[Wrocław] Linia me­tro­bu­su na Nowy Dwór

Wrocław/Szczepin
REKLAMA
inwestorWrocławskie Inwestycje Sp. z o.o.
realizacjaIII kw. 2016

O inwestycji [Wrocław] Linia me­tro­bu­su na Nowy Dwór

Bu­do­wa wy­dzie­lo­nej linii me­tro­bu­su na Nowy Dwór. Pierwszym zadaniem będzie budowa wydzielonej trasy transportu zbiorowego na odcinku od osiedla Nowy Dwór do ulicy Góralskiej, a drugim - od ulicy Góralskiej do rejonu placu Orląt Lwowskich. Trasa ma przebiegać wzdłuż ulicy Strzegomskiej i Robotniczej.
Napisz komentarz
Orzech
Na Nowym Dworze pojawi się tramwaj, jednak najwcześniej za trzy lata. Mieszkańcy wrocławskiej dzielnicy muszą uzbroić się w cierpliwość. Inwestycja jest warta ponad 230 mln zł.
http://wroclaw.tvp.pl/28920261/nowy-dwor-bedzie-mial-linie-tramwajowa
R77
http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/50227/Tramwaj-na-Nowy-Dwor-pojedzie-nowym-wiaduktem
R77
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/9377204,tramwaj-na-nowy-dwor-nareszcie-bedzie-przetarg,id,t.html
Orzech
Gdzie obiecanego tramwaju nie dadzą, tam niechciany Metrobus puszczą

Wrocławianie nie chcą Metrobusu, ale magistrat tak. Patryk Wrona, ekspert od transportu pasażerskiego we Wrocławiu, specjalnie dla Doba.pl przedstawia szczegółową analizę tego, co mimo niechęci mieszkańców, zaserwuje nam miasto.

Więcej: http://wroclaw.doba.pl/artykul/tramwaj- ... za/3202/17
Orzech
Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu z dnia 6 marca 2015 r., znak WOOŚ.4210.23.2014.BZ.22,
w sprawie zawiadomienia Stron postępowania, że w ramach prowadzonego postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Budowa wydzielonej trasy ekologicznego transportu zbiorowego we Wrocławiu – METROBUS”, zebrał cały materiał dowodowy oraz o wyznaczeniu nowego terminu załatwienia sprawy.

http://bip.wroclaw.rdos.gov.pl/obwieszc ... 2014-bz-22
Orzech
Fragment najnowszego wywiadu z Prezydentem Dutkiewiczem:

[...] "Tymczasem pojawiają się nowe problemy. Mieszkańcy Nowego Dworu nie chcą metrobusu, wolą tramwaj. Zapowiadają, że zorganizują w tej sprawie referendum. Co zrobi pan, jeśli będzie ważne i większość będzie chciała jednak tramwaju?

- Z tego co słyszymy, referendum chce PiS, a nie mieszkańcy. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że PiS chce referendum w jakiejkolwiek sprawie, aby po prostu zbijać tzw. kapitał polityczny.

Chciałbym jednak dodać, że jeśli będzie referendum i jeśli takie będą jego wyniki, to zbudujemy tramwaj na Nowy Dwór. Co więcej - jeśli Unia Europejska oświadczy, że nie da nam pieniędzy na autobusowy transport ekologiczny, to też zbudujemy tramwaj.

Problem w tym, że metrobus jest rozwiązaniem równie dobrym, a znacznie tańszym. Metrobus bezkolizyjnie, szybko i komfortowo połączy Nowy Dwór z centrum miasta. Dziś już wiemy, że ze środków europejskich na transport zbiorowy dostaniemy dla Wrocławia ok. 400 mln zł. I teraz najważniejszą kwestią jest, jak te pieniądze rozdzielić. Czy za sto kilkadziesiąt milionów mieć metrobus, a pozostałą kwotę wydać np. na ul. Długą czy fragment ul. Hubskiej? Czy też, jak chcą koledzy z Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia, wydać całe 400 milionów na tramwaj tylko na Nowy Dwór.

Metrobus nie jest aksjomatem. Nie może być nim jednak również tramwaj. Rzeczą najważniejszą jest, by Nowy Dwór został jak najlepiej skomunikowany z centrum miasta i by wydarzyło się to jak najszybciej." [...]

Cały tekst: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3577 ... hanie.html
REKLAMA