[Świdnica] Galeria "Blackrock Arena"

[Świdnica] Galeria "Blackrock Arena"

Świdnica/Kraszowice
REKLAMA
inwestorBlackrock Properties Sp. z o.o.
projektantQ2Studio
realizacjaIV kw. 2015

O inwestycji [Świdnica] Galeria "Blackrock Arena"

Galeria "Blackrock Arena" w Świdnicy
Napisz komentarz
figofago
Sprawa wydaje się być już jasna i była właśnie tak zaplanowana przez obie strony...żadnej galerii nie będzie, developer postawi budynek mieszkalny.
"Mija właśnie 10 od od zakupu zdegradowanego terenu w Zaułku Świętokrzyskim przez spółkę Blackrock Properties, reprezentowaną przez Pawła Skoniecznego. Z obietnic budowy galerii handlowej do dziś nic nie wyszło. Jeszcze dwa lata temu prezydent Beata Moskal-Słaniewska przesunęła naliczanie zawartych w umowie kar do 2018 roku, pod warunkiem, że do tego czasu jakiekolwiek prace się rozpoczną. Będę karać – zapowiedziała prezydent – Naszą zmorą jest olbrzymi parking, urządzony w Zaułku Świętokrzyskim. Tyle mówi się o smogu, a my codziennie dusimy się od spalin! Tak dłużej być nie może – skarżyła się podczas spotkania w Klubie Bolko jedna z mieszkanek i wręczyła Beacie Moskal-Słaniewskiej listę z pytaniami i oczekiwaniami. Prezydent przypomniała, że teren miał być zagospodarowany, a ona sama zadecydowała o trzyletniej prolongacie naliczania kar dla inwestora. Podkreśliła, że koniec z tą pobłażliwością. – Ostatnie spotkanie w sprawie planów dotyczących zagospodarowania Zaułka było latem ubiegłego roku. Nie ma żadnego ruchu związanego z dokumentami. Rozumiemy, że budowa galerii może być już nieopłacalna, ale nie zamierzamy się przy niej upierać. Ten teren może być zagospodarowany pod inwestycje developerskie. Dlaczego nie wrócić choćby do pierwotnego planu budowy kamieniczek z funkcją mieszkalną i usługową? Inwestor ma jeszcze rok – stwierdziła i zapowiedziała, że po upływie tego czasu będzie egzekwowała kary za niezrealizowanie umowy. To pół miliona złotych za każde kolejne pół roku zwłoki."
Źródło:  http://swidnica24.pl/mieszkancy-centrum-maja-dosc-zaulka-swietokrzyskiego/
jacek1980
są jakieś nowe wiadomości sprawie budowy galerii czy inwestor Blackrock Properties  zapłaci wielką kare    
maugoha
- Na starych fundamentach w środku miasta codziennie bawią się dzieci. Dlaczego teren jest niezabezpieczony? W końcu któryś dzieciak tam straci życie albo zdrowie – alarmuje mieszkanka Świdnicy i przesyła zdjęcie ruin przy ulicy Różanej. Właściciel terenu za sytuację obwinia Areszt Śledczy. – Bo nikt nie goni tych, którzy przychodzą tu w „odwiedziny” do więźniów – twierdzi Paweł Skonieczny. Sam sobie nie ma nic do zarzucenia.
http://swidnica24.pl/w-koncu-dojdzie-do-nieszczescia/
maugoha


7 lipca władze miasta podpisały porozumienie z firmą Blackrock Properties, na mocy której nastąpiło wydłużenie
realizacji inwestycji w Zaułku Świętokrzyskim w Świdnicy. Inwestycja, wg
nowego aneksu do umowy, musi się wystartować najpóźniej w 2018 roku.
http://wiadomosci.swidnickie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=19938%3Awciaz-bedzie-szpecil-okolice&catid=508&Itemid=195
Orzech
Nie będzie kary dla inwestora Zaułka Świętokrzyskiego

Od ponad ośmiu lat kiedy to firma Blacrock Properties stała się właścicielem działki w sąsiedztwie Aresztu Śledczego, mieszkańcy czekają na rozpoczęcie budowy oczekiwanego Zaułka Świętokrzyskiego.

Więcej: http://dsw.doba.pl/artykul/nie-bedzie-k ... go/5708/15
figofago
Miasto poszło na rękę Blackrockowi, spółka nie zapłaci!

W 2018 roku w Zaułku Świętokrzyskim ma powstać Galeria Handlowa – tak wynika z aneksu, który w minionym tygodniu podpisało miasto ze spółką Blackrock Properties. Co to oznacza? Że spółka nie zapłaci 3 mln zł kary! Przynajmniej w ciągu 3 najbliższych lat. Prezydent Świdnicy zgodziła się na prolongatę o którą zabiegała spółka.

Źródło: http://daminfo.pl/spoleczenstwo-3/item/ ... ie-zaplaci
REKLAMA