Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki

Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki

Sport i rekreacja/Rzeszów/Wyspiańskiego 22
REKLAMA
inwestorMiasto Rzeszów
realizacjaIV kw. 2026
wykonawcaMirbud S.A.

O inwestycji Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki

Przy ul. Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie powstaje Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki. Ten nowoczesny obiekt pod jednym dachem skupić ma najnowszą infrastrukturę sportową, jak i naukowo-badawczą. Jego konstrukcja i zaplecze laboratoryjne umożliwią organizację rozgrywek i zawodów w większości dyscyplin sportowych oraz prowadzenie badań na światowym poziomie.
Wewnątrz obiektu będą znajdowały się pracownie diagnostyczne, fizjologii i biochemii. Ćwiczący w hali sportowcy będą pod stałą obserwacją kamer termowizyjnych, które mają obserwować pracę i zmęczenie mięśni. Informacje będą też sczytywane i przekazywane do analizy w laboratorium. Badania te mają na celu usprawnienie treningu i poprawienie wyników zawodników.
W krytej hali lekkoatletycznej treningowo-sportowej powstaną m.in. 200-metrowa okrężna (6-torowa) bieżnia z nachylonymi łukami i trybunami wokół; 60-metrowa prosta bieżnia 8-torowa; rozbieg do skoku o tyczce; skocznia do skoku w dal i trójskoku; rzutnia do pchnięcia kulą – mobilna; rzutnia do oszczepu (do ćwiczeń techniki); kompletne wyposażenie w lekkoatletyczny sprzęt treningowy i wyczynowy wraz z zestawami mobilnymi do transportu urządzeń LA, bieżnia rozgrzewkowa 120-metrowa ze skocznią do skoku w dal; magazyny na sprzęt sportowy; szatnie; pokoje dla sędziów, spikera i obsługi medycznej; siłownia; pomieszczenia odnowy biologicznej; sala konferencyjna i pokoje administracyjne.

Opinie o Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki

Napisz komentarz
Orzech
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
0
Zaloguj aby dodać komentarz
wiktorgość
Super projekt, teraz czekamy na WR Sport!
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA