[Szklarska Poręba] Luksusowy kompleks holetarsko-apartamentowy "Walończyk"

[Szklarska Poręba] Luksusowy kompleks holetarsko-apartamentowy "Walończyk"

REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje [Szklarska Poręba] Luksusowy kompleks holetarsko-apartamentowy "Walończyk"

inwestorReliga Development Group
realizacjaIV kw. 2013

O inwestycji [Szklarska Poręba] Luksusowy kompleks holetarsko-apartamentowy "Walończyk"

Przy granicy ze Szklarską Porębą, w miejscowości Piechowice, firma Religa Development Group zamierza wybudować kompleks hotelowo-apartamentowy Walończyk. Termin rozpoczęcia prac planowany jest na drugą połowę 2010 r. Nazwa kompleksu to odwołanie do Walończyków, Walonów - ludu romańskiego, słynącego z poszukiwania, przetwarzania i wydobywania bogactw naturalnych. Dotarli m.in. do Szklarskiej Poręby i Piechowic i osiedlili się tam. Jak zapowiada deweloper Walończyk będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Twórcą projektu jest austriacki architekt Philip Lutz. Budynek zaprojektowany "w zgodzie z naturą", wykorzystywał będzie elementy alternatywnych źródeł pozyskiwania energii (np. ciepło geotermalne, solary). W kompleksie znajdzie się w sumie 225 miejsc noclegowych. Pokoje i apartamenty zostaną rozmieszczone na czterech kondygnacjach. Na terenie Walończyka zaprojektowano także restaurację, bary hotelowe na 205 miejsc, centrum konferencyjno-szkoleniowe, centrum rekreacyjno-wypoczynkowe, w skład którego wejdą: baseny, sauny , SPA , fitness z siłownią, ogród zewnętrzny. Do dyspozycji gości hotelowych udostępniony zostanie garaż podziemny, zewnętrzny parking dla samochodów osobowych oraz autokarów (1 stanowisko). Zespół hotelowo-apartamentowy Walończyk w liczbach: Powierzchnia całkowita: 34566m2 Powierzchnia zabudowy: 2911 m2 – budynek hotelowo-apartamentowy Powierzchnia dróg wewnętrznych i parkingów: 4529 m2 Powierzchnia biologicznie czynna (tereny zielone): 25107 m2 Liczba miejsc noclegowych – hotel: 112 osób Liczba miejsc noclegowych – apartamenty mieszkalne: 113 Liczba miejsc w obrębie restauracji i barów hotelowych: 205 osób. Liczba miejsc parkingowych dla pojazdów osobowych: 104 + 20 (garaż) Liczba miejsc parkingowych dla autokarów: 1 stanowisko.
Napisz komentarz
Orzech
Przedłużył się etap projektowania kompleksu hotelowo - apartamentowego Walończyk, który powstanie w miejscowości Piechowice, przy granicy ze Szklarską Porębą. Inwestor prowadzi rozmowy z dwoma operatorami.

- Ze względu na trudną sytuację na rynku i problemy z finansowaniem, zaczęliśmy szukać dodatkowego inwestora. Możliwe, że w projekcie weźmie udział operator hiszpański, jednak zgłasza on pewne propozycje co do wyglądu obiektu.


pokaz-artykul.png
anubis
Działka znajduje się w Piechowicach, tuż przy granicy ze Szklarską Porębą. Termin zakończenia, to biorąc pod uwagę fakt, że budowa trochę potrwa, inwestycja jest spora - można śmiało napisać 2013 rok.
MatKoz
Inwestycja powstaje w Piechowicach czy Sklarskiej Porębie?
Planowany termin zakończenia to rok 2012 czy 2013?
MatKoz
Dane techniczne:
Inwestycja Zespół hotelowo-apartamentowy Walończyk, Piechowice
Inwestor: Walończyk Sp. z o.o. Wrocław
Deweloper: Religa Development Group, Wrocław
Projektant: Philip Lutz Architektur ZT-GmbH Am Ruggbach, Lochau
Powierzchnia użytkowa: 34 000 m2
Ilość kondygnacji: 4-6
Konstrukcja: tradycyjna
Terminy realizacji: grudzień 2011 – 2013r.


28999_1000x.jpg
Orzech
Przy granicy ze Szklarską Porębą, w miejscowości Piechowice powstanie kompleks hotelowo - apartamentowy Walończyk. Apart-hotel zaoferuje gościom ok. 225 miejsc noclegowych. Jego budowa ma rozpocząć się w przyszłym roku.pokaz-artykul.png
anubis
http://www.walonczyk.pl/flashindex.html
REKLAMA