DODAJ

Remont stadionu "Victoria"

Przebudowa stadionu "Victoria" w wałbrzyskiej Sobięcin obejmuje powstanie pełnowymiarowego toru motocrossowego, utwardzenia i uporządkowania terenu na koronie stadionu, trybuny będą wyczyszczone, a na części z nich powstaną miejsca siedzące.
DlugiX 07.12.2010, godz. 11:31
Pewne:

na wiosnę rozpocznie się przebudowa stadionu w Sobięcinie, przebudowa obejmie powstanie pełnowymiarowego toru motocrossowego, utwardzenia i uporządkowania terenu na koronie stadionu, trybuny będą wyczyszczone, a na części z nich powstaną miejsca siedzące.
Rozważana jest możliwość ogrodzenia całego kompleksu.

W ZDiK'u lobbowany jest pomysł przebudowy ulicy Sportowej która prowadzi do stadionu a obecnie woła o pomstę do nieba.
odpowiedz
kn11 05.12.2010, godz. 14:54
Maxpol sponsorem motocyklistów

Wałbrzyska firma Maxpol - Białas, świadcząca usługi w zakresie przewozu osób w kraju i za granicą, została sponsorem naszego klubu i zaangazowala się w rozwój sportów motocyklowych w naszym rejonie.
.........................


http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/317 ... istow.html
odpowiedz
DlugiX 12.07.2010, godz. 18:57
Ogólnokrajowe „wariactwo" na temat żużlu dotarło i do nas.

Wałbrzych już wkrótce ma szansę stać się miastem słynącym z motocyklowego szaleństwa. Wszystko to dzięki WSM „Chełmiec", który jednoczy coraz większą liczbę kibiców. To właśnie w tym klubie powstała pierwsza w Polsce mini szkółka, w szeregach której znajdują się młodzi zawodnicy, którzy od podszewki szlifują swój talent. Wszystko po to, aby w 2013 roku stworzyć zawodową drużynę żużlową, rywalizującą w lidze krajowej.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
kn11 19.05.2010, godz. 18:43
„Motohałda” 2010


Szanowni Państwo

23.05.2010 w niepowtarzalnej scenerii wałbrzyskiej góry „Chełmiec” oraz największej na Dolnym Śląsku hałdy „Wiesław” odbędą się zawody motocrossowe „Motohałda” – cyklu: Cross Country Pucharu Dolnego Śląska i Pucharu Prezydenta Wałbrzycha. Kibicom zapewniamy niesamowite emocje i wyjątkowe widowisko jakiego w Wałbrzychu jeszcze nie było !!!
Inicjatorami oraz bezpośrednimi wykonawcami projektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu oraz Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe „Chełmiec”.

Honorowy patronat na imprezą objął:

Prezydent Wałbrzycha – Piotr Kruczkowski,
Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Marek Łapiński
Wiceminister Zdrowia – Jakub Szulc
Atrakcyjne położenie naszego miasta oraz ukształtowanie terenu sprawia, że jest ono wymarzonym miejscem do uprawiania sportów żużlowych, motocrossowych czy enduro, a zawodnicy z pewnością docenią walory naszego miasta i gościnność oraz życzliwość lokalnych władz i Wałbrzyszan.

Na starcie „Motohałdy” pojawi się ponad 150 zawodników z kraju, z Czech i z Niemiec, którzy na trudnej, widowiskowej i wymagającej trasie będą przez cały dzień rywalizować na motocyklach crossowych, enduro i na quadach. Wyskoki i ewolucje w powietrzu na motocyklach zawsze wzbudzają podziw. Wiemy, że ta niebezpieczna i spektakularna dyscyplina sportu przyciągnie również tysiące kibiców, fanów ostrej jazdy i miłośników sportów motorowych.

[galeria:3fsn1p1f]http://www.um.walbrzych.pl/strony/do_druku/aktualnosci/2010/05/042-02.jpg[/galeria:3fsn1p1f]


Źródło: um.walbrzych.pl
odpowiedz
kn11 25.04.2010, godz. 22:46
"Przyjdź zobaczyć motocykle "

To pierwsza tego typu wystawa w naszym mieście. Do 6 maja w galerii handlowej Auchan przy ul. Wieniawskiego można oglądać sportowe, żużlowe i motocrossowe motocykle, na których zawodnicy WSM Chełmiec będą startować w tym sezonie.


1878_srodek.jpg

Wsród wystawionych motocykli żużlowych są również te, na których jeżdżą dzieci w wieku 10-14 lat
--------------------------------------------------------------------------------

Ekspozycję można oglądać codziennie w godzinach otwarcia galerii. Wsród wystawionych motocykli żużlowych są również te, na których jeżdżą dzieci w wieku 10-14 lat. Jedną z atrakcji wystawy będzie zorganizowana w środę 28 kwietnia o godz. 12:00 konferencja prasowa. Zaprezentowani zostaną na niej sponsorzy i zawodnicy wałbrzyskiego klubu, podsumowany zostanie miniony rok oraz zaprezentowane będą plany na sezon 2010. Przedstawieni zostaną również zawodnicy, którzy dostali powołanie do Kadry Narodowej w wyścigach na lodzie w eliminacjach Mistrzostw Świata w sezonie 2010/2010. Na konferencji zostanie również zdana relacja z Mistrzostw Europy w Motocrossie, które odbędą się 24-25.04 na Litwie i w których wystartuje nasz zawodnik Łukasz Bembenik. Konferencja będzie miała charakter otwarty i oprócz zaproszonych goci będą mogli w niej uczestniczyć również mieszkańcy i kibice zainteresowani sportami motocyklowymi w naszym mieście. Będzie można swobodnie porozmawiać z zawodnikami, porobić pamiątkowe zdjęcia z nimi i na ich motocyklach. Natomiast w niedzielę 25.04 zapraszamy wszystkich na pokazy jazdy na motocyklach przez najmłodszych zawodników klubu WSM Chełmiec: 5-9 latków, którzy o godz. 12:00, 14:00 i 16:00 na placu przed Auchan pokażą zdobyte umiejętności.

Źródło: http://wiadomosciwalbrzyskie.pl
odpowiedz
Tsamb 19.12.2009, godz. 09:37
Grupa zapaleńców z Wałbrzyskiej Sekcji Motocyklowej Chełmiec chce utworzyć w dzielnicy Sobięcin profesjonalny tor do ścigania się na motocyklach.

Zwrócili się już do miasta o pomoc w tej sprawie. - Chcielibyśmy także, żeby zagospodarowało teren wokół stadionu i stworzyło tam tor motocrossowy - mówi Paweł Isański, prezes WSM Chełmiec, i przekonuje, że zrobi wszystko, by plany udało się zrealizować. Zapowiada, że rozmawiał już z czołowymi polskimi zawodnikami. Obiecali, że jeśli taki tor powstanie, to oni chętnie przyjadą ścigać się do Wałbrzycha. Co więcej, w maju przyszłego roku chce zorganizować profesjonalne zawody w Wałbrzychu.

O tym, że motocykliści są skuteczni, można się było przekonać już kilka tygodni temu. Udało im się utworzyć w Wałbrzychu pierwszą w Polsce sekcję żużlową dla dzieci. Jazdy na motocyklach uczą się nawet sześcioletnie maluchy. I choć pewnie wielu mamom włos się jeży na głowie na samą myśl, że ich synek czy córeczka mieliby jeździć motocyklem, to fachowcy przekonują, że to bezpieczny sport.


- Jeżeli są zachowane wszystkie zasady bezpieczeństwa i dzieci uczą się pod okiem fachowych instruktorów, to rzeczywiście tak jest - przyznaje Krzysztof

Cegielski, były żużlowiec, wielokrotny reprezentant Polski. Przyznaje, że takie treningi mogą pomóc wychować dobrego zawodnika.
Walka o utworzenie sekcji wcale nie była łatwa. Członkowie WSM musieli postarać się przede wszystkim o zgodę Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Przekonywanie trwało kilka miesięcy.

Dziś sekcja ma już kilku podopiecznych. Jeździ w niej m.in. mały Kuba Isański. Ma sześć lat, chodzi do zerówki w Szkole Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu. Chłopczyk przyznaje, że nie boi się jeździć na motocyklu, a w gronie dorosłych moto-crossowców czuje się jak ryba w wodzie. Tylko jego rówieśnicy nie chcieli mu uwierzyć, że się ściga i musiał na dowód przynosić zdjęcia z toru. Organizatorzy na razie sami załatwiają potrzebny sprzęt i trenują na byłym stadionie Victorii w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin. Mają już spore sukcesy na koncie. Kilka dni temu zawodnicy sekcji: Kuba Isański i Kuba Piątek zajęli pierwsze i drugie miejsca w XIV Turnieju Mikołajkowym Mini-żużla dla 6-latków na torze pod Gorzowem Wielkopolskim. To pierwsze oficjalne zawody maluchów i pierwsza rywalizacja poza Wałbrzychem. Chłopcy mieli szansę pościgać się pierwszy raz na profesjonalnym torze miniżużlowym.

Źródło: http://walbrzych.naszemiasto.pl/artykul ... ,id,t.html
odpowiedz
kn11 01.12.2009, godz. 21:09
Speedcross zawładnął Wałbrzychem

Zakończyła się pierwsza tego typu impreza w naszym mieście. Wyścigi Speedcross podczas, których rywalizowali ze sobą zawodnicy posiadający motocykle cross/enduro, przyciągnęły na zapomniany do niedawna stadion Victorii w dzielnicy Sobięcin kilkaset osób.W imprezie udział wzięło 30 zawodników, ale tylko 10 przystąpiło do turnieju. Na swoim koncie najwięcej punktów zgromadził Łukasz Stuczyński, który zwyciężył w klasyfikacji generalnej.

[galeria:25s9fd2i]http://www.walbrzyszek.com/lib/photo.php?id=18194&szer=445&typ=0&data=2009-11-28&kat=crosscountrysobiecin[/galeria:25s9fd2i]

- Chcieliśmy pokazać, że warto zaangażować się w budowanie profesjonalnego klubu, który zajmował będzie się promocją w naszym regionie speedwaya, speedcrossu oraz offroadu. Odwiedziło nas podczas pokazów kilkaset osób. Teraz wiemy, że zaangażujemy się w ten projekt i wierzę, że w jak najszybszym czasie wyremontujemy stadion Victorii, a Sobięcin znowu zacznie żyć - powiedział po zawodach Paweł Isański, prezes Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Motocyklowego.

Poza sportową rywalizacją wałbrzyszanie mieli okazję przyjrzeć się z bliska motocyklom cross oraz enduro. Specjalnie dla mieszkańców na Sobięcin przyjechała delegacja Atlasu Wrocław, która utworzyła małe miasteczko żużlowe. W sobotnie popołudnie zaprezentowali się także przyszli żużlowcy. Na maszynach 50 ccm ścigali się 6-latkowie: Jakub Isański i Jakub Piątek oraz 10-latka Emilia Isańska.

źródło: http://www.walbrzyszek.com
odpowiedz
DlugiX 27.11.2009, godz. 08:40
To będzie jedyna tego typu impreza w Polsce. Wyjątkowa okazja, aby zobaczyć na żywo jak wygląda prawdziwe miasteczko żużlowe, oglądnąć jazdę w pełnym uślizgu czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na motorze. Speedcross 2009 już w sobotę, 28 listopada, od godziny 10.30 na stadionie przy ulicy Sportowej na Sobięcinie.

1020_srodek.jpg

Celem imprezy jest propagowanie bezpiecznego uprawiania sportów motocyklowych, motocross i enduro w miejscach przystosowanych i dedykowanych do tego typu sportów oraz tworzenie podwalin sportu żużlowego i off-roadowego w Wałbrzychu. Organizatorem Paweł “Fazer” Isański osoba, której w środowisku sportów motorowych nikomu przedstawiać nie trzeba. W sobotę na przygotowanej bieżni stadionu zostanie rozegrany Speedcross czyli wyścigi motocykli cross/enduro. W naszym kraju mało znana dyscyplina podobna do speedway’a, przez niektórych uważana za bardziej widowiskową. Sześciu zawodników podczas trzech okrążeń na torze nie tylko walczy z przeciwnikami, ale też z szykanami rozstawionymi na prostych. Atrakcją imprezy będzie występ 6-ścio letnich żużlowców na maszynach 50cc, którzy będą walczyli o Puchar SpeedTube.pl.
Gościem specjalnym będzie zawodnik Mistrzostw Polski w Motocrossie i były Mistrz Polski Juniorów – Łukasz Bembenik. Specjalnie dla mieszkańców naszego miasta przyjedzie również drużyna żużlowa ATLAS-u Wrocław, która utworzy na stadionie miasteczko żużlowe. Wszystkim, którzy nie mieli jeszcze do czynienia ze speedway'em zaprezentowane zostaną motocykle żużlowe, zostanie również pokazana jazda w pełnym uślizgu przez juniora klubu zuzlowego z Ostrowa Wlkp. Będzie można zrobić pamiątkowe fotki na maszynach i z zawodnikami, oraz porozmawiąć z "rycerzami" czarnego sportu. Serdecznie zapraszamy.


Redakcja
odpowiedz
kn11 24.11.2009, godz. 20:14
odpowiedz
kn11 24.11.2009, godz. 15:34
Wałbrzych zaistnieje na żużlowej mapie Polski

Żużlowy zespół ligowy w Wałbrzychu? Całkiem możliwe. Dzięki inicjatywie Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Motocyklowego Chełmiec w naszym mieście powstała pierwsza w kraju sekcja żużlowa sześciolatków. Natomiast w 2013 roku klub z Wałbrzycha ma wystartować w rozgrywkach II ligi speedwaya.


Nabór do szkółki żużlowej i motocrossowej dzieci w wieku 6-9 lat (motocykle o pojemności 50 cm), oraz w wieku 9-13 lat (motocykle o pojemności 125 cm) już się rozpoczął. Dzięki temu w przyszłym roku klub będzie mógłby wystawić pierwszych zawodników w zawodach rangi krajowej. - To prawdziwy przełom. Cieszę się, że w Wałbrzychu powstanie pierwsza sekcja mini żużla w Polsce - mówi Paweł Isański, jeden ze współtwórców szkółki żużlowej, który dodaje, że w planach stowarzyszenia jest także powołanie drużyny, która już w za 3 lata wystartuje w rozgrywkach II ligi. - Jestem pełen optymizmu i będę z całych sił dopingował wałbrzyski klub - tłumaczy Piotr Trąbski, delegat Głównej Komisji Sportu Żużlowego. - Dla wszystkich ludzi związanych ze speedwayem najważniejsze jest jednak to, że na żużlowej mapie Polski pojawi się jeszcze jedno miasto - dodaje.

Fani czarnego sportu już w następną niedzielę (28 listopada) będą mogli zobaczyć na żywo żużlowców ścigających się na powstającym torze w dzielnicy Sobięcin. To właśnie tam odbędą się pierwsze pokazowe zawody w speedcrossie. Natomiast w maju przyszłego roku WSM wspólnie z wałbrzyskim OSiRem zorganizuje Cross Country Motohałda 2010 oraz pierwszy w Polsce międzynarodowy turniej mini żużla dla dzieci w wieku 6-9 lat.

Żródło: nww24.pl
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję