[Wałbrzych] Centrum logistyczne DHL

Wrocław/Zakrzów
REKLAMA
inwestorDHL

O inwestycji [Wałbrzych] Centrum logistyczne DHL

więcej na stronie:

http://www.dhl.com.pl/pl.html
Napisz komentarz
drente1983
Nigdy nie korzystałam z usług tej firmy kurierskiej... Przeważnie wszystko przesyłałam pocztą. Ostatnio założyłem e-sklep i muszę podpisać umowę z kurierem - zastanawiam się nad tą firmą http://www.ocs.pl/index.php/ocs-serwis/ ... jskie.html Ofertę mają bardzo atrakcyjną - dowiozą paczkę wszędzie, nawet za granicę a na tym mi bardzo zależy bo mam klientów również z zagranicy.
Orzech
Od początku marca 2010 r. działa nowy terminal DHL Express w Wałbrzychu. Budowa trwała 150 dni roboczych.
Terminal ma 11 bram z rampami hydraulicznymi do obsługi samochodów ciężarowych i 20 bram dla samochodów dostawczych. Może obsługiwać do 8 tys. przesyłek na dobę, czyli aż o 350 proc. więcej niż poprzedni obiekt. Powierzchnia hali magazynowej to 1530 mkw., a części biurowej — ponad 325 mkw.


pokaz-artykul.png
please delete this account
Spółka DHL Express (Poland) uruchomiła nowy terminal w Wałbrzychu. Dzięki zautomatyzowaniu procesu sortowania, kurierzy mogą teraz wcześniej rozpocząć dostarczanie przesyłek i później je odbierać.
Terminal zbudowany został w ciągu 150 dni roboczych, zgodnie z korporacyjnymi wymogami obowiązującymi w DHL na całym świecie. Może obsługiwać do 8 tys. przesyłek na dobę, czyli aż o 3,5 razy więcej niż poprzedni obiekt. Tak znaczący wzrost możliwości obsługi zapewniają wdrożone rozwiązania technologiczne, m.in. liczący ponad 65 m automatyczny sorter z wydajnością 2200 paczek na godzinę.

W regionie wałbrzyskim DHL Express jest obecny od 1991 roku. Otwarcie terminala to kolejny etap realizacji strategii firmy zakładającej inwestycje w rozwój krajowej sieci logistycznej. Wartość wałbrzyskiej inwestycji wyniosła ponad 2,6 mln EUR.

wnp.pl (Piotr Stefaniak)

Źródło: http://logistyka.wnp.pl/nowy-terminal-d ... 1_0_0.html
please delete this account
Otwarcie terminalu DHL Express
http://www.tvwalbrzych.pl/site/2010/02/ ... 5-02-2010/
Tsamb
Siedem nowych terminali, z których przesyłki kurierskie wysyłane są do klientów, uruchomi w ciągu dwóch lat w Polsce firma DHL Express. Pierwszy z nich ruszył we wtorek w Czechowicach-Dziedzicach (Śląskie). Kolejny, mniejszy, zostanie otwarty za kilka dni w Radomiu, [size=150:2r4z5heb]a następny zimą w Wałbrzychu[/size:2r4z5heb].
W 2010 r. - jak poinformował we wtorek prezes DHL Express (Poland) Tomasz Buraś - powstaną kolejne cztery terminale. Ich lokalizacji na razie nie podano. Koszt budowy takiego obiektu jest zbliżony do nakładów, poniesionych w Czechowicach-Dziedzicach - tutejszy terminal kosztował ponad 4,7 mln euro.

"Terminal w Czechowicach-Dziedzicach jest pierwszym z siedmiu, jakie powstają w ramach zaplanowanego na lata 2009-2010 cyklu inwestycyjnego. Zdecydowaliśmy o kontynuowaniu programu inwestycji, mimo zauważalnego w tym roku kryzysu" - powiedział PAP prezes.

Dodał, że obszar obsługiwany przez terminal w Czechowicach-Dziedzicach (od Pszczyny po Cieszyn i od Oświęcimia po Żywiecczyznę) należy do nielicznych, gdzie nie widać spowolnienia gospodarczego. W ciągu ostatnich czterech lat liczba przesyłek obsługiwanych tu przez DHL Express wzrosła o przeszło 57 proc. Wzrost widoczny był także w ostatnim roku.

W porównywalnym okresie cały polski rynek dla DHL wzrósł o ok. 40 proc. W ubiegłych latach liczba przesyłek systematycznie rosła, aż do 2009 r., kiedy, z powodu spowolnienia gospodarczego, ustabilizowała się na w miarę stałym poziomie. Firma spodziewa się jednak dalszego wzrostu w przyszłości.

Obecnie DHL Express ma w Polsce 46 obiektów, z czego 43 to terminale logistyczne; pozostałe trzy to sortownie - centra przeładunkowe. Firma sama nie buduje terminali - robią to na jej zamówienie deweloperzy, z którymi spółka podpisuje wieloletnie umowy wynajmu. Nowe terminale zastępują inne w tych samych miastach. Terminali tej klasy co w Czechowicach-Dziedzicach DHL Express ma kilkanaście. Budowa każdego nowego obiektu trwa niespełna pół roku.
http://www.wnp.pl/wiadomosci/dhl-expres ... 0_0_0.html
please delete this account
[galeria:3p0vg2jf]http://img143.imageshack.us/img143/166/dscn8619.jpg[/galeria:3p0vg2jf]
Jedyna zmiana - LOGO ;)
REKLAMA