Projekt hotelu górskiego w Szklarskiej Porębie. Projekt uzyskał pozwolenie na budowę i na kwiecień 2009 planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych. Autorem projektu jest AMOEBA - Grupa Projektowa
Hotel będzie mieścił 17 apartamentów, skomunikowanych między sobą systemem przejść. Przeszklone korytarze, załomy i skosy oraz ogromne okna to cechy charakterystyczne inwestycji
W Karkonoszach nie ma turni - są kopy. W dodatku są skałki, których poza Karkonoszami, Rudawami Janowickimi i Kotliną Jeleniogórską na ogół się nie spotyka. Do czego zatem nawiązują bryły kompleksu hotelowego? Lokalnym materiałem jest granit (ostatecznie może być strzegomski) i gnejs. Po diabła sprowadzać łupek mozelski.
Hotel, zaprojektowany w Szklarskiej Porębie, to opozycja dla wielkich domów wczasowych, często brutalnie ingerujących w krajobraz. Na opadającej w dół łące rozrzucono skalne odłamki, układające się w kształt nieregularnej litery Y. Te skały o ostrych krawędziach, oblicowane w całości poziomymi pasami szarego, tradycyjnego łupka, to segmenty, mieszczące 17 apartamentów, skomunikowanych między sobą systemem przejść. Przeszklone korytarze łączą strefę otwartą i strefy prywatne, a załomy i skosy skutecznie izolują od siebie kolejne pomieszczenia, których ogromne okna otwierają się na ogród i na widoki gór. Zaaranżowanie hallu - elementy kojarzące się z górskim schroniskiem zestawione z wyposażeniem wielkomiejskiego wnętrza - zapowiada atmosferę prywatnych apartamentów. Każdy z nich ma inny charakter , a różnorodność aranżacji łączą dwa elementy – nowoczesny, miejski design i pejzaż za oknem, najpiękniejszy obraz, jaki można sobie w takim miejscu wyobrazić.
Nazwa obiektu: Hotel w Szklarskiej Porębie miasto: Szklarska Poręba, ul. Górna Autorzy\Architects: AMOEBA Grupa Projektowa Architektura wnętrz\Interior design: AMOEBA Grupa Projektowa Konstrukcja\Structural engineer: Profil Pracownia Projektowa Powierzchnia terenu\Site area: 1,26 ha Powierzchnia zabudowy\Building area: 2020 m2 Powierzchnia użytkowa\Usable floor area: 3160 m2 Projekt\Design: 2008 r. Realizacja\Construction: 2009-2010 r.
Wykończenie elewacji: - naturalny łupek mozelski w układzie prostokątnym zmiennym - system fasad aluminiowo-szklanych