[Siechnice] Kompleks sportowo-rekreacyjny

REKLAMA

O inwestycji [Siechnice] Kompleks sportowo-rekreacyjny

W gminie Siechnice ma powstać nowoczesny stadion lekkoatletyczny, ok. 25 kilometrów ścieżek rowerowych i ponad 40-metrowa wieża widokowa.
Napisz komentarz
Orzech
http://siechnice.gmina.pl/web/aktualnos ... rtowe.html
Orzech
Będzie to unikalny obiekt na terenie Dolnego Sląska. Jest bowiem bardzo mało stadionów, na których można rozgrywać zawody lekkoatletyczne.

Stadion lekkoatletyczny jest elementem systemu turystyki aktywnej ODRA-VELO, na który gmina Siechnice otrzymała dotację w wysokości ponad 7 mln zł.


pokaz-artykul.png
Orzech
W ciągu dwóch lat w gminie Siechnice ma powstać nowoczesny stadion lekkoatletyczny, ok. 25 kilometrów ścieżek rowerowych i ponad 40-metrowa wieża widokowa. Większość pieniędzy (9,5 mln zł) przekaże na te inwestycje Unia Europejska. Właśnie podpisano stosowną umowę. Resztę (3 mln zł ) wyłoży samorząd.

- Liczymy, że dzięki takim atrakcjom nasi mieszkańcy będą mieli więcej możliwości rekreacji - mówi burmistrz Siechnic Jerzy Fitek. - Ale chcielibyśmy również przyciągnąć mieszkańców z sąsiednich gmin, w tym wrocławian.

Stadion ma powstać w samych Siechnicach, tuż obok gimnazjum. Urzędnicy zachwalają, że na terenie byłego województwa wrocławskiego takiego obiektu nie ma. Będzie częściowo zadaszony. Na trybunach zasiądzie 1,5 tys. widzów.


pokaz-artykul.png
Orzech
Wszystko za sprawą unijnej dotacji. Za 12 mln zł w gminie powstanie także sieć ścieżek rowerowych i specjalne punkty rekreacyjne dla rowerzystów.

Siechnice dotychczas kojarzyły się raczej z tutejszą elektrownią i hałdą po nieistniejącej już hucie. Od kilku lat gmina mocno inwestuje w obiekty sportowe i rekreacyjne. Ma już boisko do koszykówki, korty tenisowe, pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią.


pokaz-artykul.png
Orzech
Do maja 2012 roku w Siechnicach powstanie stadion sportowy, kilkadziesiąt kilometrów ścieżek spacerowych i rowerowych oraz wieża widokowa w Kotowicach.

- Podpisaliśmy niedawno umowę o dofinansowanie ogromnego, jednego z największych projektów infrastrukturalnych finansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego „Projekt Odra – Velo. System turystyki aktywnej w gminie Siechnice wraz z budową stadionu w Siechnicach” wartości ponad 12,5mln zł. Koszty jakie poniesie gmina to ok 3 mln zł – mówi Grzegorz Salwa, pełnomocnik burmistrza ds. funduszy europejskich.


40721-stadion.jpg

pokaz-artykul.png
REKLAMA