Rewitalizacja Centrum Chorzowa

Rewitalizacja Centrum Chorzowa

REKLAMA

O inwestycji Rewitalizacja Centrum Chorzowa

Pomysł na rewitalizację centrum Chorzowa zakłada m.in.:

-utworzenie deptaku na ulicy Jagiellońskiej z elementami małej architektury, z czym wiążę się jej uwolnienie od samochodów, zakładany koszt około 200 tys. złotych.
-modernizacja estakady w ciągu drogi krajowej nr: 79, oraz zagospodarowanie przestrzeni pod nią.
-modernizacja rynku i przebudowa torowisk tramwajowych.


Napisz komentarz
Krypton
Na zlecenie władz Chorzowa architekt Jerzy Stożek przygotował projekt przebudowy miejskiego rynku. Nie wszystkim się podoba. Własną wizję tego miejsca mają opozycyjni radni.

Więcej: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,73 ... #LokKatTxt#ixzz2gkbThtmr
Krypton
Kierowcy zachodzą w głowę, dlaczego na dopiero co wyremontowanej estakadzie w Chorzowie trzeba zwolnić do 50 kilometrów na godzinę. - To jakiś absurd. Przed remontem można było jeździć szybciej - denerwują się

pokaz-artykul.png
Krypton
Zintegrowany przystanek autobusowo-tramwajowy ma zostać urządzony tuż obok chorzowskiego rynku. Władze miasta liczą, że budowa rozpocznie się w przyszłym roku.

pokaz-artykul.png
Krypton
We wtorek rano zostanie otwarta jezdnia chorzowskiej estakady w stronę Bytomia. Na razie kierowcy będą mogli korzystać tylko z jednego pasa.

pokaz-artykul.png
Krypton
Jest nowa wizualizacja koncepcji zabudowy Rynku w Chorzowie. Koncepcja ....bardzo zaskakująca! Czym? Tory tramwajowe w myśl projektu mają iść innym śladem niż obecnie, a naprzeciwko Urzędu Miasta wyrośnie ...coś, na kształt komina elektrociepłowni.

pokaz-artykul.png
Krypton
Początkowo chorzowska estakada, która właśnie przechodzi gruntowny remont, miała być pomalowana na ciemnobrązowo i pomarańczowo. Odważne kolory wzbudziły kontrowersje, więc estakada będzie jasnoszara.

pokaz-artykul.png
REKLAMA