[Wałbrzych] Remont stadionu "Victoria"

REKLAMA

O inwestycji [Wałbrzych] Remont stadionu "Victoria"

Przebudowa stadionu "Victoria" w wałbrzyskiej Sobięcin obejmuje powstanie pełnowymiarowego toru motocrossowego, utwardzenia i uporządkowania terenu na koronie stadionu, trybuny będą wyczyszczone, a na części z nich powstaną miejsca siedzące.
Napisz komentarz
DlugiX
Pewne:

na wiosnę rozpocznie się przebudowa stadionu w Sobięcinie, przebudowa obejmie powstanie pełnowymiarowego toru motocrossowego, utwardzenia i uporządkowania terenu na koronie stadionu, trybuny będą wyczyszczone, a na części z nich powstaną miejsca siedzące.
Rozważana jest możliwość ogrodzenia całego kompleksu.

W ZDiK'u lobbowany jest pomysł przebudowy ulicy Sportowej która prowadzi do stadionu a obecnie woła o pomstę do nieba.
kn11
Maxpol sponsorem motocyklistów

Wałbrzyska firma Maxpol - Białas, świadcząca usługi w zakresie przewozu osób w kraju i za granicą, została sponsorem naszego klubu i zaangazowala się w rozwój sportów motocyklowych w naszym rejonie.
.........................


http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/317 ... istow.html
DlugiX
Ogólnokrajowe „wariactwo" na temat żużlu dotarło i do nas.

Wałbrzych już wkrótce ma szansę stać się miastem słynącym z motocyklowego szaleństwa. Wszystko to dzięki WSM „Chełmiec", który jednoczy coraz większą liczbę kibiców. To właśnie w tym klubie powstała pierwsza w Polsce mini szkółka, w szeregach której znajdują się młodzi zawodnicy, którzy od podszewki szlifują swój talent. Wszystko po to, aby w 2013 roku stworzyć zawodową drużynę żużlową, rywalizującą w lidze krajowej.

pokaz-artykul.png
kn11
„Motohałda” 2010


Szanowni Państwo

23.05.2010 w niepowtarzalnej scenerii wałbrzyskiej góry „Chełmiec” oraz największej na Dolnym Śląsku hałdy „Wiesław” odbędą się zawody motocrossowe „Motohałda” – cyklu: Cross Country Pucharu Dolnego Śląska i Pucharu Prezydenta Wałbrzycha. Kibicom zapewniamy niesamowite emocje i wyjątkowe widowisko jakiego w Wałbrzychu jeszcze nie było !!!
Inicjatorami oraz bezpośrednimi wykonawcami projektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu oraz Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe „Chełmiec”.

Honorowy patronat na imprezą objął:

Prezydent Wałbrzycha – Piotr Kruczkowski,
Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Marek Łapiński
Wiceminister Zdrowia – Jakub Szulc
Atrakcyjne położenie naszego miasta oraz ukształtowanie terenu sprawia, że jest ono wymarzonym miejscem do uprawiania sportów żużlowych, motocrossowych czy enduro, a zawodnicy z pewnością docenią walory naszego miasta i gościnność oraz życzliwość lokalnych władz i Wałbrzyszan.

Na starcie „Motohałdy” pojawi się ponad 150 zawodników z kraju, z Czech i z Niemiec, którzy na trudnej, widowiskowej i wymagającej trasie będą przez cały dzień rywalizować na motocyklach crossowych, enduro i na quadach. Wyskoki i ewolucje w powietrzu na motocyklach zawsze wzbudzają podziw. Wiemy, że ta niebezpieczna i spektakularna dyscyplina sportu przyciągnie również tysiące kibiców, fanów ostrej jazdy i miłośników sportów motorowych.

[galeria:3fsn1p1f]http://www.um.walbrzych.pl/strony/do_druku/aktualnosci/2010/05/042-02.jpg[/galeria:3fsn1p1f]


Źródło: um.walbrzych.pl
kn11
"Przyjdź zobaczyć motocykle "

To pierwsza tego typu wystawa w naszym mieście. Do 6 maja w galerii handlowej Auchan przy ul. Wieniawskiego można oglądać sportowe, żużlowe i motocrossowe motocykle, na których zawodnicy WSM Chełmiec będą startować w tym sezonie.


1878_srodek.jpg

Wsród wystawionych motocykli żużlowych są również te, na których jeżdżą dzieci w wieku 10-14 lat
--------------------------------------------------------------------------------

Ekspozycję można oglądać codziennie w godzinach otwarcia galerii. Wsród wystawionych motocykli żużlowych są również te, na których jeżdżą dzieci w wieku 10-14 lat. Jedną z atrakcji wystawy będzie zorganizowana w środę 28 kwietnia o godz. 12:00 konferencja prasowa. Zaprezentowani zostaną na niej sponsorzy i zawodnicy wałbrzyskiego klubu, podsumowany zostanie miniony rok oraz zaprezentowane będą plany na sezon 2010. Przedstawieni zostaną również zawodnicy, którzy dostali powołanie do Kadry Narodowej w wyścigach na lodzie w eliminacjach Mistrzostw Świata w sezonie 2010/2010. Na konferencji zostanie również zdana relacja z Mistrzostw Europy w Motocrossie, które odbędą się 24-25.04 na Litwie i w których wystartuje nasz zawodnik Łukasz Bembenik. Konferencja będzie miała charakter otwarty i oprócz zaproszonych goci będą mogli w niej uczestniczyć również mieszkańcy i kibice zainteresowani sportami motocyklowymi w naszym mieście. Będzie można swobodnie porozmawiać z zawodnikami, porobić pamiątkowe zdjęcia z nimi i na ich motocyklach. Natomiast w niedzielę 25.04 zapraszamy wszystkich na pokazy jazdy na motocyklach przez najmłodszych zawodników klubu WSM Chełmiec: 5-9 latków, którzy o godz. 12:00, 14:00 i 16:00 na placu przed Auchan pokażą zdobyte umiejętności.

Źródło: http://wiadomosciwalbrzyskie.pl
Tsamb
Grupa zapaleńców z Wałbrzyskiej Sekcji Motocyklowej Chełmiec chce utworzyć w dzielnicy Sobięcin profesjonalny tor do ścigania się na motocyklach.

Zwrócili się już do miasta o pomoc w tej sprawie. - Chcielibyśmy także, żeby zagospodarowało teren wokół stadionu i stworzyło tam tor motocrossowy - mówi Paweł Isański, prezes WSM Chełmiec, i przekonuje, że zrobi wszystko, by plany udało się zrealizować. Zapowiada, że rozmawiał już z czołowymi polskimi zawodnikami. Obiecali, że jeśli taki tor powstanie, to oni chętnie przyjadą ścigać się do Wałbrzycha. Co więcej, w maju przyszłego roku chce zorganizować profesjonalne zawody w Wałbrzychu.

O tym, że motocykliści są skuteczni, można się było przekonać już kilka tygodni temu. Udało im się utworzyć w Wałbrzychu pierwszą w Polsce sekcję żużlową dla dzieci. Jazdy na motocyklach uczą się nawet sześcioletnie maluchy. I choć pewnie wielu mamom włos się jeży na głowie na samą myśl, że ich synek czy córeczka mieliby jeździć motocyklem, to fachowcy przekonują, że to bezpieczny sport.


- Jeżeli są zachowane wszystkie zasady bezpieczeństwa i dzieci uczą się pod okiem fachowych instruktorów, to rzeczywiście tak jest - przyznaje Krzysztof

Cegielski, były żużlowiec, wielokrotny reprezentant Polski. Przyznaje, że takie treningi mogą pomóc wychować dobrego zawodnika.
Walka o utworzenie sekcji wcale nie była łatwa. Członkowie WSM musieli postarać się przede wszystkim o zgodę Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Przekonywanie trwało kilka miesięcy.

Dziś sekcja ma już kilku podopiecznych. Jeździ w niej m.in. mały Kuba Isański. Ma sześć lat, chodzi do zerówki w Szkole Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu. Chłopczyk przyznaje, że nie boi się jeździć na motocyklu, a w gronie dorosłych moto-crossowców czuje się jak ryba w wodzie. Tylko jego rówieśnicy nie chcieli mu uwierzyć, że się ściga i musiał na dowód przynosić zdjęcia z toru. Organizatorzy na razie sami załatwiają potrzebny sprzęt i trenują na byłym stadionie Victorii w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin. Mają już spore sukcesy na koncie. Kilka dni temu zawodnicy sekcji: Kuba Isański i Kuba Piątek zajęli pierwsze i drugie miejsca w XIV Turnieju Mikołajkowym Mini-żużla dla 6-latków na torze pod Gorzowem Wielkopolskim. To pierwsze oficjalne zawody maluchów i pierwsza rywalizacja poza Wałbrzychem. Chłopcy mieli szansę pościgać się pierwszy raz na profesjonalnym torze miniżużlowym.

Źródło: http://walbrzych.naszemiasto.pl/artykul ... ,id,t.html
REKLAMA