Zespół szkolno-przedszkolny, ul. Asfaltowa

Zespół szkolno-przedszkolny, ul. Asfaltowa

REKLAMA

O inwestycji Zespół szkolno-przedszkolny, ul. Asfaltowa

Zespół szkolno-przedszkolny powstanie przy ulicy Asfaltowej na wrocławskich Wojszycach. Szkoła pomieści 1 000 uczniów. Znajdą się w niej 43 sale lekcyjne. Przedszkole magistrat przewidział na 200 osób. Będzie dostępnych osiem sal z własnym węzłem sanitarnym i magazynem. Trzecim obiektem będzie blok sportowy z trzema salami: dużą, małą oraz do gimnastyki korekcyjnej. Powstaną też m.in. drogi, place, chodniki, zieleń, parking, stojaki na rowery, place zabaw i boiska.
Napisz komentarz
Jakub Zazula
+4
Pola(gość)
Kolejny gigantyczny  moloch - kołchoźny koszmar architektoniczny w tej okolicy, podobny do betonowego koszmaru - szpitala przy ul. Borowskiej. Wybudowany dla sąsiednich osiedli deweloperskich - gett  na najlepszych ziemiach I klasy rolnej..
Edek z Wojszyc(gość)
Paskudny i zagmatwane dojście i dojazd z osiedla Wojszyce na ul. Asfaltową spotęguje korki i emisję CO2.. W latach 70-tych szkoła na Wojszycach miała powstać pomiędzy obecną ul Roweckiego, ul Ratajów, ul Parafialną i ul. Pawła Jasienicy gdzie było  boisk trawiastych jeszcze z czasów poniemieckich Niestety urzędnicy z wrocławskiego Magistratu  i postanowili przeznaczyć ten teren leżący w centrum osiedla dobrze skomunikowany pod zabudowę jednorodzinną i szeregową. Latem 1976 roku na w/w wojszyckie boiska wjechał spychacz, który rozwalił boiskowe bramki i rozpoczął intensywnie ryć boiskową glebę...
Orzech
Jakub Zazula
Orzech
REKLAMA