[Wrocław] Dolnośląskie Centrum Informacji Naukowej i Ekonomii (Uniwersytet Ekonomiczny)

[Wrocław] Dolnośląskie Centrum Informacji Naukowej i Ekonomii (Uniwersytet Ekonomiczny)

Wrocław/Powstańców Śląskich
REKLAMA

O inwestycji [Wrocław] Dolnośląskie Centrum Informacji Naukowej i Ekonomii (Uniwersytet Ekonomiczny)

Dolnośląskie Centrum Informacji Naukowej i Ekonomicznej łączyć będzie funkcje regionalnego centrum informacji naukowo-ekonomicznej z biblioteką dostępną dla wszystkich mieszkańców regionu.

Obiekt o kubaturze 8200 m2, zlokalizowany na terenie kampusu uczelni, będzie się składał z dwóch części, połączonych na każdym piętrze przejściem służbowym, natomiast na poziomie parteru znajdzie się pasaż łączący sąsiednie, istniejące budynki dydaktyczne. Projekt Centrum został opracowany przez pracownię architektoniczną Archimedia z Poznania. Obiekt nie był łatwy w projektowaniu ze względu na konieczność dopasowania wyglądu zewnętrznego do istniejącej zabudowy (od ulicy typowy czteropiętrowy blok z lat 70. XX w., a od wewnątrz kampusu bardzo nietypowy, niski budynek dziewiętnastowieczny).

Więcej informacji: www.ebib.info
Napisz komentarz
Orzech
http://www.archimedia.com.pl/article/id/5/realization/4
darekk
To jedno z lepszych centrów wiedzy, jakie udało mi się odwiedzić, a na pewno najlepsze we Wrocławiu. Dobrze wyposażone, doskonale urządzone, a największą furorę robią kabiny, na które na szczęście można się zapisać. Na razie zagospodarowane są 3 piętra (4 jest dostępne dla czytelników), ale pewnie i na to przyjdzie czas. W przyszłym tygodniu postaram się wrzucić fotki wnętrza, jeśli tylko pozwolą cyknąć.
Jan Hawełko
Orzech
Duża porcja zdjęć w galeriach: http://www.bg.ue.wroc.pl/index.php?opti ... 84&lang=pl
Grizzly
Szkoda tylko, ze wczesniej tego nie skonczyli :(
Jan Augustynowski
Widzę obok remont. Może coś bardziej szałowego niż styropian i farba?
REKLAMA