silesia City Center. Autorem projektu jest najsłynniejszy polski architekt Stefan Kuryłowicz (jego realizacje to między innymi biurowiec PLL LOT oraz wieżowiec Prosta Tower w Warszawie).
Wieżowce mają być wyposażone w nowoczesny system monitoringu i wind, a jeżeli realizacja doszła by do skutku, wyższa wieża uzyska status najwyższego budynku Katowic wyprzedzając dotychczasowego rekordzistę Altusa.
REKLAMA