Kraków: 10 miesięcy bez tramwajów, rozpoczyna się remont ulicy Królewskiejfot. Damian Daraż

Kraków: 10 miesięcy bez tramwajów, rozpoczyna się remont ulicy Królewskiej

Damian Daraż
Damian Daraż
REKLAMA
Miejscy urzędnicy z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu ogłosili, że za tydzień 22 września rozpocznie się gruntowny remont ulic Królewskiej, Podchorążych oraz Bronowickiej. Tramwaje nie będą tymi ulicami kursować przez 10 miesięcy.
Remont ulic, w tym modernizacja torowiska do Bronowic, sprawi zawieszenie kursów tramwajów na odcinku od Teatru Bagatela do Bronowic Małych. Oznacza to, że tramwaje nie będą skręcać w ulicę Karmelicką przy Plantach.
Za komunikację zastępczą posłużą autobusy, które kursować będą ulicami sąsiadującymi z tymi w przebudowie. W poniedziałek 17 września 2018 roku urzędnicy mają przedstawić szczegóły nowych rozkładów jazdy, m.in. jakimi ulicami poruszać się będą autobusy, które do tej pory kursowały po ulicy Królewskiej i Podchorążych.
Projekt zmian w organizacji ruchu jest jeszcze opracowywany, ale założenie jest takie, aby komunikacja zastępcza odbywała się ulicą Kazimierza Wielkiego, następnie ul. Smoluchowskiego, Lea, Młodej Polski, Jadwigi z Łobzowa i Rydla aż do skrzyżowania z ulicą Bronowicką. Autobusy kursować będą z dużą częstotliwością, co około 2 minuty.
REKLAMA
W ramach tego gigantycznego remontu utrudnienia czekają również na kierowców indywidualnych. W zakres prac wejdzie przebudowa nie tylko torowiska w ulicy Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej wraz z nową pętlą, które jest w fatalnym stanie, ale również cała infrastruktura drogowa. Pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa, wybudowane zostaną nowe chodniki oraz ścieżka dla rowerów.
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie uruchomił specjalną infolinię. Mieszkańcy dzwoniąc pod numer telefonu 515 078 499 będą mogli uzyskać wszelkie informacje dotyczące inwestycji i związane z nią utrudnieniami. 

Przebudowę ulic poprowadzi firma ZUE za kwotę 76,9 miliona złotych. Remont całej trasy potrwa rok, lecz zgodnie z umową ruch tramwajowy ma zostać przywrócony po 10 miesiącach od dnia rozpoczęcia prac.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA