[Lublin] Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego

[Lublin] Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego

REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje [Lublin] Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego

O inwestycji [Lublin] Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego

Realizacja zakłada kompleksową przebudowę systemu komunikacji miejskiej w Lublinie. Wiąże się to m.in. z budową 34 km nowych tras trakcji trolejbusowej i zajezdni przy ul. Grygowej, przebudową ulic i skrzyżowań oraz kupnem 70 trolejbusów i 100 autobusów.
Napisz komentarz
bista
Miasto kupuje 38 nowych trolejbusów. Dzięki akumulatorom mają być one zdolne do jazdy po ulicach, nad którymi nie ma sieci zasilającej. W sobotę Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na dostawę trolejbusów. Rewolucją będzie w nich układ jazdy autonomicznej. Ma on umożliwiać przejazd, co najmniej 2,5 km, bez zasilania z sieci trakcyjnej

pokaz-artykul.png
bista
W Lublinie pojawiły się nowe słupki przystankowe. To wielkie szare prostokąty z miejscem czekającym na zamontowanie wyświetlacza informującego o zbliżających się autobusach.

- Pierwsze z nich zostały zamontowane na ulicy Narutowicza na przystankach: Muzyczna 01 i 02, Konopnicka 01, Mościckiego 02 i plac Wolności 01 - mówi Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

pokaz-artykul.png
bista
25 km nowych linii trolejbusowych, dziewięć nowych podstacji zasilających i przebudowa kilku skrzyżowań. Takie zmiany na ulicach czekają nas w ciągu najbliższych dwóch lat.

Rok 2013 w miejskich drutach

W sierpniu 2013 r. powstać ma nowa pętla trolejbusowa na Felinie w pobliżu ul. Władysława Jagiełły. Wraz z nią zbudowana zostanie sieć, która pobiegnie od pętli na Majdanku do ul. Doświadczalnej oraz nad Doświadczalną.

pokaz-artykul.png
bista
Na lubelskich przystankach będziemy mogli dowiedzieć się dokładnie za ile minut przyjadą najbliższe autobusy. Wszystko dzięki wyświetlaczom LED. W piątek zamontowano pierwsze pięć urządzeń. Sprzęt elektroniczny pojawił się przy ul. Zana - na przystankach Zana Leclerc 04, Krasińskiego 01, Wojciechowska 01, przy ul. Choiny - przystanek Paderewskiego 02 oraz przy ul. Wileńskiej - przystanek os. Słowackiego 02.

pokaz-artykul.png
bista
Zakończyła się modernizacja jednej z podstacji MPK, zarządzającej ruchem trolejbusów. W budynku przy ul. Szczerbowskiego wymieniono stare, wyeksploatowane urządzenia na nowe oraz utworzono Centrum Dyspozycji Mocy - tzw. Centrum Sterowania Podstacjami. - Modernizacja podstacji to pierwszy etap zmian w systemie zasilania komunikacji trolejbusowej w Lublinie. Powstałe w ramach modernizacji Centrum Dyspozycji Mocy umożliwi zdalne sterowanie urządzeniami zasilającymi trakcję trolejbusową ...

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
REKLAMA