Wałbrzyska Kolej Aglomeracyjna

Wałbrzyska Kolej Aglomeracyjna

REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje Wałbrzyska Kolej Aglomeracyjna

O inwestycji Wałbrzyska Kolej Aglomeracyjna

Szynobusy w Wałbrzychu oraz okolicznych gminach będą kursowały w ramach połączeń Wałbrzyskiej Kolei Aglomeracyjnej. W drugiej połowie 2014 r. ma ruszyć w centrum Wałbrzychu budowa nowego przystanku kolejowego. Będzie usytuowany przy linii kolejowej kolejowej nr 274, która biegnie z Wrocławia przez Wałbrzych i Jelenią Górę do Zgorzelca. Inwestycja będzie realizowana na części działki, gdzie planowana była budowa Galerii Handlowej Magnolia, pomiędzy ulicami Lubelską i Wysockiego. Z przekazanych gminie Wałbrzych informacji wynika, że PKP PLK jest na etapie wyłaniania wykonawcy projektu inwestycji. Przystanek będzie pierwszym etapem budowy w Śródmieściu, kolejowego i autobusowego centrum przesiadkowego, którego w Wałbrzychu obecnie nie ma. Szynobusy w Wałbrzychu będą kursowały po linii kolejowej nr 274, która łączy Wrocław - Wałbrzych - Jelenią Górę i Zgorzelec oraz linii kolejowej nr 286, która łączy Kłodzko z Wałbrzychem. Drugi etap zakłada budowę odnóg od linii nr 274 do strefy ekonomicznej i dalej do dzielnicy Poniatów oraz w kierunku dzielnicy Podzamcze. W trzecim etapie zostanie przedłużone połączenie z Podzamcza przez Szczawno-Zdrój i wałbrzyskie dzielnice Biały Kamień i Sobięcin do linii nr 274 w Boguszowie-Gorcach. Z tą samą linią w Kuźnicach Świdnickich zostanie połączona i zmodernizowana linia nr 291 do Unisławia Śląskiego, Sokołowska i Mieroszowa. W czwartym etapie zostanie zbudowana linia kolejowa od Jedliny Górnej na linii nr 286 do Jedliny Dolnej, Olszyńca, Jugowic i ostatecznie Zagórza Śląskiego. Ostatni piąty etap zakłada budowę linii pomiędzy wałbrzyskim Poniatowem i Zagórzem Śląskim przez Dziećmorowice i Stary Julianów. Wałbrzyska Kolej Aglomeracyjna to projekt, który ma być realizowany przez PKP PLK, urząd marszałkowski oraz zainteresowane gminy. Cała inwestycja ma zostać oddana do użytku w ciągu 5 lat, do 2019 r. Większość pieniędzy na realizację projektu ma pochodzić z funduszy Unii Europejskiej w ramach projektu Aglomeracji Wałbrzyskiej.
Napisz komentarz
Orzech
http://walbrzych.naszemiasto.pl/artykul ... ,id,t.html
Orzech
Teraz już wiem, dlaczego nie da się założyć inwestycji z [Aglomeracja] w nazwie :( Zapomniałem, że zakładając temat - jest on (jego nazwa), ściśle powiązana z Google Maps.
Jan Hawełko
Tak, chodzi mi tylko o to, że nie może być nazwy typu:
[Aglomeracja wałbrzyska] Kolej aglomeracyjna
bo formularz dodawania inwestycji daje możliwość w nawiasie [] podania tylko konkretnej nazwy miejscowości. Rozumiecie?

Natomiast nie ma sensu inaczej nazywać inwestycję i wątek. Zgadzacie się?
Orzech
Kajtman może w każdej chwili zmienić nazwę tematu. Mnie tylko chodzi o to abyście to Wy sami wspólnie wybrali najodpowiedniejszą nazwę. Taką nazwę pasującą Wam wszystkim (no powiedzmy większości, bo wszystkich nie da się chyba zawsze zadowolić ;)). To w końcu Wasze okolice :)
arjen18
A nie można dodać poprostu Aglomeracji Wałbrzyskiej jako nowego tworu, żeby można było w przyszłości dodawać tak zbudowany temat ;)
Jan Hawełko
Ok :)
REKLAMA