DODAJ

Wałbrzyska Kolej Aglomeracyjna

Wałbrzyska Kolej Aglomeracyjna 95401

Szynobusy w Wałbrzychu oraz okolicznych gminach będą kursowały w ramach połączeń Wałbrzyskiej Kolei Aglomeracyjnej. W drugiej połowie 2014 r. ma ruszyć w centrum Wałbrzychu budowa nowego przystanku kolejowego. Będzie usytuowany przy linii kolejowej kolejowej nr 274, która biegnie z Wrocławia przez Wałbrzych i Jelenią Górę do Zgorzelca.

Inwestycja będzie realizowana na części działki, gdzie planowana była budowa Galerii Handlowej Magnolia, pomiędzy ulicami Lubelską i Wysockiego. Z przekazanych gminie Wałbrzych informacji wynika, że PKP PLK jest na etapie wyłaniania wykonawcy projektu inwestycji. Przystanek będzie pierwszym etapem budowy w Śródmieściu, kolejowego i autobusowego centrum przesiadkowego, którego w Wałbrzychu obecnie nie ma.

Szynobusy w Wałbrzychu będą kursowały po linii kolejowej nr 274, która łączy Wrocław - Wałbrzych - Jelenią Górę i Zgorzelec oraz linii kolejowej nr 286, która łączy Kłodzko z Wałbrzychem. Drugi etap zakłada budowę odnóg od linii nr 274 do strefy ekonomicznej i dalej do dzielnicy Poniatów oraz w kierunku dzielnicy Podzamcze. W trzecim etapie zostanie przedłużone połączenie z Podzamcza przez Szczawno-Zdrój i wałbrzyskie dzielnice Biały Kamień i Sobięcin do linii nr 274 w Boguszowie-Gorcach. Z tą samą linią w Kuźnicach Świdnickich zostanie połączona i zmodernizowana linia nr 291 do Unisławia Śląskiego, Sokołowska i Mieroszowa.

W czwartym etapie zostanie zbudowana linia kolejowa od Jedliny Górnej na linii nr 286 do Jedliny Dolnej, Olszyńca, Jugowic i ostatecznie Zagórza Śląskiego.

Ostatni piąty etap zakłada budowę linii pomiędzy wałbrzyskim Poniatowem i Zagórzem Śląskim przez Dziećmorowice i Stary Julianów. Wałbrzyska Kolej Aglomeracyjna to projekt, który ma być realizowany przez PKP PLK, urząd marszałkowski oraz zainteresowane gminy. Cała inwestycja ma zostać oddana do użytku w ciągu 5 lat, do 2019 r. Większość pieniędzy na realizację projektu ma pochodzić z funduszy Unii Europejskiej w ramach projektu Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Szczegóły - Wałbrzyska Kolej Aglomeracyjna
inwestorGmina Wałbrzych Polskie Koleje Państwowe S.A.
realizacja inwestycjiIV kw. 2019
Orzech 15.01.2014, godz. 12:10
Teraz już wiem, dlaczego nie da się założyć inwestycji z [Aglomeracja] w nazwie :( Zapomniałem, że zakładając temat - jest on (jego nazwa), ściśle powiązana z Google Maps.
odpowiedz
Kajtman 15.01.2014, godz. 12:07
Tak, chodzi mi tylko o to, że nie może być nazwy typu:
[Aglomeracja wałbrzyska] Kolej aglomeracyjna
bo formularz dodawania inwestycji daje możliwość w nawiasie [] podania tylko konkretnej nazwy miejscowości. Rozumiecie?

Natomiast nie ma sensu inaczej nazywać inwestycję i wątek. Zgadzacie się?
odpowiedz
Orzech 15.01.2014, godz. 11:56
Kajtman może w każdej chwili zmienić nazwę tematu. Mnie tylko chodzi o to abyście to Wy sami wspólnie wybrali najodpowiedniejszą nazwę. Taką nazwę pasującą Wam wszystkim (no powiedzmy większości, bo wszystkich nie da się chyba zawsze zadowolić ;)). To w końcu Wasze okolice :)
odpowiedz
arjen18 15.01.2014, godz. 11:49
A nie można dodać poprostu Aglomeracji Wałbrzyskiej jako nowego tworu, żeby można było w przyszłości dodawać tak zbudowany temat ;)
odpowiedz
Kajtman 15.01.2014, godz. 11:37
Ok :)
odpowiedz
Orzech 15.01.2014, godz. 11:34
Kajtman, zostaw na razię tę dyskusję do jutra, żeby Arjen (w tej chwili nieobecny online na Forum), wiedział o co chodzi z tym tematem :)

Jutro się wykasuje te nasze "techniczne pogaduszki" :)
odpowiedz
DlugiX 15.01.2014, godz. 11:33
Pewnie, dzięki :)
Ewentualnie dyskusję o nazwie można przenieść do Wałbrzyskiego Off topa :)
odpowiedz
Kajtman 15.01.2014, godz. 11:31
Zmieniłem nazwę. Zgadzacie się na usunięcie naszej dyskusji o nazwie?
odpowiedz
DlugiX 15.01.2014, godz. 11:29
"spurr" napisał:
Baaardzo bym chciał, ale jakoś nie widzę odbudowy linii ze Szczawienka przez Szczawno, Biały Kamień, do Boguszowa...
Przerwany nasyp przy Tesco, na stacji Szczawno Zdrój na torowisku ogródek od restauracji (czy czegoś innego), obwodnica Szczawna, i wiele miejsc gdzie w miejscu torowiska ludzie mają teraz ogródki...


Ogródki to nie problem, ale faktem jest przerwany przez deptak nasyp przy TESCO, budynki w okolicy Szczawna Zdroju i Białego Kamienie i zniszczenia przez dawnych Biedaszybników na Sobięcinie, może być problem... ale 3mam kciuki :)
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję