DODAJ
Orzech 22.09.2010, godz. 09:31
Największy obiekt turystyczny na Dolnym Śląsku, hotel Gołębiewski w Karpaczu, zostanie otwarty już pod koniec października - zapowiada właściciel sieci Tadeusz Gołębiewski. Hotel wkrótce zacznie przyjmować pracowników. Pierwsze rozmowy z kandydatami zaplanowano 6 października. Poszukiwani są gastronomicy, kelnerzy, pokojowe i pracownicy ochrony.

- Na początek chcemy przyjąć 250-300 osób, czyli połowę całej załogi.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 26.09.2010, godz. 23:47
Konserwator zabytków blokuje zmianę planu zagospodarowania, która zalegalizowałaby wybudowanie hotelu „Gołębiewski” w rozmiarach większych, niż planowano. Burmistrz Karpacza zaskarżył decyzję konserwatora do ministra kultury. Czy hotel zostanie dopuszczony do użytkowania?

Jak powiedział nam pracownik nadzoru budowlanego, gdy budowla jest niezgodna z planem zagospodarowania, właściciel musi się liczyć z nakazem przebudowy w celu dostosowania inwestycji do planu. Może to oznaczać nawet nakaz jego częściowej rozbiórki.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 03.10.2010, godz. 22:00
Rusza nabór pracowników do hotelu Gołębiewski w Karpaczu.

Pierwsze spotkania rekrutacyjne, jak mówi wiceburmistrz Karpacza Ryszard Rzepczyński, zaczną się 6 października.

Na proces rekrutacji nie mają wpływu zarzuty wysuwane wobec inwestora przez stowarzyszenie ochrony krajobrazu w Karpaczu i konserwatora zabytków. Twierdzą oni, że hotel jest zbyt wysoki, bo zmieniły się przepisy określające sposób pomiaru jego wysokości.

POSŁUCHAJ:


pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 07.10.2010, godz. 00:30
W środę największy obiekt turystyczny na Dolnym Śląsku - hotel Gołębiewski w Karpaczu - zaczął rekrutację. W olbrzymiej sali konferencyjnej, która może pomieścić prawie trzy tysiące osób, ustawiły się długie kolejki chętnych do pracy.

Na rozmowę kwalifikacyjną trzeba było czekać kilka godzin, choć rekrutację zorganizowano, dzieląc ją na kilka grup. Do oddzielnych stolików zapraszano przyszłych pracowników: recepcji, marketingu, gastronomii, administracji, służby obsługi pięter, działu technicznego i ochrony.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 11.10.2010, godz. 10:23
HFD: kontrakt z nowym hotelem Gołębiewski: http://www.horecanet.pl/Wiadomosci/2010 ... ewski.aspx
odpowiedz
eyango 11.10.2010, godz. 22:11
Jeleniogórska delegatura Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków po raz drugi nie zgodziła się na rozbudowę hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Ponadto nakazano pokrycie dachu łupkiem.

- Nowy plan zagospodarowania sankcjonowałby samowolę budowlaną. Dlatego zaopiniowałem go negatywnie - wyjaśnia Wojciech Kapałczyński, kierownik delegatury.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
eyango 19.10.2010, godz. 21:38
Hotel Gołębiewski to synonim luksusu lat 90., wtedy weekend spędzony w Mikołajkach był oznaką bogactwa. Dziś ten budynek jak i kolejne tej sieci - to symbole kiczu i tandety. Niestety nie przeminęły jak moda sprzed dekady na disco-polo. Gołębiewski dalej stawia swoje molochy. Tym razem jego hotel zdominował swoim cielskiem malowniczy Karpacz.


Na dniach w leżącym u stóp Śnieżki Karpaczu swoje podwoje otworzy kolejny Hotel Gołębiewski, czwarty już z kolei, którego inwestorem jest Tadeusz Gołębiewski, jeden z najbogatszych Polaków. Trzy pozostałe - w Białymstoku, Mikołajkach i Wiśle - funkcjonują już od kilku lat. Z hotelem w Karpaczu łączą je ogromne rozmiary. W nowym obiekcie o powierzchni ponad 116 tysięcy m kw. z łatwością zmieściłoby się 12 boisk piłkarskich.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 04.11.2010, godz. 21:59
Powstający w Karpaczu hotel Gołębiewski miał zostać otwarty częściowo w listopadzie, a w całości w styczniu. Na razie jednak trwa spór o to, czy powstał zgodnie z projektem.

Według pozwolenia na budowę z 2007 roku hotel miał mieć siedem pięter i dach pokryty łupkiem. Już wówczas był krytykowany za zbyt duże rozmiary. Teraz okazało się, że budynek jest wyższy, niż zapisano w projekcie. Na dodatek zamiast łupkiem jego dach został pokryty blachą i dachówką.
pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 05.11.2010, godz. 17:36
Jest reakcja banków w związku z publikacjami o nieprawidłowościach przy budowie w Karpaczu.

Zarzuty dotyczą wysokości hotelu i pokrycia dachu. Budynki są wyższe niż w planach. W projekcie nie było też podziemnego parkingu.

Mimo kłopotów Tadeusz Gołębiewski jednak nie rezygnuje z dokończenia budowy jednego z największych hoteli w Polsce.

POSŁUCHAJ:


pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 05.11.2010, godz. 18:39
– Nie zamierzam sankcjonować samowoli budowlanej – mówi Wojciech Kapałczyński, szef jeleniogórskiego oddziału urzędu ochrony zabytków.

– Decyzja konserwatora jest niesłuszna – ripostuje burmistrz Karpacza Bogdan Malinowski. Wszystko w ramach sporu o wygląd największego hotelu w kurorcie pod Śnieżką.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
eyango 05.11.2010, godz. 21:44
Jeden z nejbohatších Poláků Tadeusz Gołębiewski staví kousek za hranicemi na úpatí Sněžky obří hotel, do kterého by se vešlo dvanáct fotbalových hřišť. Kolos ve vyhlášeném krkonošském středisku v Karpaczi vzbuzuje nelibost u architektů, památkářů a ekologů.


Hotel má mít 880 pokojů, dvaatřicet konferenčních sálů, několik bazénů, sauny, herny a například i plochu na bruslení.

"Celá investice je nepřiměřená velikosti obce," vysvětluje na internetovém portálu www.bryla.pl Roland Kacperski, předseda pobočky Polského ekologického klubu ve Szklarské Porębě, a dodává, že hotel bude mít negativní důsledky na životní prostředí.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 07.11.2010, godz. 00:02
Hotel Gołębiewski powstaje niezgodnie z przepisami. Inwestora ocalić może tylko minister kultury.

880 pokojów i 18 apartamentów, 32 sale konferencyjne, centrum spa, 116 tys. mkw. powierzchni. Jeden z najbogatszych Polaków Tadeusz Gołębiewski, właściciel hoteli w Mikołajkach, Wiśle i Białymstoku, kończy budować w Karpaczu swój flagowy obiekt.pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 22.11.2010, godz. 11:03
Tadeusz Gołębiewski, właściciel nowego hotelu w Karpaczu, największej dolnośląskiej inwestycji turystycznej, uważa, że zamieszanie wokół budowy to zemsta urzędników.

Według biznesmena do jego pracowników odpowiedzialnych za zakup materiałów budowlanych zgłosiła się osoba podająca się za "przyjaciela konserwatora zabytków", z którym inwestor dziś jest w ostrym sporze. Tajemniczy wysłannik miał proponować Gołębiewskiemu sprzedaż łupku na pokrycie olbrzymiego dachu hotelu. Ale hotelarz odrzucił tę propozycję. - I podpadłem urzędnikom - tłumaczy Gołębiewski.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 26.11.2010, godz. 10:16
Nie ma zgody na uruchomienie hotelu w Karpaczu. Inspektor budowlany może nakazać rozbiórkę.

Tadeusz Gołębiewski wstrzymał otwarcie swojego hotelu w Karpaczu. Jeszcze w październiku planowano, że największy na Dolnym Śląsku obiekt turystyczny przyjmie pierwszych gości 4 listopada. Ponieważ budowy nie zakończono, właściciel sieci chciał otworzyć około 90 pokoi hotelowych, dwie restauracje i recepcję. Jednak powiatowy inspektor nadzoru budowlanego nie wydał zgody na częściowe użytkowanie budynku.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 26.11.2010, godz. 17:49
Nadzór budowlany odmówił odbioru pierwszej części hotelu „Gołębiewski” w Karpaczu. Jego właściciel wstrzymał szkolenie personelu, którego nabór odbył się w październiku. Nie wyklucza sprzedaży hotelu.

Hotel składa się z 880 pokoi i 20 apartamentów, lodowiska, kręgielni, ponad 30 sal konferencyjnych oraz parku wodnego. Jego niewielka część miała zostać otwarta na początku listopada. Nabór załogi odbył się w październiku.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 02.12.2010, godz. 10:40

Hotel Gołębiewski w Karpaczu pierwszych gości miał przyjąć w listopadzie. Nadal jednak nie wiadomo, kiedy zostanie otwarty, ponieważ dotąd nie dostał zgody na użytkowanie.

Dyrekcja hotelu chciała na razie otworzyć część obiektu, a resztę w styczniu. Wysłała do nadzoru budowlanego wniosek o pozwolenie na częściowe użytkowanie budynku. Służby uznały jednak, że jest on niekompletny.


pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 14.12.2010, godz. 09:23
Hotel Gołębiewski w Karpaczu został częściowo otwarty. Największy obiekt turystyczny w Polsce w sobotę przyjął pierwszych gości, choć inspektorzy budowlani uznają go za samowolę budowlaną.

- W hotelu otwarto na razie dwie restauracje i 120 pokoi. Dotychczas zanocowały u nas dwie osoby - informuje Damian Stachura, dyrektor hotelu Gołębiewski w Karpaczu.pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 14.12.2010, godz. 20:01

W sobotę hotel przyjął pierwszego gościa. Na razie otwarto 120 pokoi, dwie restauracje i część kotłowni. Jeszcze w tym miesiącu zacznie działać dyskoteka i aquapark.

- Otworzyliśmy dwie kondygnacje, na których oprócz pokoi znajdują się restauracja Zielona i Czerwona - mówi Damian Stachura, pełnomocnik Tadeusza Gołębiewskiego. - Pozostała część zostanie uruchomiona w styczniu zgodnie z pierwotnym planem. Wcześniej zamierzamy jednak udostępnić gościom część atrakcji, m.in. dyskotekę i park wodny "Tropikana".
pokaz-artykul.png
odpowiedz