[Sosnowiec] Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny

[Sosnowiec] Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny

Sosnowiec/Modrzejów
REKLAMA
inwestorSosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny
realizacjaII kw. 2012
wykonawcaSkanska S.A.

O inwestycji [Sosnowiec] Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny

Inwestycja zakłada przebudowę czterokondygnacyjnego budynku dawnej dyspozytorni kopalni i jego przystosowanie do nowych funkcji; po remoncie będzie tam można prowadzić zarówno produkcję, jak i prace badawcze. Do budynku będą mogły wprowadzić się m.in. firmy farmaceutyczne. W innym, pięciokondygnacyjnym, budynku dawnego zespołu bhp kopalni znajdą się biura oraz sale konferencyjne i szkoleniowe. Oprócz prac budowlanych i rozbiórkowych oraz montażu niezbędnych instalacji, wykonawca częściowo wyposaży też centrum w meble, komputery i sprzęt audiowizualny. Powstający na po górniczym terenie Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny położony jest w południowej części Sosnowca. Ma przyciągnąć do miasta firmy wdrażające lub zamierzające wdrożyć nowoczesne technologie, a także pobudzić lokalnych przedsiębiorców do wprowadzania innowacji. Przygotowywany od siedmiu lat projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego na lata 2007-2013. Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny jest miejscem, które stwarza przedsiębiorcom i firmom wyjątkowo korzystne warunki funkcjonowania, oferując: -ulgi dla innowacyjnych firm; -usługi doradcze (prawne, biznesowe, marketingowe) przy rozwoju firm; -pomoc przy ubieganiu się o środki unijne; -usługi pomocnicze (organizacyjne, logistyczne, obsługę biurową, szkolenie pracowników) dające inwestorom możliwość skoncentrowania się na działalności podstawowej; -możliwość nawiązania współpracy i wymiany doświadczenia między firmami (szczególnie tymi zlokalizowanymi na terenie Parku); -transfer technologii; -korzystanie z nieruchomości i infrastruktury technicznej Parku. W SPNT zostanie również ułatwiony dostęp do dorobku naukowego: -Politechniki Śląskiej; -Śląskiego Uniwersytetu Medycznego; -Uniwersytetu Śląskiego.
Napisz komentarz
Krypton
Firmy z branży informatycznej oraz zarządzania i projektowania ulokowały swoje siedziby w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym. Otwarty wiosną 2012 roku park mieści się na terenie zamkniętej 14 lat temu kopalni Niwka-Modrzejów.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Jan Hawełko
Krypton
Jest nadzieja, że do otwartego na początku mają Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego będą mogły wprowadzić się wkrótce pierwsze firmy.

Więcej: http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnow ... z20D7JNP7l
Lukander
Na 7 maja zaplanowano otwarcie Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego. Inwestycja, realizowana na terenach po kopalni Niwka-Modrzejów, kosztowała 32,5 mln zł. 80 proc. tej kwoty to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

pokaz-artykul.png
Lukander
Wizualizacje:

32104_1000x.jpg32105_1000x.jpg32106_1000x.jpg32107_1000x.jpg32108_1000x.jpg
REKLAMA