[Rzeszów] Baseny ROSiR

[Rzeszów] Baseny ROSiR

Sport i rekreacja/Rzeszów/Pułaskiego/Ks. Jałowego
REKLAMA
inwestorMiasto Rzeszów
realizacjaII kw. 2018
wykonawcaSkanska S.A.

O inwestycji [Rzeszów] Baseny ROSiR

Zakres przebudowy basenów został opracowany już kilka lat temu, ale z biegiem czasu urzędnicy kilkakrotnie zmieniali koncepcję. Jeden z pomysłów zakładał nawet przykrycie basenu olimpijskiego i wyposażenie go w ścianę, którą latem można demontować. Takie wyjście brano pod uwagę, ponieważ istniała szansa na otrzymanie dotacji z ministerstwa sportu na budowę krytej pływalni. W ostatecznym projekcie zadaszenia jednak nie ma. Wyczynowy basen zachowa sportowe wymiary - 50x21 metrów, ale zostanie zmodernizowany.

Według projektu, zamiast trzech istniejących w tej chwili basenów mają powstać cztery. Dodatkowy zostanie zbudowany w miejscu brodzika.

Powstaną tu dwa małe baseny, dla najmłodszych dzieci oraz nieco starszych. Oba chcemy wyposażyć w wodne atrakcje. Plac zabaw pełen wodnych zabawek będzie wybudowany w miejscu fontanny.

Średni basen, do którego teraz wpada zjeżdżalnia zamieni się w park wodny, pełen gejzerów, tryskaczy i dysz masujących ciało.

Koszt przebudowy kąpieliska urzędnicy szacują na około 20 mln zł. Niestety w czasie robót baseny będą nieczynne. Zakres modernizacji jest tak duży, że raczej nie da się jej wykonać przed nowym sezonem. Do wymiany są wszystkie podziemne instalacje, a w tym celu cały teren trzeba będzie rozkopać. Całość prac zakończyła się na wiosnę 2018 roku.

Opinie o [Rzeszów] Baseny ROSiR

Napisz komentarz
Komentarz do inwestycji [Rzeszów] Baseny ROSiR
Aśkagość
To jest jakaś totalna porażka... na stronie inne informacje niż w rzeczywistości. Człowiek idzie i całuję klamkę.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji [Rzeszów] Baseny ROSiR
Damian Daraż
16.09.2021
+4
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji [Rzeszów] Baseny ROSiR
Damian Daraż
15.09.2021
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA