Japoński gigant logistyczny Yusen Logistics wynajmuje cały 7R Park Wrocław West II7R

Japoński gigant logistyczny Yusen Logistics wynajmuje cały 7R Park Wrocław West II

Orzech
Orzech
REKLAMA

Firma Yusen Logistics wynajęła cały kompleks magazynowy 7R Park Wrocław West II. Nowy najemca zajmie blisko 43 tys. mkw. To jedna z największych umów najmu w tym roku.

Yusen Logistics wynajął blisko 42 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz ponad 1 tys. mkw. biurowej.

– Szukaliśmy przestrzeni magazynowej na najwyższym poziomie. Szczególnie istotne są dla nas rozwiązania ekologiczne, które pozwalają zadbać o środowisko naturalne. Wśród naszych priorytetów była również strategiczna lokalizacja oraz partnerskie podejście dewelopera do współpracy. Na te potrzeby w pełni odpowiedziała firma 7R z inwestycją realizowaną w Kątach Wrocławskich – mówi Marek Więckowicz, Managing DIrector w Yusen Logistics.

7R Park Wrocław West II to inwestycja realizowana w duchu zrównoważonego rozwoju. Projekt powstaje w Kątach Wrocławskich i zapewnia bezpośrednie połączenie z autostradą A4 (Węzeł Kąty Wrocławskie). Generalnym wykonawcą jest Kajima Poland. Planowane zakończenie budowy przewidziano na drugi kwartał 2024 roku.

W transakcji od strony prawnej 7R doradzała kancelaria DLP Duch, Lisicki & Partners. Z kolei firmie Yusen doradzała firma JLL.

7R
REKLAMA

Zastosowane w 7R Park Wrocław West II rozwiązania zapewnią oszczędność energii i obniżą koszty użytkowania. Operacyjna emisja CO2 będzie o ponad. 50 proc. niższa w stosunku do budynków wybudowanych zgodnie z warunkami technicznymi wynikającymi z przepisów prawa budowalnego. Obiekt będzie się ubiegał o certyfikację BREEAM na poziomie Outstanding.

– W 7R Park Wrocław West II wypracowaliśmy rozwiązania, które pozwolą na znaczące zmniejszenie operacyjnej emisji CO2 budynku. To projekt budowany z myślą o przyszłości – podkreśla Magdalena Kostjan, regional leasing director w 7R.

7R

O firmie Yusen Logistics:

Yusen Logistics to globalna firma logistyczna z siedzibą główną w Tokio, świadcząca usługi spedycji morskiej, lotniczej i drogowej oraz logistyki kontraktowej, dystrybucji i usług celnych.

Firma specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach logistycznych m.in. w obszarze transportu (dedykowane rozwiązania np. Control Tower z pełnym wsparciem IT), usług magazynowych ("szyte na miarę" projekty dla średnich i dużych klientów oraz projekty dla sektora handlowego, które charakteryzują się głównie krótkim czasem realizacji oraz znacznym wolumenem). Yusen świadczy również usługi celne (najbardziej zaawansowane rozwiązania w zakresie prawa celnego głównie dla firm produkcyjnych i dystrybucyjnych). Specjalizuje się w obsłudze rynku motoryzacyjnego, handlu detalicznego i e-commerce.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA