REKLAMA

Opinie o [Jelenia Góra] Obowodnica - Trasa Średnicowa (81)

Napisz komentarz
Orzech
Droga nowa a tablice stare

Obwodnica południowa miała odciążyć ruch w centrum miasta. - Co z tego, skoro wszystkie znaki i tak kierują auta dotychczasową trasą – pyta internauta. – Racja, wkrótce to zmienimy – przyznaje Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Więcej: http://nj24.pl/article/droga-nowa-tablice-stare
Orzech
Ruch na obwodnicy niewielki

Samorząd Jeleniej Góry zlecił badanie natężenia ruchu na obwodnicy południowej. Ta nowa, czteropasmowa droga, oddana do użytku latem ubiegłego roku, miała odciążyć ulice w centrum. Czy tak się stało?

Więcej: http://jeleniagora.naszemiasto.pl/artyk ... ,id,t.html
Orzech
Od wczoraj (11.07), już oficjalnie, otwarta jest obwodnica południowa Jeleniej Góry. Kierowcy mogą się nią swobodnie poruszać nie czekając na przecinanie wstęg czy fajerwerki… których nie będzie. – Dokonaliśmy wszelkich odbiorów i od dzisiaj możemy już oficjalnie puścić ruch obwodnicą. Nie planujemy żadnych spektakularnych otwarć z przecinaniem wstęgi czy szampanem – mówi Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

http://www.jelonka.com/news,single,init,article,40996
Orzech
Bez fanfar i wielkiego zadęcia została otwarta obwodnica południowa Jeleniej Góry. Ze względu na Tour de Pologne, wczoraj i dzisiaj mieszkańcy mogą już z niej korzystać, ale jest już decyzja dotycząca warunkowego odbioru tej inwestycji w związku z czym obwodnica nie zostanie jutro zamknięta, ale będzie już normalnie działać - powiedział nam z-ca prezydenta Jeleniej Góry Hubert Papaj.

POSŁUCHAJ: http://muzyczneradio.com.pl/7274,wiadom ... zytku.html
Orzech
30 czerwca oficjalnie zakończą się prace budowlane przy południowej obwodnicy Jeleniej Góry. Budowa trwała 21 miesięcy. Jeleniogórzanie będą musieli jednak poczekać by przejechać nową drogą.

pokaz-artykul.png
Orzech
30 czerwca br. mają być podpisane protokoły odbioru prac I etapu budowy obwodnicy południowej dla Jeleniej Góry, a w połowie lipca br. obwodnica zostanie oficjalnie otwarta dla zmotoryzowanych. Pierwsze auta na nowej drodze można zobaczyć już teraz.

ZOBACZ:


pokaz-artykul.png
Orzech
SPOSÓB NA GRAFFITI

Prace przy jeleniogórskiej obwodnicy południowej w Jeleniej Górze idą zgodnie z planem. Wszystko wskazuje na to, że trasa będzie oddana przed kontraktowym terminem, który upływa z końcem czerwca. Mamy też pomysł jak zabezpieczyć przed przypadkowymi graficiarzami nowy most na węźle grabarowskim, mówi Hubert Papaj, z-ca prezydeta miasta.

POSŁUCHAJ: http://www.muzyczneradio.com.pl/7006,wi ... ffiti.html
Orzech
[quote:1e8skbi7] Dobiega końca budowa południowej obwodnicy Jeleniej Góry.

Już w czerwcu będzie można pojechać nową drogą od ulicy Wincentego Pola do Sudeckiej. Miesiąc później ma zostać otwarty drugi odcinek obwodnicy w rejonie Grabarowa.

Obwodnica skróci przejazd w kierunku Karpacza, bo kierowcy będą omijać centrum Jeleniej Góry.
[/quote:1e8skbi7]

Żródło: Polskie Radio Wrocław
Orzech
Orzech
Najwięcej do zrobienia zostało na drugiej nitce mostu na Bobrze. W połowie marca prace musiały zostać tam przerwane z powodu zbyt wysokiego poziomu wody w rzece. Obecnie na tym odcinku roboty przebiegają już bez przeszkód.

ZOBACZ:


pokaz-artykul.png
Orzech
POŁUDNIOWĄ OBWODNICĄ POJEDZIEMY W CZERWCU

Jeśli nie w całości, to na pewno odcinkiem od ulicy Wincentego Pola do Sudeckiej, 30 czerwca pojedziemy południową obwodnicą Jeleniej Góry - zapewnia dyrektor miejskiego zarządu dróg i mostów Czesław Wandzel.

POSŁUCHAJ: http://muzyczneradio.com.pl/6342,wiadom ... erwcu.html
Orzech
Znalezisko na budowie obwodnicy

Na budowie jeleniogórskiej obwodnicy zostało odnalezione narzędzie krzemienne z epoki neolitu.

- Obrobiony przez ludzi sprzed trzech tysięcy lat krzemień leżał po prostu w ziemi - mówi archeolog Tomasz Wrocławski:

POSŁUCHAJ: http://www.prw.pl/articles/view/20737/z ... -obwodnicy
Orzech
Jelenia Góra: Rozebrano starą przeprawę przez Bóbr

Ponad dwa miesiące trwała rozbiórka starego mostu na Bobrze na południowej obwodnicy Jeleniej Góry

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3577 ... _Bobr.html
Orzech
Szybkie tempo prac na południowej obwodnicy: http://investmap.pl/wiadomosci/jelenia- ... 39955.html
Orzech
Obwodnica Jeleniej Góry na półmetku

Budowa obiektów inżynierskich na południowej obwodnicy miasta w połowie ukończona.

ZDJĘCIA: http://www.prw.pl/articles/view/17864/o ... a-polmetku
Orzech

Budowa obiektów inżynierskich południowej obwodnicy Jeleniej Góry osiągnęła półmetek. Przed budowniczymi wykonanie ustroju nośnego przeprawy na Bobrze. Konstrukcja musi być nowoczesna i wytrzymała, ale jednocześnie podobna do sąsiedniego, zabytkowego mostu.pokaz-artykul.png
Orzech
Montaż przęseł na obwodnicy południowej. Są utrudnienia

Prace przy budowie obwodnicy południowej idą pełną parą. Od dwóch dni przy ul. Konstytucji 3 Maja w Jeleniej Górze montowane są przęsła mostowe, które zostaną poprowadzone nad jezdnią. Do piątku włącznie ruch w tym miejscu będzie nieco utrudniony.


pokaz-artykul.png
Orzech
Jelenia Góra. Wiadukt został położony

200 tysięcy złotych kosztowało wypożyczenie wielkiego dźwigu, który był w stanie unieść 80-tonowe elementy wiaduktu. Dźwig unosił po kolei sześć segmentów, które układał na przyczółkach. W ciągu dwóch nocy ułożone zostały nad torami obok ulicy Łomnickiej w ciągu powstającej obwodnicy Jeleniej Góry.

http://jeleniagora.naszemiasto.pl/artyk ... ,id,t.html
Orzech
Na placu budowy obwodnicy. Stawiają estakadę nad torowiskiem

Najpewniej do czwartku (w zależności od pogody) trwać będą prace przy montażu elementów stalowych estakady nad torami kolejowymi w rejonie ulicy Krakowskiej. – Został sprowadzony dźwig, zdolny unieść kilkusettonowe elementy stalowe – powiedział Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

http://www.jelonka.com/news,single,init,article,35528
REKLAMA