Kończy się główny etap modernizacji stacji Kraków Bieżanów PKP PLK / Foto: Piotr Hamarnik

Kończy się główny etap modernizacji stacji Kraków Bieżanów

ZDJĘCIA

Kończy się główny etap modernizacji stacji Kraków Bieżanów. 12 marca podróżni skorzystają z kolejnych pozytywnych efektów inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na krakowskiej linii średnicowej. Czekają na nich wygodniejsze i łatwiej dostępne perony, wyposażone w nowoczesny system informacji. Dzięki dodatkowym torom zwiększą się możliwości organizacji ruchu pociągów. Projekt za przeszło 1,2 mld zł jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach instrumentu CEF "Łącząc Europę".

PLK S.A. zakończyły odbiory przebudowanej stacji Kraków Bieżanów. Duży zakres inwestycji przy ul. Stacyjnej ułatwi dostęp do kolei mieszkańcom okolicznych osiedli. Od 12 marca pociągi będą odjeżdżać ze wszystkich krawędzi peronowych na stacji. Pozytywnie wpłynie to na organizację ruchu kolejowego w kierunku Krakowa Głównego i Tarnowa.

– Inwestujemy w zrównoważony rozwój i wygodny dostęp do transportu dla wszystkich. Stacja Kraków Bieżanów, podobnie jak inne stacje i przystanki zmodernizowane w stolicy Małopolski, pozwolą mieszkańcom aglomeracji korzystać z codziennych podróży ekologicznym środkiem transportu jakim jest kolej – mówi Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury.

REKLAMA