[Poznań] Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza

Oświata/Poznań/Stare Miasto/Naramowice
REKLAMA

O inwestycji [Poznań] Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza

Poznański Park Naukowo-Technologiczny utworzony w maju 1995 r. w ramach Fundacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu to pierwszy w Polsce park naukowo-technologiczny. To miejsce, w którym spotykają się środowiska naukowe i biznesowe. Idealny punkt dla poszukujących innowacyjnych rozwiązań. Inicjatorem utworzenia Parku był prof. dr hab. Bogdan Marciniec, były Rektor Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, obecnie prezes Zarządu Fundacji UAM oraz Dyrektor Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Misją PPNT jest pomoc w komercjalizacji wyników badań naukowych i technologicznych, a przez to stymulacja rozwoju Wielkopolski. PPNT wykorzystuje możliwości współpracy międzynarodowej. Aktywnie wspiera przedsiębiorstwa wprowadzające innowacyjne technologie i rozwiązania. Aktywizowanie działań inkubacyjnych oraz tworzenie, wsparcie i promocja innowacyjnych przedsiębiorstw. Realizacja badań nad nowymi technologiami oraz ulepszanie istniejących. Transfer nowoczesnych i innowacyjnych technologii oraz przekształcania wyników badań naukowych i prac rozwojowych w innowacje technologiczne. Wyznaczanie strategicznych kierunków innowacyjnego rozwoju Wielkopolski. Usługi badawcze w dziedzinie chemii i technologii chemicznej, archeologii, informatyki, fizyki, geologii oraz nauk ekonomicznych. Dostęp do laboratoriów. Wsparcie relacji sektora nauki i gospodarki: finansowanie, doradztwo, szkolenia, inkubacja firm. Usługi promocyjne. Infrastruktura techniczna o wysokim standardzie. Usługi dodatkowe (np. sale konferencyjne, monitoring i ochrona).

Opinie o [Poznań] Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza

Napisz komentarz
Orzech
Nowy biurowiec na obszarze Poznańskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego zyskał już elewację i okna. Prace przy budynku mają się zakończyć do końca listopada - informuje portal epoznan.pl.


pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Wielkopolska po raz kolejny skorzysta z unijnego mechanizmu Jessica. Preferencyjna pożyczka 18,5 mln zł zasili Poznański Park Technologiczno-Przemysłowy. Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji (WCWI), miejska spółka, która realizuje projekt, podpisała w tej sprawie umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego

pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Kamień węgielny pod budowę Zespołu Inkubatorów Wysokich Technologii wmurowano w poniedziałek w Poznaniu. Od 2012 roku będzie on oferował laboratoria firmom z branży chemicznej, biotechnologicznej i informatycznej.


pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA