Najwyższa wieża widokowa w Polsce otwarta. 65-metrowa atrakcja czeka na turystówźródło: materiał inwestora

Najwyższa wieża widokowa w Polsce otwarta. 65-metrowa atrakcja czeka na turystów

REKLAMA
W uzdrowiskowej miejscowości Świeradów-Zdrój zakończyła się właśnie budowa najwyższej w Polsce wieży widokowej – Sky Walk. Położenie wieży jest wyjątkowe i zostało wybrane nie przez przypadek. Umożliwia łatwy dostęp z terytorium aż trzech państw.

Sky Walk dzięki wysokości całkowitej wynoszącej 65 metrów jest najwyższą wieżą widokową w całej Polsce. Oferuje nie tylko zapierające dech w piersiach widoki na romantyczne zabudowania uzdrowiska i panoramę Gór Izerskich, ale również wiele atrakcji gwarantujących zastrzyk adrenaliny, dzięki którym Sky Walk na zawsze pozostanie w pamięci każdego z odwiedzających.

– Na szczyt Sky Walk poprowadzi 850-metrowa ścieżka. Przejście między piętrami uatrakcyjnia wiele punktów widokowych i atrakcji takich jak np. kokon pająka  zabawna plątanina sieci, która przypadnie do gustu szczególnie dzieciom – dodaje Oskar Bronicki, manager operacyjny Sky Walk. Na szczycie, na zdobywców czeka między innymi siatka relaksacyjna w kształcie kropli, mapy z panoramą gór, czy też przeszklona platforma widokowa. Drogę powrotną urozmaica zjazd ze 105-metrowej zjeżdżalni. – Na końcu wycieczki czeka potężny zastrzyk adrenaliny, w ciągu kilku sekund nasi Goście dostaną się z chmur na ziemie – dodał Bronicki.
Szczegóły techniczne:
  • długość zjeżdżalni: 105 metrów
  • długość trasy: 853 metry od bramki
  • wysokość kładki od ziemi: 62 metrów
  • wysokość wieży: 65 metrów
Świeradów-Zdrój
REKLAMA
Świeradów-Zdrój to jedno z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce, które gości setki tysięcy turystów rocznie. Sky Walk stanie się kolejnym urokliwym walorem turystycznym miasta i dopełni znane już atrakcje – w tym popularną 8-osobową kolejkę linową oraz słynne źródła wód leczniczych z tutejszego uzdrowiska.

Źródło: materiał inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA