[Pruszcz Gdański] Centrum logistyczne

REKLAMA
inwestorSEGRO POLAND Sp. z o.o.
realizacjaII kw. 2011

O inwestycji [Pruszcz Gdański] Centrum logistyczne

Sergo Poland buduje centrum logistyczne w Pruszczu Gdańskim.
Napisz komentarz
worldinmyeyes
W Gdańsku powstanie terminal DB Schenker

http://www.rynekinfrastruktury.pl/artyk ... b-schenker

W Gdańsku powstanie nowy, wysokowydajny terminal przeładunkowy DB Schenker. Przewoźnik właśnie podpisał z umowę na realizację inwestycji z brytyjską firmą Sergo, zarządcą Sergo Logistics Park Gdańsk.
Jan Hawełko
SEGRO, lider powierzchni biznesowej w Europie, planuje rozpoczęcie budowy nowego centrum logistycznego w Pruszczu Gdańskim. Inwestycja dostarczy na rynek 150 000 m2 nowoczesnej powierzchni biznesowej z przeznaczeniem na magazyny, biura oraz lekką produkcję. Pierwszy etap projektu (46 000 m2) zostanie oddany do użytku w połowie 2011 roku.

Działalność SEGRO w Polsce opiera się na realizowaniu inwestycji w kluczowych lokalizacjach kraju, a Trójmiasto, bez wątpienia, jest pod tym względem bardzo obiecującym regionem - mówi Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną. Nasze nowe centrum logistyczne to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich firm, które chcą czerpać korzyści z działalności na lokalnym, dynamicznie rozwijającym się rynku.

Park logistyczny SEGRO w Pruszczu Gdańskim został zaprojektowany tak, aby spełniać najwyższe standardy pod względem lokalizacji, komfortu i bezpieczeństwa. Inwestycja dostarczy na rynek 150 000 m2 nowoczesnej powierzchni z przeznaczeniem na magazyny i lekką produkcję. Minimalne moduły
do wynajęcia będą zaczynać się od 2 500 m2 i mogą zostać zaprojektowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami najemców. Zaplanowany w Parku wygodny i funkcjonalny układ komunikacyjny uwzględni szerokie drogi wewnętrzne, place manewrowe oraz parkingi dla ciężarówek.

Jedną z wielu zalet inwestycji jest doskonała lokalizacja gwarantująca optymalne rozwiązania logistyczne. Obiekt położony jest na 40 hektarowej działce usytuowanej w Pruszczu Gdańskim na południe od Gdańska, bezpośrednio przy obwodnicy Trójmiasta i autostradzie A1, w pobliżu węzła Rusocin. Bliska odległość do ważnych krajowych arterii komunikacyjnych oraz Morza Bałtyckiego stwarza doskonałe możliwości logistyczne, zapewniając tym samym łatwy dostęp do wszystkich regionów Polski, a także Europy Północnej.

Magdalena Kołodziejczak, Wójt Gminy Pruszcz Gdański komentuje: Obowiązujący od 2005 r. plan zagospodarowania przestrzennego spowodował ogromny przyrost firm na obszarze Gminy Pruszcz Gdański. Obecnie zarejestrowanych mamy prawie 3 000 podmiotów gospodarczych. Ulokowanie firmy SEGRO przy węźle autostrady A1 to długo oczekiwana przez nas inwestycja. Wprowadzi ona nowy rodzaj działalności, ale także stworzy nowe perspektywy i możliwości zatrudnienia dla naszych mieszkańców. Pragnę podkreślić, że 50% naszej społeczności to bardzo młodzi ludzie, którzy nie przekroczyli 30 roku życia i jestem przekonana, że to ogromny potencjał dla każdego przedsiębiorcy.

Nowy park logistyczny w Pruszczu Gdańskim będzie szóstą inwestycją SEGRO w Polsce i pierwszą w północnej części kraju. SEGRO działa na polskim rynku nieruchomości od 2006 roku. Dotychczas deweloper zrealizował 470 000 m2 elastycznej powierzchni biznesowej.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:
SEGRO +48 22 338 66 19 Danuta Dzierżak, danuta.dzierzak@SEGRO.com
Partner of Promotion +48 22 858 74 58 Magdalena Sobota, m.sobota@partnersi.com.pl


O SEGRO:
SEGRO jest wiodącym deweloperem nowoczesnej powierzchni biznesowej w Europie. Spółka prowadząca swoją działalność poprzez sieć biur w 10 krajach posiada status firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”) i jest notowana na giełdzie w Londynie. SEGRO dysponuje portfelem o wartości blisko 5,3 mld funtów, w skład którego wchodzi nowoczesna powierzchnia magazynowa i produkcyjna zlokalizowana w pobliżu głównych centrów biznesowych i ośrodków komunikacyjnych takich jak porty, lotniska czy węzły autostradowe. Grupa SEGRO świadczy swoje usługi 1 900 klientom z różnych sektorów przemysłu działającym na całym świecie. Zgodnie ze stanem na 31 grudnia 2009 roku firma posiada 5,9 mln m2 powierzchni biznesowej i roczny przychód z czynszu o wartości 345 mln funtów.
Firma SEGRO rozpoczęła swoja działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Ostrawa, Poznań, Praga, Stryków i Warszawa.
Jan Hawełko
Sergo Poland buduje centrum logistyczne w Pruszczu Gdańskim.
REKLAMA