Żurawie

Żurawie

Gdańsk/Młyniska/Jaracza
REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje Żurawie

O inwestycji Żurawie

Wpisane na listę zabytków dźwigi Stoczni Gdańskiej, które w połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku dostarczyła fińska firma KONE, doczekały się nowej odsłony, dzięki autorskiej koncepcji "More life in Yards" inwestora YIT Dewelopment.

Pomiędzy ulicą Popiełuszki, Jaracza i Nowomiejską na terenie Młodego Miasta w Gdańsku w pobliżu Europejskiego Centrum Solidarności i legendarnej bramy Stoczni Gdańskiej powstaje nowoczesny kompleks światowej sławy architekta z Finlandii Rainera Machlamäki. 

Na działce 1,5 ha znajdują się budynki o łącznej powierzchni użytkowej ponad 40 500 mkw. z 243 mieszkaniami, 156 jednostkami co-livingowymi oraz biurowcem oferującym 23 000 mkw. powierzchni najmu oparty w budowie o standardy certyfikacji BREEAM.

Świetnie zlokalizowana, unikatowa, wielofunkcyjna przestrzeń, z której w łatwy sposób dotrzemy w każdy zakątek trójmiejskiej aglomeracji Szybką Koleją Miejską, tramwajem czy autobusem.

Wykończenie materiałami nawiązującymi do industrialnego charakteru obiektu nadają materiały typu czerwona cegła czy okna z drewnianymi i metalowymi framugami.
Napisz komentarz
Wojciech.Jenda
+1
REKLAMA