DODAJ

Kompleks sportowo-rekreacyjny

W gminie Siechnice ma powstać nowoczesny stadion lekkoatletyczny, ok. 25 kilometrów ścieżek rowerowych i ponad 40-metrowa wieża widokowa.
Szczegóły - [Siechnice] Kompleks sportowo-rekreacyjny
inwestorGmina Siechnice
Orzech 14.11.2010, godz. 21:55
Będzie to unikalny obiekt na terenie Dolnego Sląska. Jest bowiem bardzo mało stadionów, na których można rozgrywać zawody lekkoatletyczne.

Stadion lekkoatletyczny jest elementem systemu turystyki aktywnej ODRA-VELO, na który gmina Siechnice otrzymała dotację w wysokości ponad 7 mln zł.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 09.04.2010, godz. 18:13
W ciągu dwóch lat w gminie Siechnice ma powstać nowoczesny stadion lekkoatletyczny, ok. 25 kilometrów ścieżek rowerowych i ponad 40-metrowa wieża widokowa. Większość pieniędzy (9,5 mln zł) przekaże na te inwestycje Unia Europejska. Właśnie podpisano stosowną umowę. Resztę (3 mln zł ) wyłoży samorząd.

- Liczymy, że dzięki takim atrakcjom nasi mieszkańcy będą mieli więcej możliwości rekreacji - mówi burmistrz Siechnic Jerzy Fitek. - Ale chcielibyśmy również przyciągnąć mieszkańców z sąsiednich gmin, w tym wrocławian.

Stadion ma powstać w samych Siechnicach, tuż obok gimnazjum. Urzędnicy zachwalają, że na terenie byłego województwa wrocławskiego takiego obiektu nie ma. Będzie częściowo zadaszony. Na trybunach zasiądzie 1,5 tys. widzów.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 29.03.2010, godz. 11:10
Wszystko za sprawą unijnej dotacji. Za 12 mln zł w gminie powstanie także sieć ścieżek rowerowych i specjalne punkty rekreacyjne dla rowerzystów.

Siechnice dotychczas kojarzyły się raczej z tutejszą elektrownią i hałdą po nieistniejącej już hucie. Od kilku lat gmina mocno inwestuje w obiekty sportowe i rekreacyjne. Ma już boisko do koszykówki, korty tenisowe, pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 22.03.2010, godz. 21:29
Do maja 2012 roku w Siechnicach powstanie stadion sportowy, kilkadziesiąt kilometrów ścieżek spacerowych i rowerowych oraz wieża widokowa w Kotowicach.

- Podpisaliśmy niedawno umowę o dofinansowanie ogromnego, jednego z największych projektów infrastrukturalnych finansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego „Projekt Odra – Velo. System turystyki aktywnej w gminie Siechnice wraz z budową stadionu w Siechnicach” wartości ponad 12,5mln zł. Koszty jakie poniesie gmina to ok 3 mln zł – mówi Grzegorz Salwa, pełnomocnik burmistrza ds. funduszy europejskich.


40721-stadion.jpg

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję