[Lublin] Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego

[Lublin] Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego

REKLAMA

O inwestycji [Lublin] Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego

Realizacja zakłada kompleksową przebudowę systemu komunikacji miejskiej w Lublinie. Wiąże się to m.in. z budową 34 km nowych tras trakcji trolejbusowej i zajezdni przy ul. Grygowej, przebudową ulic i skrzyżowań oraz kupnem 70 trolejbusów i 100 autobusów.

Opinie o [Lublin] Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego

Napisz komentarz
bista
Miasto kupuje 38 nowych trolejbusów. Dzięki akumulatorom mają być one zdolne do jazdy po ulicach, nad którymi nie ma sieci zasilającej. W sobotę Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na dostawę trolejbusów. Rewolucją będzie w nich układ jazdy autonomicznej. Ma on umożliwiać przejazd, co najmniej 2,5 km, bez zasilania z sieci trakcyjnej

pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
bista
W Lublinie pojawiły się nowe słupki przystankowe. To wielkie szare prostokąty z miejscem czekającym na zamontowanie wyświetlacza informującego o zbliżających się autobusach.

- Pierwsze z nich zostały zamontowane na ulicy Narutowicza na przystankach: Muzyczna 01 i 02, Konopnicka 01, Mościckiego 02 i plac Wolności 01 - mówi Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
bista
25 km nowych linii trolejbusowych, dziewięć nowych podstacji zasilających i przebudowa kilku skrzyżowań. Takie zmiany na ulicach czekają nas w ciągu najbliższych dwóch lat.

Rok 2013 w miejskich drutach

W sierpniu 2013 r. powstać ma nowa pętla trolejbusowa na Felinie w pobliżu ul. Władysława Jagiełły. Wraz z nią zbudowana zostanie sieć, która pobiegnie od pętli na Majdanku do ul. Doświadczalnej oraz nad Doświadczalną.

pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA