DODAJ

Galeria "Blackrock Arena"

[Świdnica] Galeria "Blackrock Arena" 11087[Świdnica] Galeria "Blackrock Arena" 97095[Świdnica] Galeria "Blackrock Arena" 11085
[Świdnica] Galeria "Blackrock Arena" 58714[Świdnica] Galeria "Blackrock Arena" 45370[Świdnica] Galeria "Blackrock Arena" 45369[Świdnica] Galeria "Blackrock Arena" 45368
Galeria "Blackrock Arena" w Świdnicy
Szczegóły - [Świdnica] Galeria "Blackrock Arena"
inwestorBlackrock Properties Sp. z o.o.
projektantQ2Studio Sp. z o.o. Sp.k.
realizacja inwestycjiIV kw. 2015
figofago 14.03.2017, godz. 08:32
Sprawa wydaje się być już jasna i była właśnie tak zaplanowana przez obie strony...żadnej galerii nie będzie, developer postawi budynek mieszkalny.
"Mija właśnie 10 od od zakupu zdegradowanego terenu w Zaułku Świętokrzyskim przez spółkę Blackrock Properties, reprezentowaną przez Pawła Skoniecznego. Z obietnic budowy galerii handlowej do dziś nic nie wyszło. Jeszcze dwa lata temu prezydent Beata Moskal-Słaniewska przesunęła naliczanie zawartych w umowie kar do 2018 roku, pod warunkiem, że do tego czasu jakiekolwiek prace się rozpoczną. Będę karać – zapowiedziała prezydent – Naszą zmorą jest olbrzymi parking, urządzony w Zaułku Świętokrzyskim. Tyle mówi się o smogu, a my codziennie dusimy się od spalin! Tak dłużej być nie może – skarżyła się podczas spotkania w Klubie Bolko jedna z mieszkanek i wręczyła Beacie Moskal-Słaniewskiej listę z pytaniami i oczekiwaniami. Prezydent przypomniała, że teren miał być zagospodarowany, a ona sama zadecydowała o trzyletniej prolongacie naliczania kar dla inwestora. Podkreśliła, że koniec z tą pobłażliwością. – Ostatnie spotkanie w sprawie planów dotyczących zagospodarowania Zaułka było latem ubiegłego roku. Nie ma żadnego ruchu związanego z dokumentami. Rozumiemy, że budowa galerii może być już nieopłacalna, ale nie zamierzamy się przy niej upierać. Ten teren może być zagospodarowany pod inwestycje developerskie. Dlaczego nie wrócić choćby do pierwotnego planu budowy kamieniczek z funkcją mieszkalną i usługową? Inwestor ma jeszcze rok – stwierdziła i zapowiedziała, że po upływie tego czasu będzie egzekwowała kary za niezrealizowanie umowy. To pół miliona złotych za każde kolejne pół roku zwłoki."
Źródło:  http://swidnica24.pl/mieszkancy-centrum-maja-dosc-zaulka-swietokrzyskiego/
odpowiedz
jacek1980 12.11.2016, godz. 23:55
są jakieś nowe wiadomości sprawie budowy galerii czy inwestor Blackrock Properties  zapłaci wielką kare    
odpowiedz
maugoha 22.09.2015, godz. 20:00
- Na starych fundamentach w środku miasta codziennie bawią się dzieci. Dlaczego teren jest niezabezpieczony? W końcu któryś dzieciak tam straci życie albo zdrowie – alarmuje mieszkanka Świdnicy i przesyła zdjęcie ruin przy ulicy Różanej. Właściciel terenu za sytuację obwinia Areszt Śledczy. – Bo nikt nie goni tych, którzy przychodzą tu w „odwiedziny” do więźniów – twierdzi Paweł Skonieczny. Sam sobie nie ma nic do zarzucenia.
http://swidnica24.pl/w-koncu-dojdzie-do-nieszczescia/
odpowiedz
maugoha 20.08.2015, godz. 15:33


7 lipca władze miasta podpisały porozumienie z firmą Blackrock Properties, na mocy której nastąpiło wydłużenie
realizacji inwestycji w Zaułku Świętokrzyskim w Świdnicy. Inwestycja, wg
nowego aneksu do umowy, musi się wystartować najpóźniej w 2018 roku.
http://wiadomosci.swidnickie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=19938%3Awciaz-bedzie-szpecil-okolice&catid=508&Itemid=195
odpowiedz
Orzech 18.07.2015, godz. 14:26
Nie będzie kary dla inwestora Zaułka Świętokrzyskiego

Od ponad ośmiu lat kiedy to firma Blacrock Properties stała się właścicielem działki w sąsiedztwie Aresztu Śledczego, mieszkańcy czekają na rozpoczęcie budowy oczekiwanego Zaułka Świętokrzyskiego.

Więcej: http://dsw.doba.pl/artykul/nie-bedzie-k ... go/5708/15
odpowiedz
figofago 14.07.2015, godz. 08:59
Miasto poszło na rękę Blackrockowi, spółka nie zapłaci!

W 2018 roku w Zaułku Świętokrzyskim ma powstać Galeria Handlowa – tak wynika z aneksu, który w minionym tygodniu podpisało miasto ze spółką Blackrock Properties. Co to oznacza? Że spółka nie zapłaci 3 mln zł kary! Przynajmniej w ciągu 3 najbliższych lat. Prezydent Świdnicy zgodziła się na prolongatę o którą zabiegała spółka.

Źródło: http://daminfo.pl/spoleczenstwo-3/item/ ... ie-zaplaci
odpowiedz
jacek1980 28.05.2015, godz. 18:52
to kiedy ruszają budową jak kary nie zapłacą albo inwestor teraz sprzeda swój teren za dużą kasę
odpowiedz
figofago 28.05.2015, godz. 14:50
Miasto jednak podaruje miliony spółce, która chciała budować galerię?

Wiele wskazuje na to, że władze miasta zechcą jednak podarować na początek milion złotych spółce Blackrock, która chciała swojego czasu budować galerię w Zaułku Świętokrzyskim. Sprawą niezwykłej hojności miasta zainteresowała się poseł Anna Zalewska. – Oburzenie mieszkańców jest ogromne. Dlaczego miasto z niewiadomych przyczyn rezygnuje z milionowych wpływów do budżetu? – zastanawia się posłanka. I zapowiada, że sprawie będzie się bacznie przyglądać.

Źródło: http://daminfo.pl/polityka-3/item/9981- ... ac-galerie
odpowiedz
maugoha 28.05.2015, godz. 13:26
Prezydent Świdnicy wciąż jeszcze nie podjęła ostatecznej decyzji w tej sprawie, ale z pewnością wiadomo, że nie będzie mowy o umorzeniu kary, lecz tylko o odroczeniu terminu spłaty. Na prośbę prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej sprawą wniosku o umorzenie kary developerowi zajmowała się też Komisja Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury. Zdecydowana większość radnych uznała zapisy umowy sprzed trzech lat za zbyt rygorystyczne, podkreślając jednocześnie, że nigdy wcześniej kary umowne nie były aż tak wysokie.

http://regionfakty.pl/region-wszystkie/zaplaca-kare-tylko-pozniej/
odpowiedz
figofago 19.05.2015, godz. 15:18
Co dalej z milionem od Blackrocka?

Blackrock zapłaci milion złotych kary za nie wywiązanie się z umowy ale w późniejszym terminie – prawdopodobnie taka będzie decyzja władz Świdnicy w kwestii negocjacji ze spółką będącą jednym z większych deweloperów w mieście. Na ile termin spłaty zostanie odroczony i jakie będą jego warunki wiedzieć będziemy po negocjacjach ze spółką.

Źródło: http://daminfo.pl/spoleczenstwo-3/item/ ... blackrocka
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję