[Ostróda] Amfiteatr

[Ostróda] Amfiteatr

REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje [Ostróda] Amfiteatr

inwestorMiasto Ostróda
realizacjaII kw. 2012
wykonawcaOPB Holding

O inwestycji [Ostróda] Amfiteatr

Wedle planów już w maju 2012 r. w Ostródzie, na nadbrzeżu jeziora Drwęckiego powstanie ostródzki amfiteatr. Będzie to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju. Całkowity koszt inwestycji, to ponad 26 mln złotych, 85 procent tej kwoty pozyskane zostało z funduszy unijnych. Amfiteatr niewątpliwie przyczyni się do rozwoju turystyki w mieście.
Napisz komentarz
eliros
eeeeeee
Anna Maria
Wedle planów już w maju 2012 r. w Ostródzie, na nadbrzeżu jeziora Drwęckiego powstanie ostródzki amfiteatr. Będzie to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju. Całkowity koszt inwestycji, to ponad 26 mln złotych, w tym 85 procent tej kwoty pozyskane zostało z funduszy unijnych. Amfiteatr niewątpliwie przyczyni się do rozwoju turystyki w mieście.

Amfiteatr zlokalizowany zostanie w centralnej strefie miasta, w pobliżu wylotu rzeki Drwęcy. Obiekt będzie w całości zadaszony, co umożliwi wydłużenie sezonu występów przynajmniej od maja do jesieni. Scena ma być przystosowana do organizacji koncertów muzycznych, występów estradowych, tanecznych i teatralnych. Zadaszona widownia amfiteatru liczyć będzie około 2500 miejsc. Warto podkreślić, iż budowa amfiteatru to jeden z elementów rewitalizacji nadbrzeża Jeziora Drwęckiego - powstanie tam też: promenada, ścieżki rowerowe i parking. Umocniona zostanie także linia brzegowa jeziora.

Wykonawcą obiektu będzie lokalna firma OPB Holding.

11448.fullsize.jpg
Anna Maria
Wedle planów już w maju 2012 r. w Ostródzie, na nadbrzeżu jeziora Drwęckiego powstanie ostródzki amfiteatr. Będzie to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju. Całkowity koszt inwestycji to ponad 26 mln złotych, 85 procent tej kwoty pozyskane zostało z funduszy unijnych. Amfiteatr niewątpliwie przyczyni się do rozwoju turystyki w mieście.
REKLAMA