[Ruda Śląska] Trasa N-S

[Ruda Śląska] Trasa N-S

REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje [Ruda Śląska] Trasa N-S

O inwestycji [Ruda Śląska] Trasa N-S

Cała trasa N-S projektowana jest jako droga klasy G o prędkości projektowej wynoszącej 70 km/godz. Będzie posiadała dwie jezdnie o szerokości 7,0 m z pasem dzielącym o szerokości 4,0 m. Projekt budowy drogi N-S przebiegającej od DTŚ do węzła autostradowego „Wirek” oprócz budowy trasy głównej przewiduje: - przebudowę ul. 1 Maja na odcinku od ul. Szyb Walenty w kierunku Czarnego Lasu na długości ok. 800m, - przebudowę ul. Bukowej od marketu „Tesco” do ul. Zajęczej, - przebudowę odcinka ul. Kokota w rejonie węzła drogowego, - przebudowę ul. 1 Maja, na odcinku od ul. Bielszowickiej do węzła A-4, łącznie z budową węzła drogowego przy ul. Bielszowickiej i estakady nad torami PKP.
Napisz komentarz
Lukander
Przebieg całej trasy w przyszłości:
37128_1000x.jpg


Aktualnie budowany odcinek:
37129_1000x.jpg
Lukander
Połączy Drogową Trasę Średnicową z autostradą A4, a w przyszłości również Bytom i Mikołów! Najpóźniej w sierpniu zakończy się pierwszy etap budowy trasy N-S w Rudzie Śląskiej. A w lipcu ma rozstrzygnąć się procedura konkursowa odnośnie dofinansowania kolejnego odcinka.

pokaz-artykul.png
Lukander
Cała trasa N-S projektowana jest jako droga klasy G o prędkości projektowej wynoszącej 70 km/godz. Będzie posiadała dwie jezdnie o szerokości 7,0 m z pasem dzielącym o szerokości 4,0 m. Projekt budowy drogi N-S przebiegającej od DTŚ do węzła autostradowego „Wirek” oprócz budowy trasy głównej przewiduje:
- przebudowę ul. 1 Maja na odcinku od ul. Szyb Walenty w kierunku Czarnego Lasu             na długości ok. 800m,
- przebudowę ul. Bukowej od marketu „Tesco” do ul. Zajęczej,
- przebudowę odcinka ul. Kokota w rejonie węzła drogowego,
- przebudowę ul. 1 Maja, na odcinku od ul. Bielszowickiej do węzła A-4, łącznie z budową węzła drogowego przy ul. Bielszowickiej i estakady nad torami PKP.


Aktualnie trwa budowa pierwszej części:

Projekt pn.: „Budowa odcinka trasy N-S od ul. 1-go Maja do Drogowej Trasy Średnicowej w Rudzie Śląskiej wraz z węzłem dwupoziomowym z ul. 1-go Maja”, realizowany przez Miasto Ruda Śląska.
Realizacja projektu:
- od 6 sierpnia 2010 r. (rzeczowe rozpoczęcie realizacji)
- do 6 września 2012 r. (zakończenie rzeczowe realizacji)
Całkowita wartość projektu wynosi: 43 570 014,55 PLN
 
Źródło: http://www.rudaslaska.pl/trasa-n-s 
REKLAMA