Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny miksuje

Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny miksuje

śląskie
REKLAMA
Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny został patronem cyklu spotkań Startup Mixer, poświęconego innowacyjnym firmom, które swoimi nietuzinkowymi pomysłami chcą w krótkim czasie zawojować rynek. W ramach Startup Mixera Tomasz Kamiński, Wiceprezes ARL S.A. - Operatora SPNT, 21 lutego spotka się z młodymi i rokującymi przedsiębiorcami.
Startup Mixer prezentuje i promuje kreatywne pomysły na biznes, których autorami są młodzi i zdolni biznesmeni ze Śląska i Zagłębia. Podczas cyklu spotkań organizowanych przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, obecni i przyszli start-upowcy integrują się i inspirują nawzajem. Efektem tej wyjątkowej burzy mózgów są kolejne pomysły i baza kontaktów, które pomagają rozwinąć skrzydła przedsiębiorczości.


- Misją Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego jest wspieranie rozwoju gospodarczego w regionie. Także wśród młodych i zdolnych biznesmenów. Włączając się w Startup Mixer, chcemy nie tylko śledzić losy twórców start-upów, ale też dzielić się z nimi naszym doświadczeniem i wiedzą oraz zaproponować im dalszy rozwój w murach parku - mówi Monika Zając, Dyrektor Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego.

 

REKLAMA

Każdy Startup Mixer ma swój motyw przewodni - dotyczy wybranej branży biznesowej. Pierwsza część spotkania przybiera charakter konkursu, w którym trzy wybrane start-upy prezentują swój pomysł na działalność. Ich wystąpienia oceniane są przez jury, w skład którego wchodzą znawcy danej branży oraz prominentni przedsiębiorcy. Najlepiej oceniony start-up kwalifikuje się do ogólnopolskiego konkursu Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości na najlepszą firmę roku. W ubiegłym roku w 300 spotkaniach z cyklu StartUp Mixer wzięło udział ponad 10 tys. osób.


Kolejne Startup Mixer, z udziałem przedstawicieli Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego, odbędzie się w czwartek 21 lutego o godz. 18 w Klubie Rajzefiber przy ul. 3 Maja 23/3 w Katowicach. Wstęp wolny. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: aip.katowice@przedsiebiorca.pl.


Gościem specjalnym będzie Aleksander Kozłowski z firmy Przedmarańcza zajmującej się produkcją filmową. Partnerami spotkania są Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Górnośląska Agencja Promocji Przedsiębiorczości S.A., Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny oraz Alliance Francaise. Prezydent Katowic, Piotr Uszok, objął cykl spotkań StartUp Mixer patronatem honorowym.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA