[Wałbrzych] Biurowiec ZUS

[Wałbrzych] Biurowiec ZUS

REKLAMA
inwestorZUS oddział Wałbrzych
realizacjaII kw. 2011

O inwestycji [Wałbrzych] Biurowiec ZUS

Po dziesięciu latach oczekiwania wreszcie się buduje. W Wałbrzychu wykopano fundamenty pod nową siedzibę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Obecnie zakład mieści się w ośmiu budynkach rozrzuconych po mieście. Po zakończeniu inwestycji pozostanie tylko w dwóch: w nowej siedzibie i w budynku przy pl. Grunwaldzkim 1. Pozostałe będzie można opuścić.
- Utrzymanie wszystkich obiektów kosztuje nas 500 tys. zł rocznie - mówi zastępca dyrektora, Bogdan Kucharczyk.
Do kosztów wynajmowania dyrektor dolicza wydatki na transport, telefony, media.
- Te koszty też będzie można ograniczyć - podkreśla Kucharczyk.
Dyrektor zwraca uwagę na ogromny mankament obecnych siedzib zakładu.
- Nigdzie nie ma parkingów, brak urządzeń dla ludzi niepełnosprawnych. W nowym obiekcie ten problem zniknie. Do dyspozycji klientów oddamy obszerny parking, znikną też bariery architektoniczne dla osób na wózkach - zapewnia Bogdan Kucharczyk.
Koszt inwestycji jest szacowany na około 35 mln zł.
- Ten wydatek w żadnym razie nie dotknie funduszy, przeznaczanych na świadczenia. Pieniądze pochodzą z centrali ZUS, z puli na funkcjonowanie oddziałów. Gdyby budowa nie doszła do skutku, sytuacja świadczeniobiorców na pewno nie uległaby poprawie, a budowa powstałaby prawdopodobnie w innym mieście - przekonuje dyrektor.
W nowym budynku znajdzie się miejsce dla ponad 400 pracowników, którzy będą mieli do dyspozycji 5500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Zakres działania, to m.in. obsługa płatników składek i ubezpieczonych, orzecznictwo lekarskie, zaplecze biurowe. Poprawią się warunki pracy urzędników, skorzystają też klienci. Niewykluczone, że na zmianach skorzysta Urząd Miejski w Wałbrzychu. Znajdujący się w bliskim sąsiedztwie ratusza budynek przy ul. Kopernika, prawdopodobnie zostanie przez miasto kupiony. Wtedy poprawią się także nienajlepsze warunki pracy wielu wydziałów magistratu. Inwestycja ma być gotowa za 2 lata.

więcej na stronie:

http://www.budujemy.walbrzych.pl/news-1855-Nowy_dom_dla_walbrzyskiego_ZUS.php

Opinie o [Wałbrzych] Biurowiec ZUS

Napisz komentarz
Komentarz do inwestycji [Wałbrzych] Biurowiec ZUS
Orzech
Wałbrzyski ZUS jest nowy, a już do poprawki

– Pewnie się kolor nie spodobał i go zmieniają za nasze pieniądze – mówili mieszkańcy. Dlaczego na nowym budynku znów stoją rusztowania?

Więcej: http://walbrzych.naszemiasto.pl/artykul ... ,id,t.html
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji [Wałbrzych] Biurowiec ZUS
DlugiX
Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź :-)
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji [Wałbrzych] Biurowiec ZUS
Pan Tomasz
Już śpieszę z wyjaśnieniami. Podczas odbiorów budynku na jesieni zeszłego roku zakwestionowano jakość wykonania części elewacji. W dniu dzisiejszym wykonawca zaczął usuwanie usterek na własny koszt.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA