DODAJ
Rafis 09.03.2007, godz. 22:10
Będzie „Gołębiewski”

W piątek uprawomocniło się pozwolenie na budowę hotelu „Gołębiewski” w Karpaczu. Ten największy tego rodzaju obiekt na Dolnym Śląsku ma tyle samo zwolenników, co przeciwników.

Hotel „Gołębiewski” będzie największą budowlą we Karpaczu.

Największym przeciwnikiem budowy hotelu był konserwator zabytków. Po jego interwencji zmieniono kształt i kolory budynku oraz obniżono go o jedno piętro... Mimo to konserwator podtrzymuje swoją złą opinię o budowli.

Jednak pozwolenie jest już prawomocne i w piątek na budowę wjechały pierwsze koparki. Większość właścicieli hoteli w Karpaczu nie obawia się konkurencji „Gołębiewskiego”. Przeciwnie mają nawet nadzieję, że taki obiekt ściągnie do miasteczka więcej turystów.

Hotlarze obawiają się raczej odpływu do nowego hotelu dobrych pracowników.

Pojawiły się też obawy, że Karpacz zostanie zakorkowany przez gości Gołębiewskiego...

Od kilku lat opracowywane są plany budowy obwodnicy w Karpaczu. Zdaniem władz miasta konieczna jest również modernizacja drogi z Wrocławia do Jeleniej Góry i Karpacza.

Hotel będzie miał 1250 miejsc. W salach konferencyjnych zmieści się 3 tysiące osób...

tvp3wroclaw

img500.jpg
odpowiedz
Darek 09.03.2007, godz. 22:14
Ten kompleks będzie miał olbrzymią powierzchnię dachu.
odpowiedz
Rafis 09.03.2007, godz. 22:16
"Darek" napisał:
Ten kompleks będzie miał olbrzymią powierzchnię dachu.


ten kompleks bedzie miał wszystko olbrzymie :)
a koszt budowy jaki ostatnio podawano to 450 mln PLN, 1250 miejsc!
odpowiedz
Gregs 14.03.2007, godz. 11:57
Będzie hotel Gołębiewski w Karpaczu


Maciej Nowaczyk 2007-03-12, ostatnia aktualizacja 2007-03-12 20:40


W Karpaczu rusza budowa jednego z największych w tej części Europy centrum konferencyjno- wypoczynkowego Tadeusza Gołębiewskiego. Inwestycja warta jest 350 mln zł.

Tadeusz Gołębiewski ma już olbrzymie hotele w Wiśle, Mikołajkach i w Białymstoku. Prace ziemne przy budowie czwartego kolosa, tym razem w Karpaczu, miały ruszyć w październiku ub. roku. Wszystko wydawało się zapięte na ostatni guzik: rada miejska Karpacza wprowadziła tę inwestycję do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zgodę dał Wojciech Kapałczyński, kierownik delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Jeleniej Górze, choć miał kilka zastrzeżeń. Jego opinia była niezbędna, bo Karpacz został uznany w całości za zabytek i każda nowa inwestycja musi uzyskać aprobatę konserwatora zabytków.

Tadeusz Gołębiewski kupił 15-hektarową parcelę w Karpaczu Górnym i dopracowywał projekt hotelu. W sierpniu przedstawił plany w starostwie w Jeleniej Górze. Wtedy konserwator zabytków zawetował projekt: - Gołębiewski nie wpisuje się w atmosferę Karpacza, niszczy krajobraz Karkonoszy. Kubatura kompleksu jest zbyt duża, a sam hotel za wysoki. Prosiłem inwestora o modyfikację wstępnego projektu, ale nie uwzględnił moich uwag - tłumaczył Wojciech Kapałczyński. Bez niej starostwo nie mogło wydać pozwolenia na budowę.

Gołębiewski po zaleceniach konserwatora zdecydował się m.in. obniżyć hotel o jedną kondygnację, dach zamiast dachówką pokryć łupkiem, zmienić kształt i kolor obiektu, a także okryć elewację większą ilością kamienia i drewna. Po zmianach w projekcie Kapałczyński w ubiegłym tygodniu wydał pozytywną opinię.

- Nadal uważam, że hotel jest za duży i oszpeci Karpacz. Jednak dzięki zmianom wprowadzonym przez inwestora będzie mniej się rzucał w oczy - mówi Kapałczyński.

Krótko po wydaniu opinii konserwatora Tadeusz Gołębiewski dostał pozwolenie na budowę. Na dniach ma się ono uprawomocnić. Wtedy ruszy budowa. Tym samym jest już prawie pewne, że w Karpaczu powstanie nowoczesne, jedno z największych w tej części Europy centrum konferencyjno-wypoczynkowe: hotel na niecałe 1250 miejsc, z 29 salami konferencyjnymi (największa pomieści 2,5 tys. osób), kręgielnią, minigolfem, strzelnicą, sztucznym lodowiskiem, aquaparkiem z siedmioma basenami i centrum wellness. Całość ma kosztować ok. 350 mln zł. Budowa zakończy się za trzy lata.

Samo centrum Gołębiewskiego stworzy w Karpaczu miejsca pracy dla ok. 500 osób, a przy obsłudze turystów kolejne nawet kilka tysięcy (już we wrześniu ub. roku ruszyło w Karpaczu technikum hotelarskie).

Zdaniem wiceburmistrza Karpacza Ryszarda Rzepczyńskiego inwestycja Gołębiewskiego przyciągnie do miasta rocznie dodatkowo 300 tys. turystów (teraz kurort narciarski odwiedza około miliona): - Karpacz będzie żył 12 miesięcy w roku. A każdy turysta będzie wiedział, że jeśli nawet nie trafi na dobrą pogodę, będzie miał dziesiątki innych możliwości, by spędzić u nas ciekawie czas.

Równocześnie z budową hotelu w kurorcie ma powstać nowa obwodnica centrum miasta, by goście dojeżdżający do Gołębiewskiego nie zakorkowali Karpacza.

z3583839X.jpg

z3583676X.jpg

z3583677X.jpg

z3583678X.jpg
odpowiedz
Gregs 14.07.2007, godz. 11:31
W Karpaczu nabiera tempa budowa hotelu Gołębiewski.

Był odkryty basem kąpielowy, za dwa lata wyrośnie kompleks turystyczny.

Kompleks wypoczynkowy Gołębiewski tylko w 25 procentach będzie hotelem na 700 miejsc. W pozostałej części będą sale konferencyjne, aguapark, siedem krytych pływalni, sauny, siłownie i zespół boisk sportowych.

Na razie miejsce budowy przypomina nadmorski krajobraz ruchomych wydm Parku Słowińskiego w okolicach Łeby. Ale już niebawem zmieni się nie do poznania. Prace przy budowie największego tego typu obiektu w Jeleniogórskiem są coraz bardziej zaawansowane.

Inwestor przekonuje, że hotel nie zburzy architektonicznego porządku w kurorcie. Przy jego projektowaniu wykorzystano wiele elementów charakterystycznych dla okolicznej zabudowy. Mimo pięciu kondygnacji, ma ładnie komponować się z okolicami.

Pięciogwiazdkowy gigant będzie jednym z najbardziej luksusowych placówek w Polsce, ale ceny mają być znacznie niższe niż w hotelach o podobnym standardzie.

01.jpg

Jelonka.com
odpowiedz
ANwroZ 14.07.2007, godz. 20:00
[quote="Newtime"]W Karpaczu nabiera tempa budowa hotelu Gołębiewski.

Był odkryty basem kąpielowy, za dwa lata wyrośnie kompleks turystyczny.

Kompleks wypoczynkowy Gołębiewski tylko w 25 procentach będzie hotelem na 700 miejsc. W pozostałej części będą sale konferencyjne, aguapark, siedem krytych pływalni, sauny, siłownie i zespół boisk sportowych.

....................

Zapowiada sie rewelacyjnie , jaka szkoda że w tak kiczowatej formie !!! Ale goście z Niemiec mogą być usatysfakcjonowani.
odpowiedz
Gregs 26.08.2007, godz. 11:09
Foto: Dziki REX ze SkyscraperCity

golebiewski.jpg

golebiewski2.jpg
odpowiedz
Darek 26.08.2007, godz. 13:00
Od Mazur po Karkonosze

"Panorama" rozmawia z właścicielem sieci Hoteli Gołębiewski - Tadeuszem Gołębiewskim
- Hotel Gołębiewski jest już ozdobą krainy polskich jezior, Beskidów, a teraz przymierzają się Państwo do Karpacza. Dlaczego wybór padł akurat na tę miejscowość?


- Po pierwsze jest to cudowny kurort, który już niebawem będzie konkurował z Zakopanem o miano zimowej stolicy Polski. Po drugie, wspaniała lokalizacja: w niedalekiej odległości jest Praga, Berlin i Wrocław. To czyni Karpacz szczególnie atrakcyjnym: wypoczynek można przeplatać zwycieczkami whistorycznie interesujące miejsca, nie tylko w Polsce. Bliskość tych wielkich miast gwarantuje też systematyczny napływ gości iturystów, nas jednak zobowiązuje przede wszystkim do odpowiedniego standardu usług.


- Proszę więc powiedzieć, do czego sprowadzać się będzie oferta nowego hotelu?


- Planujemy w nim 659 pokoi, w których będziemy mogli przyjąć jednocześnie 1650 osób. Pamiętamy również o pokojach dla osób niepełnosprawnych, zostaną one tak wyposażone, aby ułatwiały komfortowy pobyt w hotelu.
Mamy bogatą ofertę dla organizatorów konferencji i zjazdów. Planujemy, oprócz 29 sal konferencyjnych, przestronną salę wystawienniczą, przeznaczoną na wszelkiego rodzaju imprezy targowe. Planowane są dodatkowe atrakcje dla gości indywidualnych, aby pobyt rodzinny był dla nich udany i atrakcyjny.


- A od strony architektonicznej? Czym będzie się różnił obiekt w Karpaczu od hotelu w Mikołajkach?


- Różnica będzie zasadnicza. Architektom udało się zaplanować typowo górski hotel z ogromną ilością charakterystycznych dla Karkonoszy drewnianych elementów. Ich zasadniczym celem było uzyskanie bryły o czytelnej funkcji i zewnętrznym wyrazie kojarzącym się z funkcją hotelową, nawiązującą swą formą iukładem przestrzennym zarówno do ukształtowania terenu, jak i do regionalnej architektury pensjonatowo-sanatoryjnej Kotliny Jeleniogórskiej.
Od zachodniej strony hotel będzie miał pięć kondygnacji, a od wschodniej cztery. Wewnątrz zaprojektowano trzy przeszklone patia.
W części parterowej zaplanowano recepcję oraz ciąg sklepów, restaurację, Park Wodny Tropikana i salony odnowy biologicznej.
Na najniższym poziomie zaprojektowano klub nocny, salon gier, salę bilardową. Znajdą się tam również kameralne sale klubowo-wypoczynkowe połączone z barem i czytelnią.
Będzie to pięciogwiazdkowy, jeden z najnowocześniejszych hoteli w Polsce o łącznej powierzchni całkowitej 127780m2.
Postaramy się, by ceny za pobyt nie odstraszały gości. Będą z pewnością konkurencyjne w stosunku do innych polskich hoteli o podobnym standardzie.

panorama-miast.com.pl
odpowiedz
Orzech 19.03.2008, godz. 11:51
Gołębiewski zbawi Karpacz

Wtorek, 18 marca 2008, 08:47, ostatnia aktualizacja: 2008-03-18 08:47

Dwieście pięćdziesiąt osób zatrudnionych przy budowie hotelu Gołębiewski i kilka tysięcy złotych wypłaty dla każdego, to pierwsze efekty tej największej od lat inwestycji w branży turystycznej w Karkonoszach. Z powstającego kolosa cieszą się w Karpaczu wszyscy: gestorzy bazy turystycznej, władze miasta i sami turyści.W marcu mija rok od wbicia pierwszej łopaty w kamieniste zbocze kilkaset metrów poniżej świątyni Wang. Już w tym miesiącu pracownicy rozpoczną budowę dachu. Jak powiedział pełnomocnik budowy, Damian Stachura, prace na placu budowy trwały bez jednego dnia przerwy.

Pomimo coraz większego deficytu pracowników budowlanych, przy budowie hotelu i centrum rekreacyjnego pracuje komplet pracowników. Rotacja na początku była spora, a to dlatego, że na budowie ściśle przestrzegane są zasady. Stąd codzienne kontrole alkomatem. – Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby na placu budowy pojawił się choć jeden człowiek w stanie wskazującym na spożycie. W takich przypadkach działamy zdecydowanie i szybko - mówi Damian Stachura.

– Ponieważ płacimy ludziom godziwe pensje, nie mamy żadnych braków kadrowych, pozwala nam to też na skompletowanie naprawdę sprawnej załogi. 250 zatrudnionych osób to w zdecydowanej większości mieszkańcy kotliny jeleniogórskiej i okolic. Jest też kilkudziesięciu pracowników nadzoru z całej Polski, których znamy z dobrej pracy na naszych wcześniejszych budowach.

– Przyjeżdżam do pracy w Karpaczu z kilkoma kolegami ze Świerzawy, gdzie o pracę ciągle trudno – powiedział nam jeden z budowlańców – Szybko wymieniłem stary samochód na taki, którym kilka osób może wygodnie jechać, a w domu skończył się problem z tym, żeby starczyło do pierwszego.

Pełnomocnik Damian Stachura jest jednocześnie zastępcą dyrektora hotelu Gołębiewski w Wiśle, który powstał kilka lat temu. – Hotel w Wiśle jest też jednocześnie inwestorem budowy w Karpaczu – wyjaśnia pełnomocnik – To taki zwyczaj, że ostatnio wybudowany hotel stawia kolejny obiekt. W Wiśle inwestorem był hotel w Mikołajkach.

Oprócz półtora tysiąca miejsc noclegowych w kilku standardach nasz obiekt będzie oferował całe spektrum rozrywkowe i rekreacyjne. Najważniejszy będzie aquapark, który zadowoli i sportowców i tych, którzy szukają rozrywki oraz relaksu. Sądzimy, że będzie cieszył się podobnym powodzeniem jak aquapark w Wiśle. Będzie też całoroczne lodowisko, sauny, tężnie, dwie dyskoteki, kręgielnia, salony gier dla dzieci i dorosłych. Ale nie będzie to nastawione na hazard kasyno.

Hotel będzie też dużym centrum kongresowym dla ponad 2 tysięcy uczestników. Część uczestników kongresów, narad, spotkań, konferencji na pewno będzie szukała tańszych noclegów w obiektach położonych niedaleko hotelu.

– Pan Gołębiewski chciałby, żeby pierwsi goście zameldowali się w hotelu pod koniec przyszłego roku – mówi Damian Stachura – będziemy robić wszystko, żeby tak się stało.

– Początkowo budowa hotelu nie podobała się właścicielom pensjonatów w Karpaczu. Ale teraz już żaden z nich nie zgłasza zastrzeżeń – mówi burmistrz Karpacza, Bogdan Malinowski. – Za to coraz więcej ludzi rozumie, że uruchomienie obiektu to szansa dla całego miasta. Goście hotelowi będą jeść w mieście, korzystać z obiektów sportowych, będą chodzić do sklepów.

Właściciele hoteli i pensjonatów w okolicy już modernizują pomieszczenia, żeby to do nich trafili uczestnicy kongresów. A protestów na początku inwestycji było trochę i z najmniej oczekiwanych stron. Pismo przysłali na przykład Niemcy ze Stowarzyszenia Krzewienia Kultury Śląskiej, którzy twierdzili, że tak duży obiekt będzie zagrażał spójności architektonicznej miasta oraz... spowoduje nadmierny ruch na ulicach.

Do burmistrza zgłaszają się również mieszkańcy z pretensjami, dlaczego zwolnił hotel z podatku od nieruchomości.
– To jakieś nieporozumienie – mówi burmistrz Malinowski – Jak mogę nałożyć podatek na obiekt, którego jeszcze nie ma. Dopiero, gdy hotel ruszy, gdy pierwsi goście zamieszkają w nim, ustalę wymiar podatku. Przecież podatki są udziałem w dochodach firmy, a nie mogą być karą dla inwestora. Jak już wyliczyłem, gdy obiekt będzie w pełni uruchomiony, podatek jaki zapłaci firma pana Gołębiewskiego będzie zbliżony do kwoty, jaką w tej chwili płaci 300 obiektów hotelowych zarejestrowanych w mieście.

http://jelonka.com/news,single,init,article,14064
odpowiedz
Jan Augustynowski 30.03.2008, godz. 10:45
Przydałyby się zdjęcia z budowy :/
odpowiedz
zoviet 06.04.2008, godz. 15:59
8413f8445bdb47f0.jpg

fotka z końca stycznia, wstawiona przez ramirez1 na FPW. Dziwna budowa bez dźwigów. Nie mam kiedy podjechać zeby samemu cos cyknąć.
odpowiedz
DlugiX 12.04.2008, godz. 09:30
Robi wrażenie, świetny hotel :!:
odpowiedz
Godfath3r 24.04.2008, godz. 19:37
24.04.2008, Piotrowski z hydrala:

216091.jpg

216092.jpg
odpowiedz
alsen strasse 67 27.07.2008, godz. 15:26
25.07

[galeria:x016z95o]http://images32.fotosik.pl/325/8903b83510007ae3.jpg[/galeria:x016z95o]

[galeria:x016z95o]http://images25.fotosik.pl/254/3a0675518b1b306c.jpg[/galeria:x016z95o]

[galeria:x016z95o]http://images33.fotosik.pl/333/64b13e953060c03b.jpg[/galeria:x016z95o]
odpowiedz
Anonymous 30.07.2008, godz. 19:06
ZWRACAM SIE DO Pana GOŁEBIOWSKIEGO .Pan Grzegorz Z jest tam kirownikiem robód bardzo wulgarnie odnosi sie do ludzi jest osoba nie dostepna dla nikogo ,ludzi traktuje jak bydło,albo gorzej odzywki jego sa upokarzajace,jesli tak dalej bedzie to sam bedzie kanczył ten hotel ....Ludzie masowo sie zwalniaja co bedzie dalej .......
odpowiedz
Godfath3r 07.09.2008, godz. 15:18
[size=150:1591h3f8]Luksusy rosną w kurorcie[/size:1591h3f8]
[size=85:1591h3f8]Niedziela, 7 września 2008, 12:02, ostatnia aktualizacja: 2008-09-07 12:02
Ania[/size:1591h3f8]

Budowa hotelów Gołębiewski i Sandra w Karpaczu już na półmetku. W przyszłym roku baza hotelowa i rekreacyjna kurortu pod Śnieżką zyska nowe oblicze.

Hotel Gołębiewski i centrum kongresowe to prawdziwy gigant, w którym wypoczywać będzie mogło aż tysiąc pięćset osób. Wszyscy skorzystają z aquaparku, kręgielni, zabiegów SPA i wielu innych atrakcji. Liczne sale konferencyjne będą mogły pomieścić grubo ponad trzy tysiące osób. Będzie to czwarty obiekt sieci Gołębiewski po Mikołajkach, Wiśle i Białymstoku.

Hotel SandraSpa powstaje na powierzchni 2,70 hektara. Z jego oferty będzie mogło skorzystać około pięciuset gości naraz. Obiekt tego typu zna już wiele osób z całej Polski, którzy odwiedzili Sandrę w nadmorskiej Pogorzelicy. Tam często bywają aktorzy, reżyserzy i znane osoby show biznesu. W ofercie hotelu znajdą się liczne atrakcje związane zarówno z odnową biologiczna, jak i rekreacją.

– Mam nadzieję, że dwa nowe obiekty przyczynią się do podnoszenia standardów w pozostałych hotelach i pensjonatach w Karpaczu, co z pewnością w płynie korzystnie na liczbę turystów w Karpaczu – powiedział Bogdan Malinowski, burmistrz Karpacza.

photo.php?id=68299&typ=0&szer=&data=2008-09-07&kat=veaveavaeaeveaveavae
[size=85:1591h3f8]Fot. Ania[/size:1591h3f8]

Żródło - Jelonka.com
odpowiedz
please delete this account 20.02.2009, godz. 22:02
beznazwy1bd4.jpg
dscn2435uj5.jpg
dscn2436be2.jpg
dscn2438vg9.jpg
dscn2440rm6.jpg
dscn2407pp6.jpg
dscn2409mq4.jpg
dscn2410mv5.jpg
dscn2411mm2.jpg
20.02.2009
odpowiedz
anubis 12.03.2009, godz. 22:51
Gołębiewski - stawiam na Karpacz

Tadeusz Gołębiewski, biznesmenem z branży hotelarskiej, buduje w Karpaczu największy hotel na Dolnym Śląsku. - Daję sobie radę, choć hotel jest budowany w dużej mierze za pożyczone pieniądze. Przewidujemy, że inwestycja zwróci się dopiero po co najmniej 25 latach. Banki, mimo obecnej sytuacji, mają do mnie zaufanie. Wierzą w moje przedsięwzięcie, a przede wszystkim w zastawy na majątku. Otwarcie hotelu planujemy mniej więcej za rok, w okolicach lutego. Nie chcę otwierać go na święta lub w sylwestra, bo start przy dużym natężeniu ruchu może być trudny. Kryzys nie pomaga, ale nie burzy też moich planów - mówi Gołębiewski w wywiadzie dla lokalnej Gazety Wrocławskiej.

Gołębiewski zapowiadał budowę krytego stoku narciarskiego w Karpaczu oraz odcinka wyciągu gondolowego, który dowoziłby gości z hotelu do przyszłej stacji kolei gondolowej na Kopę. Dziś mówi, że pomysły te upadną. - Nie chcę teraz denerwować banków zbyt ekstrawaganckimi projektami - komentuje.
Biznesmen zapowiada, że w nowym hotelu pracować będzie około 600 osób. Średnia pensja w hotelach Gołębiewskiego to 3,5 tys. zł.
Tadeusz Gołębiewski otwarcie przyznaje, że nie planuje nowych inwestycji w hotele. - Bardzo dużo pracy mam w już istniejących hotelach - dodaje.

Gazeta Wrocławska, 12.03.2009
odpowiedz
ciacho 08.06.2009, godz. 18:40
Czy ktos wie z kim gadać na budowie,czy wszysko rozad sie pod ziemią?jezeli chodzi o robote.
odpowiedz
kysy 17.08.2009, godz. 15:27
Od lutego budowa coś przystanęło. Widok z wczoraj niewiele różni się od tego z lutego.
odpowiedz