[Wałbrzych] Nowe place zabaw

REKLAMA
inwestorGmina Wałbrzych
realizacjaIII kw. 2008

O inwestycji [Wałbrzych] Nowe place zabaw

Nowe place zabaw powstały w Wałbrzychu. Na terenie miasta jest już ponad 20 gminnych placów zabaw. Koszt nowych placów zabaw to ponad 70 tys. zł. Nowe place zabaw pojawiły się przy ulicy Średniej, Kani i Niepodległości.


Najciekawszy - plac zabaw przy ul. Niepodległości:
przyrząd do ćwiczeń mięśni brzucha,
ławka do ćwiczeń ud,
twister
stół do tenisa stołowego.

więcej: http://www.budujemy.walbrzych.pl/news-240-Nowe_place_zabaw_w_Walbrzychu.php


Napisz komentarz
DlugiX
Nowe place zabaw

29.08.2008

3 kolejne place zabaw urządzono w tym roku w Wałbrzychu. Pojawiły się one przy ulicy Średniej, Kani i Niepodległości. Tym samym na terenie miasta jest już ponad 20 gminnych placów zabaw. Nowe place zabaw kosztowały Gminę Wałbrzych ponad 70 tys. zł.


Plac zabaw przy ul. Niepodległości został wyposażony jako pierwszy w Wałbrzychu obok urządzeń zabawowych także w urządzenia rekreacyjne i sportowe:
przyrząd do ćwiczeń mięśni brzucha,
ławka do ćwiczeń ud,
twister
stół do tenisa stołowego.

Plac zabaw cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Wynika z tego, że doposażenie placu w urządzenia służące nie tylko dzieciom było strzałem w dziesiątkę.

Oprócz utworzenia całkiem nowych placów w tym roku wymieniono również urządzenia zabawowe na terenie placu zabaw przy Domu Dziecka "Rodzinka". Plac ten został dodatkowo wyposażony w stół do gry w tenisa stołowego. Wartość zamontowanych urządzeń na tym placu to kolejne 26 tys. zł.

W 2008 roku zostały też zakupione dwa kosze do gry w koszykówkę podwórkową o wartości ponad 7 tys. zł. Zamontowano je na skwerze przy ul. Witosa.

W 2009 roku planujemy urządzenie kolejnych placów, na których obok urządzeń zabawowych zostaną zamontowane urządzenia rekreacyjne i sportowe.
Od dnia 1 września wszystkie nowo urządzone place zabaw zostaną objęte umową na bieżące utrzymanie, którą Gmina Wałbrzych zawarła z Wałbrzyskim Centrum Zatrudnienia Socjalnego w Wałbrzychu. Place te zostaną wyposażone w tablice informujące o regulaminie korzystania z placu oraz w dodatkowe kosze na śmieci.Ewa Frąckowiak
Rzecznik Prasowy Prezydenta Wałbrzycha

________________

Jak dla mnie 26 tys. zł. na plac zabaw to trochę za dużo... A Wy jak sądzicie?
REKLAMA