Kolejna duża, znana zagraniczna firma stawia na Zabrze. Powstaną nowe miejsca pracyLemonTree

Kolejna duża, znana zagraniczna firma stawia na Zabrze. Powstaną nowe miejsca pracy

Orzech
Orzech
Booster Zabrze
adresZabrze, Drogowa Trasa Średnicowa
inwestorLemonTree
REKLAMA

Kolejna duża, znana firma stawia na Zabrze. Niemiecka spółka Nagel-Group, zajmująca się logistyką produktów spożywczych, wprowadzi się do kompleksu Booster Zabrze realizowanego przez firmę LemonTree.

Nagel-Group wprowadzi się do pierwszego budynku w ramach kompleksu Booster w Zabrzu w drugim kwartale 2025 roku. Umowa między spółkami została podpisana na okres 15 lat.

Firma zdecydowała się na wynajęcie ponad 30 tys. mkw. powierzchni magazynowej, w pełni dostosowanej do wymogów branży spożywczej – zarówno w kontekście operacji wysokiego składowania, jak i części przeznaczonej do cross-dockingu o powierzchni 9,5 tys. mkw. Dzięki temu, sieć drobnicowa grupy znacznie zyska na wydajności. Całość budynku zostanie podzielona na trzy strefy o temperaturze od 0 st C do 18 st C.

W strefie fresh powstanie instalacja tryskaczowa międzyregałowa, mająca za zadanie chronić budynek przed pożarem. Na powierzchni cross-dock, oprócz licznych ciepłych bram dokowych, znajdzie się również antresola, na której odbywać się będzie konfekcja towarów na potrzeby poszczególnych klientów. Obiekt wyposażony zostanie także w energooszczędne urządzenia chłodnicze, pracujące jako chillery amoniakalne pracujące w układzie pośrednim glikolowym. Budynek będzie ogrzewany z odzysku ciepła z chłodnictwa, a także za pomocą pompy ciepła.

Pracownicy Nagel-Group będą korzystać również z 2,6 tys. mkw. powierzchni biurowej, ogrzewanej – podobnie jak przestrzeń logistyczna – przy użyciu zysków ciepła z chłodnictwa. Najwyższe piętro 4-kondygnacyjnego biurowca głównego będzie doświetlone światłem dziennym ze wszystkich czterech stron, co umożliwi w pełni komfortową pracę. Do dyspozycji najemcy zostanie oddany również oddzielny, dwukondygnacyjny budynek szkoleniowy zlokalizowany przy zbiorniku wodnym.

– Bardzo lubimy projekty, które wymagają od nas niestandardowego podejścia i mogą przekuć się w jedną z ciekawszych realizacji, jakie wydarzą się na rynku w przyszłym roku. Najemcy szukają dziś obiektów, które umożliwią im nie tylko sprawne operacje i dalszy rozwój działalności, ale wesprą również realizację ich celów zrównoważonego rozwoju. Rozmawiając z naszym partnerem biznesowym już od początku wiedzieliśmy, że w tej kwestii nasze podejście jest tożsame, dlatego proces negocjacji był dla nas czystą przyjemnością – mówi Maciej Krawiecki, COO, Head of Development and Leasing w LemonTree. – W ręce najemcy oddamy obiekt w pełni przystosowany do specyfiki jego działalności, a jednocześnie będący wizytówką oraz wyróżnikiem – dodaje Maciej Krawiecki.

Jednym z czynników, które wpłynęły na wybór Boostera przez Nagel-Group, były rozwiązania zmniejszające wpływ inwestycji na środowisko naturalne. Na dachu budynku zostanie wykonana instalacja fotowoltaczna o mocy 2 500 kWp, która w znacznym stopniu pokryje zapotrzebowanie na energię elektryczną. Stanowiska do płukania naczep będą wykorzystywać wodę pochodzącą z instalacji chłodniczej, a cały proces odbędzie się bez użycia środków chemicznych. W ramach kompleksu zostanie zastosowany też niskoemisyjny cement.

– Naszym celem jest zdefiniowanie pojęcia powierzchni logistyczno-usługowych na nowo. Stąd tak dużą wagę przykładamy do rozwiązań prośrodowiskowych. Jednocześnie nie zapominamy o lokalnej społeczności, czyli sąsiadach naszej inwestycji – mówi Bartłomiej Krawiecki, prezes zarządu LemonTree. – Chcemy, by nasze obiekty wtapiały się w tkankę miejską, a nie były monofunkcyjnymi magazynami. Dlatego przygotujemy otwartą dla mieszkańców przestrzeń, która będzie integralną częścią Boostera – dodaje Bartłomiej Krawiecki.

W ramach tej przestrzeni powstanie m.in. boisko i strefa gastronomiczna. Znajdzie się tu również przestrzeń wystawiennicza, z której będą mogli korzystać lokalni artyści. Całość zostanie wzbogacona bioróżnorodną zielenią z wysokimi drzewami i małą architekturą.

REKLAMA

WIZUALIZACJE:

LemonTree
LemonTree
LemonTree
LemonTree

Booster Zabrze powstaje niedaleko przecięcia autostrad A1 i A4, tuż obok Drogowej Trasy Średnicowej, będącej komunikacyjnym kręgosłupem Śląska. Cały kompleks zaoferuje docelowo 111 tys. mkw. powierzchni logistyczno-usługowej oraz biurowej.

LemonTree
LemonTree

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA