[Poznań] Osiedle Podolany II (Romex) - ul Strzeszyńska

[Poznań] Osiedle Podolany II (Romex) - ul Strzeszyńska

REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje [Poznań] Osiedle Podolany II (Romex) - ul Strzeszyńska

O inwestycji [Poznań] Osiedle Podolany II (Romex) - ul Strzeszyńska

Podolany to ekskluzywna dzielnica Poznania, która mieszkańcom tego miasta kojarzy się przede wszystkim ze spokojem i wygodą. Właśnie tym kierowała się firma Romex wybierając lokalizację dla swojego Osiedla Podolany. Projektu, którego realizacja zmierza właśnie ku końcowi.

Inwestycja zlokalizowana przy ulicy Strzeszyńskiej to nowoczesny kompleks pięciu budynków. Cztery z nich to zabudowania stojące prostopadle do ulicy, piąty usytuowany został w głębi osiedla. W sumie jest to 60 mieszkań, których powierzchnia waha się od 38 do 64 mkw. Z każdego mieszkania roztacza się ładny widok z okien na spokojną okolicę. Z niektórych lokali można podziwiać lasy strzeszyńskie. Do każdego mieszkania na parterze przynależy niewielki ogródek, który jest do wyłącznego użytku właściciela lokalu. Zabudowania od drogi oddziela pas zieleni. Projekt umiejscowiony został na przestronnej działce, która liczy około 8000 mkw. Dużą zaletą zagospodarowania działki jest fakt, że zabudowa to tylko 1 jej powierzchni. Aż połowę stanowią natomiast tereny zielone z alejkami i atrakcjami dla dzieci. To właśnie z myślą o nich projektanci wyznaczyli miejsce na plac zabaw. Pozostała część to miejsca parkingowe dla lokatorów, których ilość jest większa niż liczba dostępnych mieszkań! Ma to rozwiązać ewentualne problemy z parkowaniem, które są zmorą większości nowych osiedli. Budynki wyróżniają się ciekawą elewacją. Połączenie bieli z drewnem daje bardzo elegancki efekt. Poddasze, wnęki balkonowe oraz okien mają drewniane wykończenia. Warto wspomnieć również o przestronnych i dobrze oświetlonych klatkach schodowych. Dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom każdy z budynków jest monitorowany. W sąsiedztwie dominuje niska zabudowa. Znajdują się tam głównie domki jednorodzinne i wille. Jest też wiele miejsc do spacerów i tras rowerowych. Udogodnieniem dla młodszych mieszkańców osiedla jest dobra lokalizacja szkoły oraz przedszkola. Blisko jest Strzeszynek oraz Rusałka. Problemów nie dostarcza również dojazd do znajdujących się niedaleko Makro, Kina Poznań Plaza oraz Galerii Pestka.

Więcej informacji:  http://www.romex.poznan.pl/realizacja3.htm
Napisz komentarz
Orzech
Podolany to ekskluzywna dzielnica Poznania, która mieszkańcom tego miasta kojarzy się przede wszystkim ze spokojem i wygodą. Właśnie tym kierowała się firma Romex wybierając lokalizację dla swojego Osiedla Podolany. Projektu, którego realizacja zmierza właśnie ku końcowi.


Inwestycja zlokalizowana przy ulicy Strzeszyńskiej to nowoczesny kompleks pięciu budynków. Cztery z nich to zabudowania stojące prostopadle do ulicy, piąty usytuowany został w głębi osiedla. W sumie jest to 60 mieszkań, których powierzchnia waha się od 38 do 64 mkw. Z każdego mieszkania roztacza się ładny widok z okien na spokojną okolicę. Z niektórych lokali można podziwiać lasy strzeszyńskie. Do każdego mieszkania na parterze przynależy niewielki ogródek, który jest do wyłącznego użytku właściciela lokalu. Zabudowania od drogi oddziela pas zieleni.
Projekt umiejscowiony został na przestronnej działce, która liczy około 8000 mkw. Dużą zaletą zagospodarowania działki jest fakt, że zabudowa to tylko 1 jej powierzchni. Aż połowę stanowią natomiast tereny zielone z alejkami i atrakcjami dla dzieci. To właśnie z myślą o nich projektanci wyznaczyli miejsce na plac zabaw. Pozostała część to miejsca parkingowe dla lokatorów, których ilość jest większa niż liczba dostępnych mieszkań! Ma to rozwiązać ewentualne problemy z parkowaniem, które są zmorą większości nowych osiedli.
Budynki wyróżniają się ciekawą elewacją. Połączenie bieli z drewnem daje bardzo elegancki efekt. Poddasze, wnęki balkonowe oraz okien mają drewniane wykończenia. Warto wspomnieć również o przestronnych i dobrze oświetlonych klatkach schodowych. Dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom każdy z budynków jest monitorowany.
W sąsiedztwie dominuje niska zabudowa. Znajdują się tam głównie domki jednorodzinne i wille. Jest też wiele miejsc do spacerów i tras rowerowych. Udogodnieniem dla młodszych mieszkańców osiedla jest dobra lokalizacja szkoły oraz przedszkola. Blisko jest Strzeszynek oraz Rusałka. Problemów nie dostarcza również dojazd do znajdujących się niedaleko Makro, Kina Poznań Plaza oraz Galerii Pestka.

Więcej informacji:  http://www.romex.poznan.pl/realizacja3.htm
REKLAMA