DODAJ

Biurowiec ZUS

[Wałbrzych] Biurowiec ZUS 21909[Wałbrzych] Biurowiec ZUS 21142[Wałbrzych] Biurowiec ZUS 16265

Po dziesięciu latach oczekiwania wreszcie się buduje. W Wałbrzychu wykopano fundamenty pod nową siedzibę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Obecnie zakład mieści się w ośmiu budynkach rozrzuconych po mieście. Po zakończeniu inwestycji pozostanie tylko w dwóch: w nowej siedzibie i w budynku przy pl. Grunwaldzkim 1. Pozostałe będzie można opuścić.
- Utrzymanie wszystkich obiektów kosztuje nas 500 tys. zł rocznie - mówi zastępca dyrektora, Bogdan Kucharczyk.
Do kosztów wynajmowania dyrektor dolicza wydatki na transport, telefony, media.
- Te koszty też będzie można ograniczyć - podkreśla Kucharczyk.
Dyrektor zwraca uwagę na ogromny mankament obecnych siedzib zakładu.
- Nigdzie nie ma parkingów, brak urządzeń dla ludzi niepełnosprawnych. W nowym obiekcie ten problem zniknie. Do dyspozycji klientów oddamy obszerny parking, znikną też bariery architektoniczne dla osób na wózkach - zapewnia Bogdan Kucharczyk.
Koszt inwestycji jest szacowany na około 35 mln zł.


- Ten wydatek w żadnym razie nie dotknie funduszy, przeznaczanych na świadczenia. Pieniądze pochodzą z centrali ZUS, z puli na funkcjonowanie oddziałów. Gdyby budowa nie doszła do skutku, sytuacja świadczeniobiorców na pewno nie uległaby poprawie, a budowa powstałaby prawdopodobnie w innym mieście - przekonuje dyrektor.
W nowym budynku znajdzie się miejsce dla ponad 400 pracowników, którzy będą mieli do dyspozycji 5500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Zakres działania, to m.in. obsługa płatników składek i ubezpieczonych, orzecznictwo lekarskie, zaplecze biurowe. Poprawią się warunki pracy urzędników, skorzystają też klienci. Niewykluczone, że na zmianach skorzysta Urząd Miejski w Wałbrzychu. Znajdujący się w bliskim sąsiedztwie ratusza budynek przy ul. Kopernika, prawdopodobnie zostanie przez miasto kupiony. Wtedy poprawią się także nienajlepsze warunki pracy wielu wydziałów magistratu. Inwestycja ma być gotowa za 2 lata.

więcej na stronie:

http://www.budujemy.walbrzych.pl/news-1855-Nowy_dom_dla_walbrzyskiego_ZUS.php
Szczegóły - [Wałbrzych] Biurowiec ZUS
inwestorZUS oddział Wałbrzych
realizacja inwestycjiII kw. 2011
Orzech 02.06.2012, godz. 00:16
Wałbrzyski ZUS jest nowy, a już do poprawki

– Pewnie się kolor nie spodobał i go zmieniają za nasze pieniądze – mówili mieszkańcy. Dlaczego na nowym budynku znów stoją rusztowania?

Więcej: http://walbrzych.naszemiasto.pl/artykul ... ,id,t.html
odpowiedz
DlugiX 15.05.2012, godz. 21:04
Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź :-)
odpowiedz
Pan Tomasz 15.05.2012, godz. 20:00
Już śpieszę z wyjaśnieniami. Podczas odbiorów budynku na jesieni zeszłego roku zakwestionowano jakość wykonania części elewacji. W dniu dzisiejszym wykonawca zaczął usuwanie usterek na własny koszt.
odpowiedz
DlugiX 15.05.2012, godz. 16:44
Co dziwne, remontowana jest elewacja budynku. Od strony wiaduktu jedna część jest już zerwana, stoją rusztowania i nowy tynk nałożony :)
odpowiedz
DlugiX 02.03.2012, godz. 08:16
Kosztował blisko 35 milionów złotych. To jeden z najnowocześniejszych obiektów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Polsce.

Przy ulicy Kasztanowej uroczyście otwarto nową siedzibę wałbrzyskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał osobiście Zbigniew Derdziuk, prezes ZUS w Polsce. - Koszty jaki ponosi ZUS spadają. W tym roku są one o około 150 milionów złotych mniejsze. Nowe budynku służą naszym klientom, a poprzednia siedziba na Kopernika nie robiła dobrego wrażenia, ze względu na ciemne korytarze i niewielką poczekalnię - mówił chwile wcześniej na konferencji prasowej. Nowy obiekt wyposażony jest w blisko 130 miejsc parkingowych. Podjazdy, windy i toalety przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. W przestronnych holu głównym znajduje się 14 stanowisk do obsługi petentów urzędu.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Tsamb 06.01.2012, godz. 09:40
Zamiast w siedmiu budynkach, wałbrzyski oddział ZUS-u będzie funkcjonował w dwóch. To ukłon w stronę klientów. Nie trzeba będzie biegać po całym mieście, by załatwić sprawy. W poniedziałek, 9 stycznia ZUS w Wałbrzychu będzie funkcjonował w nowym budynku, a klienci przyjmowani w nowej Sali Obsługi Klienta, przy ul. Kasztanowej 1.
– Trwa przeprowadzka pracowników ZUS do nowego obiektu – pierwszego nowoczesnego biurowca administracji publicznej,

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Tsamb 28.12.2011, godz. 21:33
Już 9 stycznia klienci wałbrzyskiego Oddziału ZUS będą przyjmowani w nowej Sali Obsługi Klienta przy ul. Kasztanowej 1. Trwa przeprowadzka pracowników ZUS do nowego obiektu Dla klientów wałbrzyskiego oddziału ZUS przeprowadzka oznacza spore zmiany. Zamiast w siedmiu obiektach, oddział będzie zlokalizowany w dwóch budynkach.

Na Placu Grunwaldzkim znajdują się komórki zajmujące się ustalaniem uprawnień do świadczeń emerytalno-rentowych oraz komórki ustalające uprawnienia do zasiłków.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Tsamb 27.12.2011, godz. 18:21
Już wkrótce klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wałbrzychu będą mogli korzystać z nowoczesnego budynku znajdującego się przy ulicy Kasztanowej.
Koszt całego zadania inwestycyjnego, określony przez Centralę ZUS, to 38,8 mln zł, zaś koszt samej budowy obiektu wyniósł blisko 35 mln zł. Środki na ten cel pochodzą z zatwierdzonych środków na inwestycje Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a nie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, z którego wypłacane są świadczenia.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
musashi 11.12.2011, godz. 11:43
Cieszmy sie, mogło to być 5 lat ;]
odpowiedz
eyango 10.12.2011, godz. 22:03
Rok poślizgu ;/
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję