Sky Walk - wieża widokowa ze ścieżką edukacyjną w koronach drzew

Sky Walk - wieża widokowa ze ścieżką edukacyjną w koronach drzew

REKLAMA
inwestorJiří Rulíšek
realizacjaII kw. 2021

O inwestycji Sky Walk - wieża widokowa ze ścieżką edukacyjną w koronach drzew

Górująca nad Świeradowem wieża będzie liczyła 60 m wysokości, a ścieżka prowadząca na jej wierzchołek będzie miała długość 800 m. Na samym szczycie znajdzie się łezka z siatki, na którą będą mogli wejść ci, którym nie zabraknie odwagi. W planach inwestycji jest także budowa przeszklonego pomostu, który będzie miał za zadanie jeszcze bardziej spotęgować wrażenia o doznania. 
Równie ciekawie ma być podczas powrotnej drogi czyli schodzenia na dół. Na odważnych czekać będzie zjeżdżalnia o długości 103 m i kącie nachylenia 29%. Specjalnie z myślą o dzieciach powstanie atrakcja nazywana kokonem pająka, do której będzie można dostać się z trzech rożnych poziomów. 
Wielką atrakcją, która ma wyróżnić wieżę w Świeradowie-Zdroju od innych tego typu budowli w Europie będzie możliwość zwiedzania jej po zmroku i specjalny pomost, na którym przewidziano możliwość organizacji rożnych wydarzeń muzycznych i artystycznych.
Uzupełnieniem wieży ma być ulokowana w koronach drzew ścieżka dydaktyczna, której długość ma wynieść około 900 m. Usytuowana zostanie w ten sposób, że turyści miejscami będą poruszać się prawie 95 m nad ziemią, a w jednym z miejsc ma być połączona z wodospadem. Wieżę w Świeradowie-Zdroju specjalnie usytuowano tuż nad miastem tak, aby była dostępna dla jak największej ilości turystów. Projekt jest innowacyjny pod kątem ochrony przyrody i krajobrazu. 

Koszt inwestycji szacowany jest na 40 mln zł.
Napisz komentarz
Paweł Harom
Orzech
+5
REKLAMA